3-LATKI
KOCHANI
„O domu można mówić i pisać zawsze ... ciepło. Wtedy ogarnia każdego rozrzewnienie, wspomnienie, łza, nutka nostalgii, uśmiech. Dom to nie tylko budynek, ale przede wszystkim miłość, ciepło, bezpieczeństwo, dobro, radość. To rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pola, lasy, ogród, zabawy – coś, do czego wraca się zawsze, nawet z najdalszych zakątków świata!”
Danuta Kozłowska
Zapraszamy Was do zabawy plastycznej „Moja rodzina - mój dom”. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność. Możecie malować, rysować, wycinać, kleić a nawet budować z różnorodnych materiałów: klocków, pudełek.
Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami?
A „Mały MIŚ w świecie Wielkiej literatury” jak co dzień zaprasza zmisiowaną piosenką do WSPÓLNEGO CZYTANIA https://www.youtube.com/watch?v=TaYR4YBqkJI
4-LATKI
Kochane przedszkolaki!
Dzisiejsze zadanie dla Was to obraz pt. „Moja Rodzina”
Chcemy, abyście sami pomyśleli, jak taki obraz stworzyć. Dzisiaj zdajemy się na Waszą kreatywność i pomysłowość. Może to być piękny rysunek kredkami, a może malarstwo farbami, albo wyklejanka czy wydzieranka. Zobaczcie, jakie materiały plastyczne posiadacie w domu i do dzieła.
Czekamy na Wasze prace w komentarzach pod postem. Może uda nam się rozpoznać na tym obrazku Waszych rodziców, a może rodzeństwo lub Was samych
5-LATKI
DZIEŃ DOBRY PIĘCIOLATKI !!!
Dzisiaj zapraszamy Was do zabawy plastycznej „Pomocne dłonie”.
Jak wiecie każdy z nas ma w domu swoje obowiązki. Wy na pewno też! Na samym początku odrysujcie swoją rączkę na papierze, pokolorujcie i wytnijcie ją nożyczkami, a następnie przyklejcie ją na drugiej kartce. Obok każdego paluszka narysujcie kredkami lub namalujcie farbami w jaki sposób pomagacie w domu.
Zachęcamy Was także do stworzenia książeczki o rodzinie. Każdą kartkę możecie samodzielnie narysować, namalować farbami lub wkleić zdjęcia przedstawiające Waszą rodzinę ozdabiając je najpiękniejszymi wzorkami i rysunkami. Jedną z kartek może być praca plastyczna „Pomocne dłonie”. Gotowe kartki książeczki połączcie na koniec w całość za pomocą wstążki. Zapewniam, że tworzenie takiej książeczki to będzie piękny czas dla całej rodziny. A jeśli zachowacie ją, za kilka lub kilkanaście lat będzie wspaniałą pamiątką.
Przykładowe tematy na kartki do książeczki:
- Portret mojej rodziny
- Zabawy z moją rodziną, wspólnie spędzony czas
- Wycieczki i wędrówki z rodziną
- Zwierzęta które kochamy
- Nasze przysmaki….., pomysłów na pewno macie wiele.
Życzymy miłej i twórczej pracy.
6-LATKI
Kochane starszaki!!
Dziś zaprosimy Was do wykonania pracy plastycznej :
”RODZINNY ZEGAR EMOCJI”.
Nie zawsze w domu towarzyszą nam tylko pozytywne emocje takie jak: radość, śmiech, zadowolenie. Czasami jest przecież złość, smutek, przygnębienie i to jest zupełnie normalne bo przecież w życiu mamy różne dni są wesołe i smutne. Jednak nie zawsze chcemy o nich mówić . I właśnie wtedy można je pokazać. Zegar który wykonacie w domu właśnie do tego będzie Wam służył. Jeśli masz problem z nazwaniem swoich emocji , to pokaż je swoim najbliższym. W radości będziecie cieszyć się wspólnie a gdy będą smutki, szybko mama lub tata im zaradzi. To działa !!
Jak to zrobić?
Od szablonu odrysowujemy 6 kółek i wycinamy. Z kółek tworzymy (markerem) buzie przedstawiające emocje - radość, smutek, złość... Kółka przyklejamy na papierowy talerzyk. Na środku mocujemy przygotowaną papierową strzałkę. W tym celu wykorzystujemy korek i pinezkę. Ostatni etap pracy ze względu na bezpieczeństwo wykonuje osoba dorosła. Zegar może być wykorzystany na wiele sposobów
Materiały:
- talerzyk papierowy
- blok
- marker
- klej
- nożyczki
- pinezka
- korek
- szablony kółek