• Przedszkolaki pamiętają w ramach akcji "SZKOŁA PAMIĘTA"

      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta” nasze Przedszkole  po raz kolejny włączyło się w zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. W ostatnim tygodniu października wszystkie przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami odwiedziły na cmentarzu groby powstańców oraz żołnierzy którzy zginęli w walce za naszą Ojczyznę.  Zapalono znicze. W każdej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne oraz dzieci wykonały prace plastyczne. Staramy  się od najmłodszych lat pielęgnować pamięć i uczyć historii naszego kraju.

      Akcja #SzkołaPamięta

     • Radymno w finale konkursu „Dworzec Roku” – głosowanie

      Dworzec PKP w Radymnie znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Dworzec Roku”. Do 7 listopada można oddawać głosy poprzez stronę internetową.

      Konkurs jest organizowany przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce. Na podstawie przesłanych zgłoszeń i dwuetapowej oceny organizator wyłonił 10 dworców nominowanych do tytułu „Dworzec Roku”.

      Jak zagłosować na radymniański dworzec w konkursie „Dworzec Roku”?

      • Wejdź na stronę konkursu – www.dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/
      • Zaznacz „Dworzec w Radymnie”
      • Podaj swój adres mail oraz kliknij „zagłosuj”
      • Potwierdź swój głos w mailowej skrzynce odbiorczej
      • Gotowe

      Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu i głosowania online znajdą Państwo na stronie www.dworzec-roku.pl

     • Świętujemy w przedszkolu

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

         To szczególne święto dla każdego nauczyciela i pracownika naszego przedszkola.

      Dziś Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar  uhonorowana została nagrodą Burmistrza Miasta Radymno za wzorowe pełnienie swoich obowiązków oraz zaangażowanie i trud w ciągły rozwój naszej placówki. Natomiast Pani Dyrektor nagrodziła Nagrodą Dyrektora wybranych nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczne oraz odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości dzieci oraz pracowników za zaangażowanie w pracy i odpowiedzialne wykonywanie powierzonych zadań. Rada Rodziców ugościła nauczycieli słodkim poczęstunkiem. Przekazany został również piękny bukiet kwiatów   z najlepszymi życzeniami  od Pana Burmistrza Mieczysława Piziurnego. Wszyscy razem jak i każdy z osobna na miarę swoich potrzeb w różny sposób starał się podziękować i docenić trud wkładany w pracę nauczyciela.

      Usłyszeć od dziecka słowo "dziękuję, że jesteś ..." to najwspanialsze ze słów jakie tylko może wymarzyć sobie nie tylko nauczyciel, ale każdy człowiek. To piękne, że poza bliskimi, rodziną możemy stać się częścią życia tak wielu małych istotek.

      Dziękujemy Wam kochane dzieci za wspaniałe życzenia, moc buziaczków i uścisków.

      Wam drodzy rodzice dziękujemy za to, że pielęgnujecie w dzieciach tradycję obchodzenia tego święta oraz kształtujecie tym samym w dzieciach wiele ważnych cech jego osobowości.

      Dziękujemy Wszystkim , którzy doceniają trud naszej pracy.

       

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       

            Dzisiejszy dzień był podwójnie wyjątkowy .Swoje święto miały również dzieci , które po raz pierwszy w tym roku przekroczyły próg naszego przedszkola. Pasowanie na przedszkolaka to jedno z najważniejszych świąt na etapie kształcenia w przedszkolu. Dlatego też całe przedszkole przygotowuje się do tego wydarzenia z należytą godnością i zaangażowaniem. Każdy w tym dniu przychodzi odświętnie ubrany, zawsze jest również przygotowany program artystyczny (piosenka, wiersze). Bardzo cieszymy się gdy grono naszej przedszkolnej rodziny się powiększa. Sam moment pasowania odbył się w poszczególnych grupach oddzielnie. Pani Dyrektor nakładając specjalny „kwiatek” wypowiadała słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka” a wypowiedziane przez dzieci ,słowa przysięgi dopełniły całą uroczystość. Były pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

       

     • Mamy nowy sprzęt

      Dzięki staraniom Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar kolejna już sala została wyposażona w sprzęt multimedialny (projektor, ekran, komputer). Nowe technologie są bardzo pomocne w nauce jak i zabawie. Grupa II „Cytrynki” miała możliwość już dziś przekonać się , że komputer to nie tylko bajki i gry. Podczas zajęć korekcyjnych ćwiczenia mogły zobaczyć na ekranie i razem z instruktorem ćwiczyć. Podczas malowania miały możliwość skupić się na pracy, słuchając dźwięków przyrody. Bardzo ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dziękujemy.

       

     • Święto wszystkich chłopców

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

      Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września.

      W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

      wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

      W każdej grupie odbyła się też wyjątkowa sesja zdjęciowa:)

     • Akcja "Jestem bezpieczny na drodze"

      Poznajemy  zasady ruchu drogowego

      Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego. Dlatego też nasze przedszkolaki po zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze i utrwaleniu zasad ruchu drogowego wybrały się na plac przedszkolny w tym dniu odmieniony w ruch uliczny  aby odnaleźć znaki drogowe utrwalone na zajęciach,  a  w szczególności „przejście dla pieszych”. Sprawnie  i bezbłędnie pokonywały wyznaczone trasy. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci.

     • Próbna ewakuacja w przedszkolu

      W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu pod koniec września, zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

      Zakres i przebieg działań został uzgodniony z  Państwową Strażą Pożarną w Jarosławiu.Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

      Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w bardzo szybkim czasie. W nagrodę dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz poznać pracę strażaka.

     • Pierwszy dzień JESIENI

      „Idzie lasem Pani Jesień

      I maluje liście w lesie.

      Te są żółte, te czerwone,

      A te jeszcze są zielone.

      Liście piękne, kolorowe

      Lecą dzieciom wprost na głowę.”

      24 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia w swoich grupach rozmawialiśmy o Pani Jesieni, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Nie zabrakło pięknych zdjęć w barwach jesiennych.

      Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

       

     • Zabawy na placu przedszkolnym

      Piękna pogoda to okazja do gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Dzieci  wyruszyły do ogrodu przedszkolnego aby bawić się w berka, ganianego, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze ślizgawek. Nasze dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną i rozwijają swoje talenty.  

     • Pierwszy miesiąc w przedszkolu za nami:)

      Pierwszy miesiąc  w naszym przedszkolu był pełen wrażeń! Co prawda nie należał do najłatwiejszych, szczególnie dla naszych najmłodszych wychowanków, ale … czego nie wymyślą Panie, aby ułatwić najmłodszym adaptację. Było radośnie, zabawnie, odkrywczo, ciekawie, a to dopiero początek naszej przedszkolnej przygody… Obok zajęć, licznych gier i zabaw znalazł się także czas na pobyt na przedszkolnym placu zabaw Rodzicom życzymy wytrwałości, a dzieciom wspaniałej zabawy, wielu nowych doświadczeń, niespożytej energii i ciekawości w odkrywaniu świata zabawy i nauki w nowym roku szkolnym!!!

    • Nagłówek