3 -LATKI
DZIECIAKI !!!
Zapraszamy was do ruchu ! Już dużo wiecie o owadach, jak wyglądają oraz jakie odgłosy dają – A teraz zamieńcie się w nie i zróbcie to co ONE !
A więc wstajemy !!!
I do dzieła !
Propozycje zabaw
Zabawa na łące.
https://wordwall.net/pl/resource/1916204/gimnastyka/na-%c5%82%c4%85ce
Dzieci kręcą ruletką. Wypowiadają nazwę wylosowanego zwierzęcia. Dzieci naśladują zwierzę które wylosują.
Biedroneczki.
Dzieci-biedroneczki poruszają się w rytmie wystukiwanym na instrumencie/wyklaskiwanym. Podczas przerwy w grze przykucają – odpoczywają na trawie.
Motyle i kwiaty.
Dzieci-motyle fruwają nad łąką, omijając kolorowe kwiaty (zabawki,miśki..), w rytmie wystukiwanym na instrumencie/wyklaskiwanym. Podczas przerwy w grze przykucają.
„Pszczółka"
Zabawa przy wykorzystaniu rymowanki: „Pszczółka śpi w ogrodzie 123, Ubrudzona w miodzie 123. Kogo dotknie mała pszczoła musi tańczyć z nią dokoła”
"Pszczółki na łące"
Podczas muzyki dzieci -Pszczółki fruwają na łące, na przerwę w muzyce - pszczółki zbierają z kwiatów nektar i spożywają.
“Przestraszone żabki”.
Dzieci – żabki skaczą po dywanie w różnych kierunkach dookoła stawu ułożonego ze sznurka. Mocne uderzenie w bębenek/klaśnięcie sygnalizuje nadejście bociana. Przestraszone żaby jak najszybciej wskakują do stawu i nieruchomieją. Dwa uderzenia w bębenek/klaśnięcie sygnalizują odejście bociana, żabki mogą ponownie skakać.
Wspaniałej zabawy !!!
4 –LATKI
Witajcie Kochani!
Dzisiaj trochę gimnastyki. Pamiętajcie o tym, że ruch to zdrowie!
Na początek rozgrzewka z wierszykiem:
Każdy mądry przedszkolaczek
co dzień ćwiczy, biega, skacze.
Ty też biegaj, skacz i ćwicz,
gdy chcesz zdrowy, silny być.
Zrób przysiad raz i dwa,
i podskocz hopsasa.
Dwa skłony do podłogi,
w kolanach zginaj nogi.
Wyciągnij się do góry
tak, jakbyś łapał chmury.
Zrób kółko bioderkami,
poruszaj paluszkami.
Skoro rozgrzewka za nami, to zapraszamy do gimnastyki z sympatyczną Fruzią:
https://www.youtube.com/watch?v=47jquUszRas
Życzymy udanej zabawy.
5 –LATKI
Witamy Was kochani !!!
Dzisiaj się trochę poruszamy, mamy coś dla szczęśliwych właścicieli własnego kawałka podwórka, chodnika a nawet podłogi! Popularna gra w klasy. Niby nic specjalnego, ale jak zaczniemy wzbogacać układ planszy, od razu robi się ciekawiej!
Waszym zadaniem jest odrysować układ, a następnie wykonać mnóstwo skoków! Ćwiczymy więc wiele sfer na raz! Motorykę małą, dużą, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, a nawet współpracę oczywiście nie tylko z rodzicami ale i z rodzeństwem też !!! Gotowi do ruchowej przygody no to zaczynamy, przygotujcie sobie kartki papieru i flamaster lub kredę, a oto ściąga: https://drive.google.com/file/d/13cw8OVd9LY_3LEDGz2OUzCU0_fuuH0ao/view
Dla jeszcze bardziej aktywnych i chętnych wrażeń mamy grę niespodziankę „ Wędrująca żabka” https://view.genial.ly/5e83b3ead5aa510e328f4a52
Życzymy udanej zabawy !!!
6 –LATKI
Witajcie starszaki !
Podczas dzisiejszych zajęć ruchowych poćwiczycie stópki.
Przystąpcie do ćwiczeń bez obuwia, w skarpetkach.
- Zaczynamy od rozgrzewki: maszeruj po pokoju, wysoko unosząc kolana. Po chwili, w dalszym ciągu maszerując, zacznij wykonywać krążenia ramion w przód i w tył.
- Spróbuj zdjąć skarpetki za pomocą stóp, nie używaj rąk. Możesz to zrobić w pozycji stojącej lub siedzącej, jak będzie Ci wygodniej.
- Do naszych ćwiczeń właściwych przyjmujemy postawę stojąca. Unieś ręce w górę, złap skarpetkę prawą stopą i unieś nogę w przód lekko nad podłogę. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji 5 sekund. Powtórz ćwiczenie 3 razy i zmień nogę na lewą.
- Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego, ręce dajemy w bok, łapiemy skarpetkę prawą stopą i unosimy nogę w tył lekko nad podłogę. Wytrzymujemy kilka sekund w tej pozycji. Powtarzamy ćwiczenie 3 razy i zmieniamy nogę. o Siadamy w szerokim rozkroku. Skarpetkę rzucamy delikatnie przed siebie. Staramy się prawą stopą złapać skarpetkę i przysunąć po podłodze do siebie. Powtarzamy ćwiczenie 3 razy i zmieniamy stopę na lewą.
- Siedzimy w szerokim rozkroku, łapiemy skarpetę prawą stopą i próbujemy nakreślić nią pierwszą literę swojego imienia: najpierw w powietrzu, później na podłodze. Powtarzamy kilka razy i zmieniamy stopę.
Zabawy i ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania
Zabawy ze zdaniami, wyrazami, sylabami i literami
- śpiewamy zdania sylabami – zmiana natężenia, tempa, wysokości głosu
- próbujemy zaśpiewać znaną piosenkę, np. „Jedzie pociąg” samogłoskami (aoeaoei)
- zadajemy zagadki: zaczyna się na „k” i miauczy (kot); na „d” i jest mokry (deszcz) itp.
- wybieramy te obrazki, których nazwa rozpoczyna się na tę samą głoskę (np. jajko, jabłko, jodła, jaskółka itp.).