Czwartek 19.10.2017

  liczba odwiedzin: 314367
  • KOLOROWY TYDZIEŃ OWOCÓW:)

   Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy „MISIE” i „JEŻYKI” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową ,  szaszłyki oraz soczki i musy. Już po śniadaniu  przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Wszystko  smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Najmłodsza grupa „Wiewiórki” wzięła również udział w prezentacji owoców i robienia pysznych soczków. Całe przedszkole w tym dniu pachniało owocami:)

  • Dzień Seniora

   28.09.2017 r. najstarsza grupa "Zajączki" wraz z dziećmi z przedszkola parafialnego wystąpiły na uroczystości z okazji Dnia Seniora połączonej z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.
   Dostojni Jubilaci i Seniorzy otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które wręczył Burmistrz Miasta Radymno.
   Były gratulacje, kwiaty oraz życzenia. Uroczystość uświetniły występy między innymi naszych przedszkolaków. Całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze pełnej radości i dobrej zabawy.

  • Powitanie Jesieni

   JESIEŃ

   Przyszła jesień piękna jesień,
   wiatr przepiękne liście niesie.
   Pospadały już żołędzie i kasztany,
   świat jest cały malowany.
   Słonko jeszcze pięknie świeci,
   radują się z tego dzieci.

   Radośnie i wesoło przywitaliśmy Jesień i udowodniliśmy, że nie boimy się jej wcale. Prezentacja multimedialna, wiersze, zagadki, wspólne zabawy
   związane z jesienią oraz spacer wprawiły nas w wspaniały nastrój.

  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W DNIU ICH ŚWIĘTA

   „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W tym dniu świętowało całe przedszkole ,ponieważ był to Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od starszych przedszkolaków  gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego kwiatka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i całej społeczności przedszkolnej.

  • Wrzesień - miesiącem bezpieczeństwa:)

   W miesiącu wrześniu nasze przedszkole realizowało kolejny cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Podczas zajęć wspólnie opracowywano regulaminy i umowy dotyczące zachowania w przedszkolu, w domu i na spacerach. Dzieci przypomniały sobie  numery alarmowe i zasad odpowiedzialnego korzystania z nich,  odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci też zapoznały się z bezpiecznym poruszaniem się po chodnikach i drodze do przedszkola, poznały niektóre znaki drogowe oraz pracę Strażaka.
    

  • SPOTKANIA Z RODZICAMI:)

   Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania informacyjno-organizacyjne: 

   5 września (wtorek) godz. 16.30 – gr. I „Wiewiórki”   gr. II „Misie”

   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

   6 września (środa) godz. 16.30 – gr. III „Jeżyki, gr. IV „Sowy”, gr. V „Zajączki”

    

   OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

  • Wesołych Wakacji:)

   Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim przedszkolakom  i ich rodzicom  życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

  • Żegnaj przedszkole witajcie WAKACJE:)


        Koniec roku szkolnego w przedszkolu to zawsze czas pożegnań. Grupa najstarsza „Wiewiórki” już na zawsze pożegnała przedszkolne progi aby od września zasiąść w szkolnych ławach. Uroczystość w/w odbyła się 20 czerwca. Dzieci młodsze  poprzez wiersz i piosenkę pożegnały swoich starszych kolegów, natomiast same starszaki z tej okazji przygotowały okolicznościowy program dla swoich rodziców. Następnie otrzymały  z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar pamiątkowe dyplomy a od Pań upominki oraz zdjęcia. Mamy nadzieję, że wszyscy: zarówno dzieci, jak i panie z grupy oraz rodzice, będą wracać myślami do tych wspólnych miesięcy z uśmiechem na twarzy, że będą one dla wszystkich miłym wspomnieniem beztroskiego i bezpiecznego dzieciństwa.

   23 czerwca w Noc Świętojańską w Dinozekolandii wszystkie dzieci  w wyjątkowy sposób pożegnały się z przedszkolem. Poprzez  występ pt: „Bajkowy świat paproci” nasze przedszkolaki przywitały tak długo wyczekiwane wakacje. Sam spektakl muzyczno – taneczny  był barwną opowieścią o bajkowym świecie do którego tęsknimy w każdym wieku. A odnaleziony kwiat paproci uświadomił nam , że warto realizować i  spełniać swoje marzenia. Cały rok szkolny był dla naszego przedszkola wspaniałą przygodą i kolejną podróż w nieznane , czego podsumowaniem był nasz występ.

    

    

  • Spotkanie z Podróżnikiem

          W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie z absolwentem naszego przedszkola  - Panem Marcinem  A. , którego pasją jest  zwiedzanie świata i zdobywanie  coraz to nowych doświadczeń podróżniczych. Nasz gość przybył ze swoją córeczką Gają .Podczas spotkania w ciekawy  i barwny sposób opowiadał dzieciom o Ameryce Południowej, w której spędził wiele lat życia. Swą opowieść  pan Marcin ilustrował zdjęciami wyświetlanymi na ekranie. Były to min. zdjęcia dzieci pochodzących z dawnego Imperiów Inków, dzisiaj zamieszkujących górzyste tereny Peru i Boliwii. Zdjęcia dzieci MAPUCHE, czyli Ludzie Ziemi , dzisiaj zamieszkujące Patagonię Argentyńską. Z zaciekawieniem podziwialiśmy zdjęcie kaktusa WACHUMA i jego wysuszone części korony. Jak dowiedzieliśmy się kaktus rośnie na płaskowyżu andyjskim i jest świętą rośliną używana w ceremoniach przez tubylców. Wielkie poruszenie wywołały zdjęcia zwierząt min. Lamy, Pumy i Dzięcioła Patagońskiego. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy oraz dotknąć min. ogromną muszlę ślimaka, zęby rekina z epoki dinozaurów , nasiona kokosa oraz kamienie z których wyrabiana jest biżuteria. Zdobyta wiedza i ciekawostki przekazane „z pierwszej ręki”  były dla dzieci ciekawym i nowym doświadczeniem . A być może Pan Marcin w niejednym przedszkolaku zaszczepi pasję do podróży i  poznawania ciekawych zakątków świata.

  • OGŁOSZENIE

    

   23 czerwca (piątek)

   uroczyste zakończenie roku szkolnego

     na Dinozekolandii podczas

   III Jurajskiej Nocy Świętojańskiej

   UWAGA

   Zbiórka dzieci  w przedszkolu w piątek 23.06.o godz. 18.00

   Przebieramy dzieci w stroje i wspólnie wyruszamy na występ.                      

  • Wycieczka do Zaleskiej Woli:)

   Najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki. Stanowią także jedną z ciekawych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i pozwalają obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”. Przedszkolaki posiadają w sobie ogromną potrzebę poznawania otaczającego świata, chętnie podpatrują rzeczywistość i zadają wiele pytań.

   Nie tylko w dziedzinie poznawczej uwidacznia się pozytywny wpływ wycieczki na rozwój dzieci. Uczestnicząc w wycieczce, przedszkolaki podporządkowują się ogólnie przyjętym zasadom, a tym samym przystosowują się do przyjętych norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Wycieczki są również doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą do preferowanego w dzisiejszym świecie biernego wypoczynku przed telewizorem.

   W naszym przedszkolu, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. Planujemy wycieczki krótkie - takie w pobliże przedszkola, a także dłuższe - autokarowe. Do każdej z wycieczek przygotowujemy się starannie, tak, aby przyniosły jak najwięcej zadowolenia naszym wychowankom i spełniały wszystkie warunki bezpieczeństwa.

   Dnia 1 czerwca wybraliśmy się do Zaleskiej Woli. Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, podczas swobodnych zabaw, jak i zorganizowanych przez nauczycieli. Układały "puzzle" z pni drzew, starszaki odczytywały ich nazwy, tańczyły przy dziecięcych przebojach i łapały bańki mydlane. Podczas spaceru po lesie dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze( liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady) Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

    

  • Ogłoszenie

   Kiedy temperatura wzrasta powyżej 25 stopni Celsjusza, nasze samopoczucie wyraźnie się pogarsza. Również dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, źle znoszą upał. W trosce o naszych najmłodszych prosimy rodziców o stosowny ubiór dziecka do przedszkola i obowiązkowo wyposarzyć dziecko w nakrycie na głowę.

  • Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

   Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

   30 maja (wtorek) - zabawa z KLAUNAMI

   31 maja ( środa) - wyjście dzieci do DINOZEKOLANDII

   1 czerwca(czwartek) - wycieczka do Zaleskiej Woli

   DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW

   za finansowe wsparcie uroczystości:)

  • Wycieczka do Zaleskiej Woli

   W dniu 1 czerwca (czwartek) zaplanowana jest wycieczka do Zaleskiej Woli.

   Harmonogram wycieczki:

   8.00 - śniadanie w przedszkolu

   8.30 - wyjazd do Zaleskiej Woli autokarami

   W programie:

   Gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego; mini dyskoteka przy dziecięcych przebojach; plenerowy obiad "kiełbaska z grilla".

   Powrót do przedszkola ok. godziny 14.00 - 14.30.

   Szczegółowe informacje w przedszkolu:)

  • Zaproszenie na Dni Radymna

    

    

   W dniu 28 maja (niedziela) o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy  na DNI RADYMNA wszystkie zgłoszone dzieci do wspólnego śpiewu z grupą reprezentującą nasze Przedszkole podczas prezentacji placówek oświatowych.

    

   Plaża miejska nad zalewem ZEK

  • Wizyta w Szkole Podstawowej

   W dniu 9 maja we wtorek przedszkolaki z najstarszej grupy „Wiewiórki” odwiedziły Szkołę Podstawową przy ul. Mickiewicza  w Radymnie w której już od września będą uczniami klasy pierwszej. Dzieci serdecznie powitała Pani Dyrektor Maria Jędrejko oraz przyszłe wychowawczynie p.Ala i p. Danusia oraz p. Pedagog . Dzieci miały także okazje zapoznać się kolegami i koleżankami z Przedszkola Parafialnego. Spotkanie rozpoczęło się  na sali gimnastycznej miłym powitaniem przez P. Dyrektor i nauczycieli, przedszkolaki obejrzały program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III -  absolwentów naszego przedszkola, mogły rozruszać się na „ścieżce zdrowia”, zostały zaproszone przez starszych kolegów do  wspólnej zabawy i pląsów. Po wspólnych zabawach rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, świetlicą, klasami dydaktycznymi, pracownię komputerową,  holem szkolnym, oraz biblioteką szkolną. Miały możliwość zasiąść w ławce szkolnej i uczestniczyć w króciutkiej lekcji, oglądały książki  i przybory szkolne, zostały także zaproszone na szkolną stołówkę, gdzie czekały na nich pyszności.  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Jednak już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów. Spotkanie miało na celu ułatwić dzieciom przedszkolnym przekroczenie progu szkolnego i dostarczyć miłych wspomnień z pobytu w szkole, których nie zabrakło:)

  • Pogoda na weekend:)

   Znalezione obrazy dla zapytania weekend majowy

  • Majówka:)

    

   Przed nami jeden z przyjemniejszych weekendów w roku - długi weekend majowy. Niektórzy z nas od dawna planowali wyjazdy, inni postawią na spontaniczne wypady, a jeszcze innych odwiedzą znajomi lub rodzina! Najważniejsze jest doborowe towarzystwo i atmosfera spokoju, relaksu, którego tak bardzo brakuje nam na co dzień.

    Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu!

  • Dzień Flagi w przedszkolu

   2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy  Akademię z okazji tego święta w przedszkolu dnia 28 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowana  została okolicznościowa  prezentacja multimedialna. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście. Zwieńczeniem dnia był pochód ulicami osiedla Jagiełły, dzieci wręczały flagi wszystkim napotkanym osobom.

  • Niebieski wieloryb. Niebezpieczna gra już w Polsce!!

   Do polskich szkół trafiła bardzo niebezpieczna gra, czyli Niebieski Wieloryb. Gra polega na wykonywaniu coraz trudniejszych wyzwań, które są wyznaczane przez mentora. Ostatnim z nich jest odebranie sobie życia. Drastyczna zabawa zaniepokoiła rodziców. Jak uchronić przed nią swoje dzieci?

   Niebieski Wieloryb to gra, która swoją popularność zyskała w rosyjskiej sieci społecznowściowej VKontakte. Zadania polegają głównie na spełnianiu bardzo wyszukanych i drastycznych poleceń mentora - np. zerwania znajomości ze swoimi przyjaciółmi, obrażenie innych, a w skrajnych przypadkach - pocięcie sobie skóry. Ostatnim, pięćdziesiątym zadaniem jest odebranie sobie życia. W Rosji odnotowano ponad 100 takich przypadków. Do tej pory w Polsce nie odnotowano takich sytuacji, ale uczniowie doskonale wiedzą, co to jest Niebieski Wieloryb.

   Szkolni psycholodzy przestrzegają jednak rodziców. - Dorośli powinni wyjaśnić jakie zagrożenia wiążą się z nią. Bo dziś już wszyscy wiedzą o istnieniu niebieskiego wieloryba. Ukrywanie tego tematu, czy zbagatelizowanie nie ma sensu. Dzieci i młodzież trzeba przestrzec przed konsekwencjami tej gry. Trzeba je uczulić na to, żeby nie traktowały takich rzeczy poważnie. Młodzi ludzie powinni mieć też świadomość, że zawsze, kiedy coś je trapi mogą zgłosić się do swoich opiekunów - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

   Na szczęście internauci idą z pomocą zagubionym nastolatkom, którzy wpadli w siła śmiertelnej gry. Powstało już przeciwieństwo Niebieskiego Wieloryba, czyli Różowa Panda. Tu również trzeba wykonać 50 zadań, ale są one jak najbardziej pozytywne np. powiedz obcemu miłe słowo.

   W naszym przedszkolu odbyła się pogadanka na temat zagrożeń jakie niesie z sobą korzystanie z komputera . Prosimy rodziców o wsparcie naszych działań.

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
   Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
  • (16)6281359

  Galeria zdjęć