Sobota 16.12.2017

liczba odwiedzin: 325834

Galeria zdjęć

Rok szkolny:
 • OGŁOSZENIE

  „Boże Narodzenie przychodzi cichutko,

  posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

   

  Serdecznie zapraszamy  Was Kochani Rodzice na

  SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE

   

  18 grudnia (poniedziałek):

  Grupa III „Jeżyki” godz. 14.00

  Grupa IV „Sowy”   godz. 15.00

  19 grudnia (wtorek):

  Grupa V „Zajączki”  godz. 14.00

  Grupa I „Wiewiórki” godz. 15.00

  20 grudnia (środa)

  Grupa II „Misie” godz. 14.00

 • Spotkanie świąteczne w przedszkolu

   

   

   

  W dniu 21 grudnia (czwartek) odbędzie się 

  Świąteczne Spotkanie Wigilijne dla dzieci, wszystkich pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości Siostry Dyrektor Przedszkola Parafialnego,

      Pana Burmistrza, Pana Wójta.

  Program Artystyczny zaprezentuje grupa V „Zajączki”

  PROSIMY O ODŚWIĘTNE UBRANIE DZIECI

 • OGŁOSZENIE

   

   

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego          

  w Radymnie  informuje, że w dniach

  od 25.12.2017r. do 31.12.2017r.

  trwać będzie przerwa świąteczna.

  Istnieje możliwość zorganizowania dyżuru w dniach 27-29 grudnia

  dla dzieci  potrzebujących opieki  - rodziców pracujących.

  Równocześnie przypominamy, że   dyżur zostanie zorganizowany   

       w Przedszkolu, gdy liczba zgłoszeń wynosić będzie 10 osób.

   

  Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie dzieci w sekretariacie                    

   w dniach:28 listopada-5 grudnia.

   

  UWAGA

  Odpłatność za przedszkole za miesiąc grudzień będzie zbierana jak zawsze w dniach

  05.12.2016r do 15.12.2016 r.

  PROSIMY bardzo o dotrzymanie terminu wpłat.

 • Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  Serdecznie zapraszamy wszystkie  dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem w dniu 7 grudnia (czwartek)

  10.00 – gr. I „Wiewiórki”              
  10.20 – gr. II „Misie”                    

  10.40 – gr. III „Jeżyki”

  11.00 – gr. IV „Sowy”

  11.20 – gr. V „Zajączki”

  Podczas spotkania z MIKOŁAJEM będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia indywidualne i grupowe

  PROSIMY O ODŚWIĘTNE UBRANIE DZIECI.

  Spotkanie z Mikołajem to uroczystość wewnątrz- przedszkolna bez udziału rodziców.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  W dniu 7 grudnia będą również wykonywane

                                 zdjęcia grupowe do                              

    KALENDARZY PRZEDSZKOLAKA 2017

   

  PROSIMY O NIEZAWODNE PRZYBYCIE DZIECI!!!

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm. Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczymy ich hymnu, przybliżamy bliższe i dalsze środowisko.

  W dniu 10 listopada (w piątek)  w naszym Przedszkolu grupa „Jeże” przygotowała uroczystą akademię  z okazji Święta Naszej Ojczyzny – 11 listopada Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się artystycznym programem w wykonaniu przedszkolaków. Były wiersze i piosenki patriotyczne, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski . Zwieńczeniem całego programu był pięknie odtańczony Polonez przez dzieci. Każdy otrzymał do domu kotylion w barwach biało – czerwonych. Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

 • Biblioteka dla Rodziców

   

  Drodzy rodzice!
  W naszym przedszkolu funkcjonuje Biblioteka dla Rodziców
  .
  W księgozbiorze biblioteki znajdziecie Państwo literaturę psychologiczno-pedagogiczną, książki z pomysłami na zabawę z dziećmi oraz plastyczne inspiracje , bajki z naszego dzieciństwa oraz wiele ciekawych pozycji które mogą być bardzo pomocne w wychowaniu i zrozumieniu dziecka.

  Książki będzie można wypożyczać każdego dnia poprzez wpisanie wybranych pozycji w księgę wypożyczeń .

  Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców i zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki.

 • KOLOROWY TYDZIEŃ OWOCÓW:)

  Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy „MISIE” i „JEŻYKI” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową ,  szaszłyki oraz soczki i musy. Już po śniadaniu  przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Wszystko  smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Najmłodsza grupa „Wiewiórki” wzięła również udział w prezentacji owoców i robienia pysznych soczków. Całe przedszkole w tym dniu pachniało owocami:)

 • Dzień Seniora

  28.09.2017 r. najstarsza grupa "Zajączki" wraz z dziećmi z przedszkola parafialnego wystąpiły na uroczystości z okazji Dnia Seniora połączonej z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.
  Dostojni Jubilaci i Seniorzy otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które wręczył Burmistrz Miasta Radymno.
  Były gratulacje, kwiaty oraz życzenia. Uroczystość uświetniły występy między innymi naszych przedszkolaków. Całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze pełnej radości i dobrej zabawy.

 • Powitanie Jesieni

  JESIEŃ

  Przyszła jesień piękna jesień,
  wiatr przepiękne liście niesie.
  Pospadały już żołędzie i kasztany,
  świat jest cały malowany.
  Słonko jeszcze pięknie świeci,
  radują się z tego dzieci.

  Radośnie i wesoło przywitaliśmy Jesień i udowodniliśmy, że nie boimy się jej wcale. Prezentacja multimedialna, wiersze, zagadki, wspólne zabawy
  związane z jesienią oraz spacer wprawiły nas w wspaniały nastrój.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W DNIU ICH ŚWIĘTA

  „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W tym dniu świętowało całe przedszkole ,ponieważ był to Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od starszych przedszkolaków  gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego kwiatka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i całej społeczności przedszkolnej.

 • Wrzesień - miesiącem bezpieczeństwa:)

  W miesiącu wrześniu nasze przedszkole realizowało kolejny cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Podczas zajęć wspólnie opracowywano regulaminy i umowy dotyczące zachowania w przedszkolu, w domu i na spacerach. Dzieci przypomniały sobie  numery alarmowe i zasad odpowiedzialnego korzystania z nich,  odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci też zapoznały się z bezpiecznym poruszaniem się po chodnikach i drodze do przedszkola, poznały niektóre znaki drogowe oraz pracę Strażaka.
   

 • SPOTKANIA Z RODZICAMI:)

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania informacyjno-organizacyjne: 

  5 września (wtorek) godz. 16.30 – gr. I „Wiewiórki”   gr. II „Misie”

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  6 września (środa) godz. 16.30 – gr. III „Jeżyki, gr. IV „Sowy”, gr. V „Zajączki”

   

  OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

 • Wesołych Wakacji:)

  Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim przedszkolakom  i ich rodzicom  życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

 • Żegnaj przedszkole witajcie WAKACJE:)


       Koniec roku szkolnego w przedszkolu to zawsze czas pożegnań. Grupa najstarsza „Wiewiórki” już na zawsze pożegnała przedszkolne progi aby od września zasiąść w szkolnych ławach. Uroczystość w/w odbyła się 20 czerwca. Dzieci młodsze  poprzez wiersz i piosenkę pożegnały swoich starszych kolegów, natomiast same starszaki z tej okazji przygotowały okolicznościowy program dla swoich rodziców. Następnie otrzymały  z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar pamiątkowe dyplomy a od Pań upominki oraz zdjęcia. Mamy nadzieję, że wszyscy: zarówno dzieci, jak i panie z grupy oraz rodzice, będą wracać myślami do tych wspólnych miesięcy z uśmiechem na twarzy, że będą one dla wszystkich miłym wspomnieniem beztroskiego i bezpiecznego dzieciństwa.

  23 czerwca w Noc Świętojańską w Dinozekolandii wszystkie dzieci  w wyjątkowy sposób pożegnały się z przedszkolem. Poprzez  występ pt: „Bajkowy świat paproci” nasze przedszkolaki przywitały tak długo wyczekiwane wakacje. Sam spektakl muzyczno – taneczny  był barwną opowieścią o bajkowym świecie do którego tęsknimy w każdym wieku. A odnaleziony kwiat paproci uświadomił nam , że warto realizować i  spełniać swoje marzenia. Cały rok szkolny był dla naszego przedszkola wspaniałą przygodą i kolejną podróż w nieznane , czego podsumowaniem był nasz występ.

   

   

 • Spotkanie z Podróżnikiem

         W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie z absolwentem naszego przedszkola  - Panem Marcinem  A. , którego pasją jest  zwiedzanie świata i zdobywanie  coraz to nowych doświadczeń podróżniczych. Nasz gość przybył ze swoją córeczką Gają .Podczas spotkania w ciekawy  i barwny sposób opowiadał dzieciom o Ameryce Południowej, w której spędził wiele lat życia. Swą opowieść  pan Marcin ilustrował zdjęciami wyświetlanymi na ekranie. Były to min. zdjęcia dzieci pochodzących z dawnego Imperiów Inków, dzisiaj zamieszkujących górzyste tereny Peru i Boliwii. Zdjęcia dzieci MAPUCHE, czyli Ludzie Ziemi , dzisiaj zamieszkujące Patagonię Argentyńską. Z zaciekawieniem podziwialiśmy zdjęcie kaktusa WACHUMA i jego wysuszone części korony. Jak dowiedzieliśmy się kaktus rośnie na płaskowyżu andyjskim i jest świętą rośliną używana w ceremoniach przez tubylców. Wielkie poruszenie wywołały zdjęcia zwierząt min. Lamy, Pumy i Dzięcioła Patagońskiego. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy oraz dotknąć min. ogromną muszlę ślimaka, zęby rekina z epoki dinozaurów , nasiona kokosa oraz kamienie z których wyrabiana jest biżuteria. Zdobyta wiedza i ciekawostki przekazane „z pierwszej ręki”  były dla dzieci ciekawym i nowym doświadczeniem . A być może Pan Marcin w niejednym przedszkolaku zaszczepi pasję do podróży i  poznawania ciekawych zakątków świata.

 • OGŁOSZENIE

   

  23 czerwca (piątek)

  uroczyste zakończenie roku szkolnego

    na Dinozekolandii podczas

  III Jurajskiej Nocy Świętojańskiej

  UWAGA

  Zbiórka dzieci  w przedszkolu w piątek 23.06.o godz. 18.00

  Przebieramy dzieci w stroje i wspólnie wyruszamy na występ.                      

 • Wycieczka do Zaleskiej Woli:)

  Najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki. Stanowią także jedną z ciekawych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i pozwalają obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”. Przedszkolaki posiadają w sobie ogromną potrzebę poznawania otaczającego świata, chętnie podpatrują rzeczywistość i zadają wiele pytań.

  Nie tylko w dziedzinie poznawczej uwidacznia się pozytywny wpływ wycieczki na rozwój dzieci. Uczestnicząc w wycieczce, przedszkolaki podporządkowują się ogólnie przyjętym zasadom, a tym samym przystosowują się do przyjętych norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Wycieczki są również doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą do preferowanego w dzisiejszym świecie biernego wypoczynku przed telewizorem.

  W naszym przedszkolu, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. Planujemy wycieczki krótkie - takie w pobliże przedszkola, a także dłuższe - autokarowe. Do każdej z wycieczek przygotowujemy się starannie, tak, aby przyniosły jak najwięcej zadowolenia naszym wychowankom i spełniały wszystkie warunki bezpieczeństwa.

  Dnia 1 czerwca wybraliśmy się do Zaleskiej Woli. Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, podczas swobodnych zabaw, jak i zorganizowanych przez nauczycieli. Układały "puzzle" z pni drzew, starszaki odczytywały ich nazwy, tańczyły przy dziecięcych przebojach i łapały bańki mydlane. Podczas spaceru po lesie dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze( liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady) Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

   

 • Ogłoszenie

  Kiedy temperatura wzrasta powyżej 25 stopni Celsjusza, nasze samopoczucie wyraźnie się pogarsza. Również dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, źle znoszą upał. W trosce o naszych najmłodszych prosimy rodziców o stosowny ubiór dziecka do przedszkola i obowiązkowo wyposarzyć dziecko w nakrycie na głowę.

 • Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

  Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

  30 maja (wtorek) - zabawa z KLAUNAMI

  31 maja ( środa) - wyjście dzieci do DINOZEKOLANDII

  1 czerwca(czwartek) - wycieczka do Zaleskiej Woli

  DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW

  za finansowe wsparcie uroczystości:)

 • Wycieczka do Zaleskiej Woli

  W dniu 1 czerwca (czwartek) zaplanowana jest wycieczka do Zaleskiej Woli.

  Harmonogram wycieczki:

  8.00 - śniadanie w przedszkolu

  8.30 - wyjazd do Zaleskiej Woli autokarami

  W programie:

  Gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego; mini dyskoteka przy dziecięcych przebojach; plenerowy obiad "kiełbaska z grilla".

  Powrót do przedszkola ok. godziny 14.00 - 14.30.

  Szczegółowe informacje w przedszkolu:)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
  Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
 • (16)6281359

Galeria zdjęć