• „Spotkanie bajkowych postaci z misiem” – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.  W tym roku to misiowe święto obchodziliśmy razem z KROPKĄ.PL która od jakiegoś czasu gości w naszym przedszkolu i rozbudza w nas zamiłowanie do książek . Dzieci miały możliwość przenieść się do świata bajki dzięki pięknym strojom  w które były przebrane jak i  nauczycielom , którzy wcielili się w bohaterów bajki pt: „Złotowłosa i trzy misie”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych i nie tylko piosenkach . Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

• Przedszkole zielenieje i pięknieje:)

Przedszkole Samorządowe w Radymnie mając świadomość potrzeby dbania o środowisko i jego roślinność  zadeklarowało za pośrednictwem jednostki samorządu terytorialnego swój udział w realizowanym zadaniu przez Samorząd Województwa Podkarpackiego pn: "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”.

Zgodnie z regulaminem angażując się w projekt podjęto następujące zobowiązania : udostępnić teren pod nasadzenia, zorganizować odbiór, sadzenie oraz dbanie aby drzewka miały odpowiednie warunki do prawidłowego wzrostu.

Dzięki społecznemu zaangażowaniu pracowników naszej placówki udało się wypełnić wszystkie powyższe zobowiązania. A teraz pozostało już tylko dbać      o drzewa i krzewy , uwrażliwiać dzieci na piękno przyrody, jej znaczenie dla życia człowieka i cieszyć się zieleniejącym ogrodem przedszkolnym.

• Pasowanie na przedszkolaka - 2022

17 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość  - Pasowanie na przedszkolaka dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przedszkola  i przedstawienia krótkiej części artystycznej w wykonaniu najmłodszej grupy w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią oraz wszystkich pozostałych grup. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.  Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe  - Święto Niepodległości.

Kto ty jesteś?– Polak mały…

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość flagi oraz prace na gazetkach tematyczny. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Trojnar, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  utrwaliły   wiadomości na temat tego święta. Przedszkolaki z grupy ,,Poziomki"  wystąpiły z tańcem. Pozostałe grupy zaprezentowały wiersze patriotyczne i piosenki. Dumnie, przyjmując właściwą postawę  o godzinie 11.11 solidaryzując się z innymi placówkami oświatowymi w rama akcji MEiN „Szkoła do hymnu” odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

• Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki - "Szkoła Pamięta 2022"

Już poraz kolejny nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła pamięta”. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• BohaterON – włącz historię!

Przedszkolaki z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolski projekt BohaterON – włącz historię mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Dzieci oglądały przedstawienie teatru lalek pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim, wspólnie stworzyły gazetkę. Jesteśmy dumni z tego, ze mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny, a nade wszystko wyrazić wielką wdzięczność naszym Powstańcom.