• Spotkanie świąteczne

”Boże Narodzenie przychodzi cichutko. Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło sie Świąteczne Spotkanie Opłatkowe. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który kryje w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. W tym roku zaszczyciło nas wielu znakomitych gości:

Pani Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego

Pan Mieczysław Piziurny – burmistrz Miasta Radymno

Pan Bogdan Szylar – wójt Gminy Radymno

Ksiądz Kazimierz Piwowar – proboszcz Parafii pw. NSPJ w Radymnie

Ksiądz Grzegorz Kowalczyk – proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Radymnie

Pani Janina Kaczmarz – skarbnik Urzędu Miasta Radymno

Pan Paweł Kalisz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radymnie

Pani Alina Suchy – dyrektor Szkoły Podstawowej w Radymnie

Pani Małgorzata Sobejko – dyrektor Przedszkola Parafialnego w Radymnie

Pani Małgorzata Trojnar – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radymnie na wstępie przywitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli i pracowników naszej placówki oraz wszystkie dzieci. Następnie zaprosiła do obejrzenia występu  w wykonaniu grupy „Malinki”. Wprowadzony klimat świątecznej atmosfery zachęcił wszystkich do przekazania sobie życzeń bożonarodzeniowych. A po nich zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Wspólne śpiewy kolęd słychać było w przedszkolu bardzo długo.

• Spotkania świąteczne dla rodziców

Grudzień to w naszym przedszkolu czas świątecznych spotkań z rodzicami. Dzieci  zaprosiły swoich kochanych rodziców na wyjątkowe spotkanie, podczas którego wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci chętnie śpiewały, recytowały i tańczyły . Świąteczna dekoracja była dopełnieniem całości i wzbogaciła walory artystyczne przedstawienia. Na zakończenie pani Dyrektor  życzyła rodzicom dużo zdrowia, szczęścia i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w Nowym 2022 Roku. Miłym akcentem spotkania były upominki od dzieci dla Rodziców.

• Miejskie Mikołajki z przedszkolakami

W dniu 10 grudnia całe nasze przedszkole brało aktywny udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Urząd Miasta w Radymnie. Odbyła się ona na Hali Sportowej. O godzinie 13.30 nasze dzieci uświetniły uroczystość występem.Na małej sali każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny w zamian otrzymując  słodkości od organizatorów. Następnie już na płycie głównej można było skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanych, zabaw organizowanych przez animatorów  i osłodzić sobie dzień watą cukrową.

• Wizyta górnika w przedszkolu

9 grudnia  przedszkole odwiedził  niezwykły gość –górnik (wujek naszego przedszkolaka), który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy.  Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana –  czako. Górnik  wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej.To przesympatyczne spotkanie uświadomiło naszym dzieciom , że praca górnika jest bardzo ciężka i wymaga powołania. Na koniec nasz gość obdarował dzieci prezentami  i zaprosił na wycieczkę na Śląsk. Bardzo dziękujemy za żywą lekcję pracy górnika.

• Święty Mikołaj rozdaje prezenty

Dnia 7 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu po obiedzie przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

• Wizyta Pana Burmistrza

W dniu 7 grudnia odwiedzili przedszkole Pan Burmistrz Miasta Radymno Mieczysław Piziruny oraz Skarbnik Janina Kaczmarz. Przybyli goście obdarowali przedszkolaki mikołajkami z czekolady z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Świętego Mikołaja. Dzieci w zamian zaśpiewały piosenki o Mikołaju. Ta miła tradycja obdarowywania się upominkami i sprawiania sobie radości jest zarówno dla małych jak i tych dużych wielkim przeżyciem i miłą niespodzianką. Dziękujemy!