• Dzień Nauczyciela – Święto pełne wdzięczności i uśmiechu

Co roku, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela. To wyjątkowa chwila, aby wyrazić wdzięczność i uznanie wszystkim, którzy z zaangażowaniem troszczą się o rozwój, edukację i wychowanie dzieci. Również dla przedszkolaków jest to ważny moment, by docenić tych, którzy pomagają im odkrywać świat, rozwijać wyobraźnię i nawiązywać pierwsze przyjaźnie.

Dzień Nauczyciela to także czas, kiedy najmłodsi, choć jeszcze bardzo mali, starają się wyrazić swoją wdzięczność.

W naszym przedszkolu, jak co roku, zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie uświetnili emerytowani nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Gościem honorowym był Burmistrz Radymna, Pan Mieczysław Piziurny. Dyrektor naszej placówki, Pani Małgorzata Trojnar, w ciepłych słowach podziękowała wszystkim pracownikom za Ich codzienny trud i oddanie w pracy z dziećmi. Słowa uznania na ręce Pani Dyrektor złożył także Pan Burmistrz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców.

Podczas uroczystości wręczono również specjalne nagrody. Pan Burmistrz uhonorował Panią Edytę Iwan, natomiast Pani Dyrektor przyznała wyróżnienia Pani Wioletcie Jaromi, Pani Natalii Kamińskiej, Pani Małgorzacie Cholewie, Pani Agnieszce Chwastarz, Pani Iwonie Blejwas oraz Pani Leokadii Bembenek. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy "Jabłuszka". Nauczyciele otrzymali od swoich podopiecznych upominki, a Rada Rodziców obdarowała ich różami.

Dzień Nauczyciela w przedszkolu to wyjątkowy czas pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. To moment, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice mają okazję podziękować nauczycielom za Ich ciężką pracę, troskę i oddanie. Dzięki ich wysiłkom dzieci stają się pewniejsze siebie, odkrywają swoje talenty i uczą się, jak radzić sobie w świecie.

Nauczyciele przedszkolni odgrywają kluczową rolę w życiu maluchów – są przewodnikami, opiekunami i inspiracją. Dlatego Dzień Nauczyciela to nie tylko ich święto, ale także hołd dla ich poświęcenia i pasji, z jaką każdego dnia kształtują przyszłe pokolenia.