3 LATKI
WITAJCIE
W najbliższych dniach czeka na Was mnóstwo zabaw ze zwierzątkami w roli głównej: Pieski, kotki, kaczuszki, koniki...Lubicie je?
Zastanówcie się, jakie zwierzątka można spotkać na wsi. W swoich książeczkach poszukajcie zwierzątek, obejrzyjcie, rozpoznawajcie i nazywajcie.
A, gdy chcecie dowiedzieć się więcej o zwierzątkach to obejrzyjcie:„Gdzie ja mieszkam? Nauka zwierząt gospodarstwa, nazwy ich domów, odgłosy” https://www.youtube.com/watch?v=1PD3jNhefUA
KOCHANE ZMISIOWANE PRZEDSZKOLAKI
W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt „Mały Miś w świecie Wielkiej literatury”, wydarzenie w ramach, którego miłość do literatury przekazywana jest najmłodszym. Do chwili obecnej udało nam się zrealizować 7!!! Modułów i uzyskać potwierdzające certyfikaty: „Mały Miś - Czytające Przedszkolaki”, „Misiowy Wolontariat”, „Play With Little Teddy Bear”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Mały Miś i Prawa Dziecka”, „Bezpieczni z Małym Misiem”, „Zmisiowany dzień Matematyki”. Udział w projekcie jest dla nas wszystkich wielką przygodą, ciekawym i cennym doświadczeniem. Przynosi nam wiele korzyści: rozbudza pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także jest doskonałą inwestycją i sposobem na wychowanie dziecka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego, mądrego, otwartego na świat.
W obecnych już domowych warunkach zapraszamy Was Kochani Rodzice
do realizacji kolejnego modułu „Mali Przedsiębiorcy”
ZMISIOWANE POZIOMKI wraz z RODZICAMI
W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt „Mały Miś w świecie Wielkiej literatury”, wydarzenie w ramach, którego miłość do literatury przekazywana jest najmłodszym. Do chwili obecnej udało nam się zrealizować 7!!! Modułów i uzyskać potwierdzające certyfikaty: „Mały Miś - Czytające Przedszkolaki”, „Misiowy Wolontariat”, „Play With Little Teddy Bear”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Mały Miś i Prawa Dziecka”, „Bezpieczni z Małym Misiem”, „Zmisiowany dzień Matematyki”. Udział w projekcie jest dla nas wszystkich wielką przygodą, ciekawym i cennym doświadczeniem. Przynosi nam wiele korzyści: rozbudza pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także jest doskonałą inwestycją i sposobem na wychowanie dziecka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego, mądrego, otwartego na świat.
Najnowszy moduł „Mali Przedsiębiorcy” przyjmuje formę umożliwiającą zrealizowanie go poprzez kształcenie na odległość, który będzie można zrealizować tylko dzięki wam Kochani RodziceJJJ
A oto propozycja „Misiowej Mamy – PANI ANETY”
Przedsiębiorczość ? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć właśnie te umiejętności.
Propozycje zabaw:
1) „Skrzynia skarbów”– zabawa doskonaląca percepcję dotykową. Rodzic przygotowuje „skrzynię skarbów” – kartonowe pudełko z otworem. Ukrywa w jego wnętrzu różne przedmioty związane z tematyką zajęć. Zadaniem dziecka jest próba ich rozpoznania za pomocą dotyku. Następnie dziecko pokazuje przedmiot, który wylosowało i sprawdza, czy odgadło. Rozmowa z dzieckiem na temat: Co jest dla ciebie cenne/wartościowe? (wysyłajcie fotki)
2) Co wiesz o pieniądzach? – dziecko wciela się w role specjalisty do spraw pieniędzy. Opowiada o tym, co wie o pieniądzach. Jeśli nie wypowiada się spontanicznie, rodzic pomaga mu, zadając dodatkowe pytania, np.: Komu są potrzebne pieniądze? W jaki sposób powstają pieniądze? Co możemy kupić za pieniądze? Skąd mamy pieniądze? Z czego są zrobione pieniądze? Czy zawsze istniały pieniądze?
Prosimy o zapisywanie i przesyłanie zabawnych wypowiedzi dzieci.
3)Obejrzenie filmiku edukacyjnego: „Krótka historia pieniądza”. https://www.youtube.com/watch?v=Y8s3pTobAYo
4 LATKI
Witajcie kochani!
Każde z was spędziło święta w najbliższym gronie . Był to dla was czas radosny , kiedy z całą rodziną zasiadaliście do stołu wielkanocnego, dzieląc się jajkiem przy tym składając sobie życzenia. Nikt w tym dniu nie był samotny.
Myślimy też , że dużą troską i opieką otoczyłyście także swoich czworonożnych przyjaciół. Każde zwierzątko potrzebuje domu, miłości wymaga opieki – czy to kotek, piesek , chomik czy świnka morska. Każde z was troszczy się o nie jak najlepiej potrafi, oczywiście pod okiem osoby dorosłej.
Posłuchajcie historii pewnego kotka, który miał jedno marzenie, a jakie ? Dowiedzcie się sami!
.Mruczuś to kotek, który mieszkał w schronisku dla zwierząt. W schronisku nie było mu źle, miał zawsze miseczkę pełną jedzenia, ciepłe, suche posłanie, towarzystwo innych kotów. Ale tak naprawdę, kotek tęsknił za swoim własnym domem i za kimś, kto go pokocha. Wielokrotnie kotka zabierano do różnych domów ale po jakimś czasie wracał do schroniska niechciany. Zosia to mała dziewczynka , która od zawsze marzyła o małym kotku. Pewnego dnia marzenie małej dziewczynki się spełniło. Rodzice Zosi postanowili adoptować małego kotka, który stał się nowym członkiem rodziny . Zosia od razu pokochała Mruczusia. Domownicy otoczyli go miłością i troską , których nie doświadczył w innych domach.
Jak na imię miał kotek ? Gdzie mieszkał kotek? Za czym tęsknił kotek? Gdzie zamieszkał kotek z nowym opiekunem? Czy kotek był szczęśliwy w nowym domu?
A teraz zapraszamy was do zabawy zamieniając was w małe kotki , pieski!!
- myjemy łapki – wyciągając swój języczek wędrowniczek ,
- naśladujemy odgłosy naszych zwierzątek
- robimy koci grzbiet, aportujemy jak pieski
- możemy zabrać swoje zwierzątko na spacer , spacerując po pokoju możemy pokazać mu swoją nową zabawkę, zaśpiewać mu swoja ulubioną piosenką,
- Możemy zrobić porządek w jego małym domku ,
- Nakarmić i dać mu czas by mogło odpocząć
5 LATKI
KOCHANE PRZEDSZKOLAKI WITAMY WAS BARDZO SERDECZNIE!!!
Święta już za nami, więc dzisiaj zaczynamy nowe zadania. Zapraszamy Was na wycieczkę na wieś, pamiętacie- już nie raz w przedszkolu bawiliśmy się w farmerów i rolników. Spróbujemy przypomnieć sobie jakie zwierzęta tam mieszkają, jak wyglądają oraz czym się żywią. Jesteście gotowi? Ruszamy w drogę!
Propozycje zabaw na dzisiaj:
- obejrzyjcie prezentację multimedialną „ Zwierzęta na wiejskim podwórku” https://view.genial.ly/5e7b8aafabac3b0e39b13004/presentation-wiejskie-podworko?fbclid=IwAR2M173LzurKgHJCjC6rUYwO_jNNWd6p1jr2O6C3YxsSsLIPM0H5eoKsRBw
- zabawa „Zwierzęce rodziny” nazwijcie zwierzęta i ich dzieci (potomstwo) np. matka- kura, ojciec- kogut, dziecko- kurczę itp.
- zabawa „Co jedzą zwierzątka?,
- „Wiejskie rymowanki” do nazw zwierząt podajcie wyrazy z którymi się one rymują np. kura- góra, świnka- malinka itp.
- wśród książek i gazet znajdujących się w domu wyszukajcie ilustracje przedstawiające zwierzęta wiejskie, spróbujcie nazwy znalezionych zwierząt wypowiedzieć sylabami jednocześnie klaszcząc.
Dla chętnych dzieci zapraszamy do zabawy – „Na jaką głoskę zaczynają się zwierzęta wiejskie”.
https://view.genial.ly/5e94acb69334740d78ba4412
Życzymy udanej zabawy!!!
6 LATKI
Witajcie po świętach.
Na pewno jesteście gotowi na nowe zadania, więc zaczynamy.
Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że jesteście na wiejskim podwórku. Opowiedzcie rodzicom jakie zwierzątka tam widzicie. Jak wiecie, każde zwierzę ma też swoją rodzinę , tak jak my ludzie… np. dziećmi kury są kurczątka itd. Ciekawa jestem komu uda się wymienić największą ilość zwierzęcych rodzin?!! A może komuś uda się ustalić gdzie jak nazywamy miejsca w których zwierzęta z wiejskiej zagrody mieszkają? Sprawdźcie też czy Wasi rodzice to wiedzą
Kolejnym zadaniem są zwierzęce kalambury. Przy pomocy rodziców lub samodzielnie zróbcie karteczki z nazwą zwierząt albo z jego wizerunkiem. Po wylosowaniu karteczki spróbujcie przedstawić zwierzę ruchem lub głosem komuś z domowników. Bawcie się dobrze.
Do tego zadania wykorzystaj karteczki z poprzedniej zabawy. Wylosuj kartonik np. KROWA, podziel to słowo na sylaby, następnie spróbuj przegłosować wylosowane przez siebie słowo. Powodzenia
ZABAWY I ĆWICZENIA PRZYGOTOWUJĄCE DO NAUKI CZYTANIA I PISANIA
,,Sztafeta sylabowa” – tworzenie wyrazów rozpoczynających się od tej samej sylaby – mama, makaron, marzenia, makrela itp. lub kończących się tą samą sylabą np. piżama, rama, mama, tama itp.
UWAGI DLA RODZICÓW
1. Litera jest znakiem graficznym, a głoska jej odpowiednikiem słuchowym. Litery widzimy i piszemy, głoski słyszymy i wymawiamy (liter w wyrazie może być więcej niż głosek, np.: sz, cz, dz.
2. Spółgłoski należy wymawiać w miarę możliwości bez przygłosu w postaci „y” który w późniejszym okresie może utrudniać dziecku naukę czytania.
3. Przy wyodrębnianiu pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie najlepiej jest zaczynać od wyrazów rozpoczynających i kończących się samogłoskami.