• Niebieskie motyle w przedszkolu!!!

W piątek 31 marca z inicjatywy pedagogów specjalnych naszej placówki obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Corocznie na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata.

Chcąc wyrazić naszą świadomość, zrozumienie i wrażliwość wszyscy w tym dniu ubrani byliśmy w kolorze niebieskim. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat autyzmu  dzieci  obejrzały bajki, która w prosty sposób zobrazowały  jak funkcjonuje dziecko (osoba) z autyzmem. Brały udział w ćwiczeniach , które pokazały im jak trudno jest np. ciąć nożyczkami gdy zaburzony jest zmysł dotyku. Poznały historię niebieskiego motyla.

Drodzy Rodzice! Zachęcamy także do przeczytania przedszkolakom bajki Joanny M. Chmielewskiej pt. Czarodziejka „Bajki bez barier” cz. II AUTYZM oraz do krótkiej refleksji na temat jej treści.

NIEBIESKI KOLOR JEST KOLOREM AUTYZMU!!!
            Uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

MIĘDZYNARODOWYM SYMBOLEM AUTYZMU SĄ KOLOROWE PUZZLE
            Świat osób z autyzmem jest jak gigantyczna układanka, taka bez podpowiedzi. Do końca życia będą układać poszczególne elementy. Z czasem pojawi się jakiś większy fragment, czasem coś wskoczy nie tam gdzie powinno i zrujnuje dotychczasową pracę… Osoby z autyzmem zawsze podejmą kolejną próbę – oni też chcą zobaczyć całość.

Zjednoczmy się 2 kwietnia z osobami chorymi na Autyzm.
            Niech tego dnia dominuje kolor niebieski!!

• Pierwszy Dzień WIOSNY

„Pierwszy dzień wiosny
            Na promyku słońca,
            tuż po pierwszej burzy,
            przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
            Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
            witały ją także wszystkie przedszkolaki… „

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji nauczycielki przygotowały teatrzyk o zajączku co wiosny szukał. W ciekawy i zabawny sposób przybliżone zostały wiadomości rozwijające zainteresowania przyrodnicze.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, zakładaliśmy zielone ogródki w swoich salach, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.

• Dzień Kobiet w przedszkolu

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek i kobiet

Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec

Piosenka z radia popłynie”

Z okazji dnia Kobiet w Naszym Przedszkolu dzieci uroczyście obchodziły ten dzień. Wszyscy „mali” panowie przygotowali dla swoich koleżanek laurki i kwiaty. Każda mama obdarowana została też upominkiem wykonanym przez swoje dziecko.  Panie dostały tulipana od Rady Rodziców.  Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy.  Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Grupa „Jabłuszek” przygotowała  część artystyczną – pokaz mody i prezentację multimedialną, piękną laurkę i coś słodkiego na dobry humor. Przez dwa dni  w przedszkolu panowała wesoła atmosfera.