• Święto Rodziny w naszym przedszkolu

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę” (Sophia Loren)

W miesiącu maju w naszym przedszkolu odbywały się w grupach uroczystości z okazji Święta Rodziny. Każda grupa w  montażach słowno-muzycznym zaprezentowała wierszyki, piosenki oraz wyjątkowo wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Dzieci pod opieką nauczycieli z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym Rodzicom. Święto rodziny to wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci, lecz również dla Rodziców. To czas pełen wzruszeń i porywu serca, zwłaszcza, gdy widzi się swoje dziecko  w charakterze aktora, który ukazuje swoją miłość odbiorcy.

Święto Rodziny kończyło się wręczeniem własnoręcznie i staranie wykonanych przez dzieci upominków.

Z powodu chorób, które zagościły w naszej placówce spotkania do tej pory odbyły się w 4 grupach. Mamy nadzieję , że ostatnia grupa szybko wróci do zdrowia i uda się jeszcze wystąpić.

• Akcja "Upiększamy przedszkolne podwórko"

Już stało się tradycją , że wspólnymi siłami upiększamy nasze przedszkolne podwórko. Bo w grupie siła i moc!! To co samemu jest ciężko wykonać już w zespole jest łatwe i wykonalne. W piątkowe popołudnie pracownicy, nauczyciele z Panią Dyrektor na czele oraz chętni rodzice zabrali się do porządkowania placu przy przedszkolu. Tym razem dopisało też wielu przedszkolaków oraz  znalazł się i absolwent. Wszyscy ciężko pracowali aby po paru godzinach cieszyć się z upiększonego podwórka.

Dziękujemy za poświęcony czas i włożony trud. Proszę pamiętać , że dobro zawsze wraca!!!!!

• Jan Zachariasiewicz - pisarz z Radymna

Przedszkole Samorządowe w Radymnie w odpowiedzi na zaproszenie Pana Burmistrza włączyło się poprzez zaplanowane działania  do  rozpropagowanie postaci Jana Zachariasiewicza oraz popularyzację wśród podopiecznych informacji o 200 – leciu urodzin pisarza , który urodził się w naszym miasteczku.

Zaplanowane wydarzenia to min:

1. Przedszkolna Olimpiada Sportowa im. Jana Zachariasiewicza zorganizowana podczas tygodnia obchodów z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie. Celem imprezy będzie rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci i promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.
            2. Marsz pod pomnik - wszystkie grupy wezmą  udział w pochodzie z flagami Polski ,uliczkami Radymna docierając pod pomnik Jana Zachariasiewicza. Tam odbędzie się pogadanka edukacyjna na temat życia i twórczości pisarza   z Radymna.
            3. Konkurs plastyczny pt: „Jan Zachariasiewicz  - pisarz z miasteczka nad rzeczką”
            4. Piknik Rodzinny oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z wystawą pokonkursową .

Poniżej zdjęcia z "Marszu pod pomnik" i pogadanki na temat życia i twórczości pisarza

• Realizujemy ogólnopolskie programy "Książeczka dla Przedszkola"

„Cytrynki” 🍋 🍋 🍋 z Przedszkola Samorządowego w Radymnie odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Radymnie w ramach realizowanego w przedszkolu ogólnopolskiego programu „Książeczka dla Przedszkola”  i uczestniczyły min. w zajęciach bibliotecznych. Dzieci wysłuchały bajkę o zwierzętach mieszkających na wsi. Dużo radości sprawiło dzieciom odgadywanie ukrytych zwierząt dzięki książeczce, którą czyta się przy pomocy latarki. Wspólnie wykonały zakładkę do książki… krowę.🐮 🐮 🐮 Następnie miały możliwość zwiedzenia pomieszczeń biblioteki, gdzie zobaczyły wiele ciekawych książek, które pomogą dzieciom w nauce czytania.😀 😀 Mamy nadzieję , że podejmowane w przedszkolu działania w ramach projektu rozbudzą w dzieciach zainteresowania czytelnicze!!

• Wycieczka do Załuża

W dniu 15 maja dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Załuża. Znajduje się tam gospodarstwo agroturystyczne, na którym kryje się ogrom atrakcji, m.in. mini zoo, Muzeum Przyrodnicze i Wsi Kresowej, gokarty, plac zabaw z murowanym zamkiem. Po zwiedzeniu mini zoo i tamtejszego muzeum mogliśmy do rytmów muzyki potańczyć i brać udział w wielu zabawach organizowanych przez  nauczycieli. Aby chwilę odpocząć duża świetlica zamieniła się na chwilę w salę kinową a między czasie gospodarze przygotowali dla nas pyszny obiad. Na  koniec wyjazdu zwiedziliśmy ruiny zamku i mogliśmy zobaczyć prawdziwe wystrzały z armaty , które  zachwyciły nie jednego przedszkolaka. Wyjazd jak co roku był bardzo udany i pełen pozytywnych emocji.

• 5 maja – Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością oraz Dzień Godności Osób Z Niepełnosprawnością  Intelektualną.

Wolność, godność, niezależność, szacunek oraz równość należy się nam wszystkim, bez względu na to, jacy jesteśmy, ponieważ niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka.

Z tej okazji pedagodzy specjalni naszego przedszkola przygotowali  zajęcia dla wszystkich grup aby przybliżyć dzieciom temat i uwrażliwić już od najmłodszych lat jak ważna jest tolerancja, godność i szacunek. Dzieci mogły doświadczyć poprzez różne działania jak trudno jest poruszać się gdy nie widzimy, jak trudno jest coś namalować gdy nie mamy sprawnych rąk. Film edukacyjny przybliżył dzieciom problemy z jakimi borykają się dzieci na wózkach inwalidzkich. Natomiast po wysłuchaniu wiersza pt: „Spotkanie przyjaciół” już każdy przedszkolak wiedział , że mając za przyjaciela osobę z niepełnosprawnością można dać i otrzymać wiele dobra. Nasze dzieci wiedzą, że niepełnosprawność nie może być przyczyną żadnej dyskryminacji