• Spotkanie z Policją

Policjanci w ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych gościli w naszym przedszkolu.

Panowie Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat: „Jak należy bezpiecznie zachować się na ulicy i w domu". Opowiedział dzieciom o prawidłowym i bezpiecznym przekraczaniu jezdni.

• Światowy Dzień Jabłka

28 września jest Światowym Dniem Jabłka.

Z tej okazji grupa ,,jabłuszek" przygotowała dla wszystkich przedszkolaków niespodziankę. Zaproszeni goście mieli możliwość zobaczenia występu z tej okazji, a także mogli brać aktywny udział w różnych atrakcjach i konkursach. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi ciekawostkami w tym temacie, wysłuchały wierszyka Jana Brzechwy " Entliczek - pentliczek", a także obejrzały bajkę w wykonaniu dzieci z grupy jabłuszek. Miały również możliwość wysłuchania piosenki o " Małym czerwonym jabłuszku". Został zorganizowany także quiz, który polegał na odgadywaniu jesiennych zagadek, oraz zabawie sensorycznej - "Zagubione jabłuszko". Wesoła melodia z liczeniem jabłuszek rownież nie sprawiła żadnego problemu, bardzo szybko odnaleziono zguby. A baśń o " Złotej Jabłoni " morałem potwierdziła że warto mieć zawsze szczere i dobre serduszko. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć chrupiącej i zdrowej przekąski w postaci świeżych jabłuszek.

• Zaczytane przedszkolaki:)

W naszym przedszkolu gościliśmy Panie z Bibliteki Miejskiej w Radymnie na pierwszym spotkaniu z cyklu „Zaczytane przedszkolaki... o emocjach”. Dzieci wysłuchały opowiadania o Fenku i dowiedziały się, kiedy Lisek czuje strach. Następnie opowiadały o tym, kiedy one się czegoś boją. Wszystkie swoje strachy i lęki dzieci wyrzuciły do PUDEŁKA STRACHU - dzięki temu przestały się bać:)

Do zobaczenia za miesiąc na kolejnych "emocjonujących" zajęciach!

• Spotkanie z Jesienią

W poniedziałek 25 września powitaliśmy w naszym przedszkolu JESIEŃ. Nową porę roku wprowadził wystawiony przez nauczycielki teatrzyk sylwet pt. "Krasnal, Jesień i poziomki". Teatrzyk dostarczył dzieciom wiele radości i pokazał, że wraz z nadejściem każdej pory roku następują zmiany, ale każda z tych zmian jest bardzo potrzebna.

• Rozpoczęcie projektu"Każdy inny - wszyscy równi"

W naszym przedszkolu w br. pedagodzy specjalni będą realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny „Każdy inny – wszyscy równi”. Celem tego projektu jest min: uwrażliwianie dzieci na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji, likwidowanie uprzedzeń a zwłaszcza przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu. Jedno z pierwszych działań poświęcone było świadomości ADHD. Dzieci zapoznały się z bohaterką bajki – Zuzią , która choć wyglądem nie różniła się zupełnie niczym od swoich rówieśników to już jej zachowanie było zupełnie inne. Bajka pt: „ŻYWE SREBRO” z serii „Bajki bez barier” przedstawia w bardzo przestępny sposób problem, który dotyczy często dzieci z którymi żyjemy w naszym środowisku. Czasami brak wiedzy i świadomości o danej chorobie jest bardzo krzywdzące zarówno dla dziecka jak i rodziców. Mamy nadzieję , że podjęte działania w naszym przedszkolu spełnią swój cel.

• Próbna ewakuacja w przedszkolu

22 września odbyły się w naszym przedszkolu ćwiczenia przeciwpożarowe. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu opanowanie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dzieci wraz z pracownikami przedszkola bardzo sprawnie opuściły budynek, poruszając się drogami ewakuacyjnymi. Po opuszczeniu budynku udaliśmy się na wyznaczone miejsce zbiórki na placu zabaw.

Dzieci wykazaly się dużą wiedzą, sprawnością i opanowaniem.

• Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnie wszyscy razem. Nauczycielki złożyły wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Następnie każda grupa zaprezentowała się w tańcu, śpiewie i wierszu. Dla najmłodszej grupy, był to pierwszy występ, radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia odbyło się także pasowanie na przedszkolaka dzieci nowoprzybyłych do naszego przedszkola - z grup: malinki, jabłuszka i poziomki Kochane Przedszkolaki! Niech Wasze marzenia się spełniają