• Dzień Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w piątek 29 kwietnia udaliśmy się w pochodzie z flagami w ręku na spotkanie z zaprzyjaźnionym Przedszkolem Parafialnym oraz Szkołą Podstawową w Radymnie. Miejscem docelowym był plac przed Urzędem Miasta gdzie wraz władzami miasta , dyrektorami szkół i przedszkoli, kadrą pedagogiczną, pracownikami i dziećmi wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę  - zatańczyły Poloneza. Było bardzo uroczyście.

• Spotkanie Wielkanocne

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki przez cały tydzień miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, wykonywały kurczaczki i zajączki, kartki świąteczne, siały także rzeżuchę oraz owies. Poznały też wiersze, piosenki i inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz ludowe zabawy związane z tymi świętami.

We wtorek 12 kwietnia 2022r. odbyło się Spotkanie Wielkanocne z udziałem przedstawiciela Urzędu Miasta Panią Janiną Kaczmarz. Pani dyrektor Małgorzata Trojnar rozpoczęła spotkanie pięknym przywitaniem i zaprosiła wszystkich do obejrzenia występu. W pięknej scenografii, wiosennym klimacie przedszkolaki z grupy IV „JAGÓDKI” zaprezentowały umiejętności taneczne ,wokalne i recytatorskie. Dzieci wykazały swoją spontaniczność, radość wspólnego występu a, co najważniejsze małych artystów  bardziej opanował uśmiech na twarzy, niż trema.

Po części artystycznej przedszkolaki z grupy V „MALINKI”  wręczyły Gościom przygotowane upominki z życzeniami kolorowej wiosny i radosnych Świąt Wielkanocnych.