• Piknik Profilaktyczny na Dzień Matki

Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

Melchior Wańkowicz

Dnia 23 maja 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie odbył się rodzinny piknik z okazji zbliżającego się Święta Mamy pod hasłem „ZDROWA MAMA – RADOSNE I UŚMIECHNIĘTE DZIECKO” W tym roku to wspólne spotkanie było ukierunkowane na promowanie zdrowia a nade wszystko na profilaktykę. Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar przywitała wszystkich przybyłych i udzieliła głosu przedszkolakom. Poprzez śpiew , taniec i wiersz dzieci miały możliwość wyrazić swoją miłość i szacunek do Mam. Zaproszonych zostało wielu gości , którzy poprzez swoją pasję do zawodu, który wykonują ,potrafią zachęcić i zainteresować ważnymi sprawami. A byli nimi: Pani stomatolog Anna Kobylańska waz z asystentką Panią Anetą Pikułą. Pani stomatolog Magdalena Kuniec. Pani Jolanta Kopeć i Agata Sawa – pielęgniarki środowiskowo- rodzinne wraz ze swoimi studentami z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu – wydział pielęgniarstwo. Pan Zdzisław Wójcik – emerytowany strażak, wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu jednocześnie  prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu.  Rodzice promujący prawidłowe odżywianie. Całe spotkanie uatrakcyjniała również Rada Rodziców wykonując zdobienia na twarzy oraz na włosach a także nauczyciele oferując różnorodne stanowiska artystyczne.Z podekscytowaniem wielu przedszkolaków czekało na loterię fantową, która była nagrodą za  zjadanie zdrowych i wartościowych posiłków w przedszkolu. Upominki zostały ufundowane  przez Miasto Radymno. Zwieńczeniem różnorodnych atrakcji była sesja zdjęciowa w wiejskiej scenerii, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ścianka została przygotowana przez STOWARZYSZENIE SPOŁECZNIE AKTYWNI NA RZECZ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RADYMNIE. To czwartkowe popołudnie było bardzo wartościowym spotkaniem dla wielu rodzin. Jesteśmy przekonani, że edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat to pierwszy ważny krok do lepszego jutra.

A wszystkim Mamom jeszcze raz życzymy by były zdrowe, radosne i uśmiechnięte. Aby spełniły się jako Mamy ale również myślały o sobie, miały zawsze dla siebie czas i swoją radością i zadowoleniem dzieliły się ze swoimi najbliższymi.

• Wycieczka do Baszni Dolnej

W tym roku dzieci naszego przedszkla udały się na całodniowa wycieczkę do Baszni Dolnej.. Dzieci miały okazję zobaczyć w Kresowej Osadzie pracę kowala, spróbować swoich sił na kole garncarskim, samodzielnie ozdabiać kubeczki i robić zapachowe mydełka. Nie zabrakło również pysznego obiadku i zabaw na placu zabaw. To była niezapomniana przygoda.