• 30.03.2021 r. WTOREK

GRUPA 1 – CYTRYNKI

Kochane CYTRYNKI, jak pewnie już wiecie Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego chcielibyśmy żebyście wykonali Zielone Wielkanocne jajo na wasz świąteczny stół.

Potrzebne będą: jajko bądź kula ze styropianu, gaza, woda, waciki kosmetyczne i nasiona rzeżuchy, naczynie z wodą.

• 29.03.2021 r - poniedziałek

Witajcie przedszkolaki!

Dzisiaj zapraszamy was do wysłuchania wiersza napisanego przez panią Danutę Gellner pt. „Pisanki”.

“Pisanki” D. Gellner

Patrzcie,
            ile na stole pisanek!
            Każda ma oczy
            malowane,
            naklejane.
            Każda ma uśmiech
            kolorowy
            i leży na stole grzecznie,
            żeby się nie potłuc
            przypadkiem
            w dzień świąteczny.
            Ale pamiętajcie!
            Pisanki
            nie są do jedzenia
            Z pisanek się wyklują
            świąteczne życzenia!

• MARZEC – TOLERANCJA

Tolerancja to kolejna wartość, nad którą warto się pochylić.

Co właściwie znaczy słowo tolerancja? Dlaczego jest taka ważna? I jak nauczyć dzieci zrozumienia i akceptacji dla „inności”?

Tolerancja to przyznawanie innym prawa do zachowań zgodnych z ich przekonaniami, nawet gdy nam się one nie podobają. Tolerancyjny jest ten, kto potrafi szanować odmienne od własnych wierzenia, upodobania, zwyczaje. Być tolerancyjnym to inaczej akceptować inność, nie dziwić się jej, nie zwracać uwagi na nią i nie krytykować. To, że ktoś jest inny, nie znaczy, że gorszy.

• Ważna informacja

DRODZY RODZICE

W związku z informacją premiera oraz ministra zdrowia,

informujemy że: od dnia 29.03 do 09.04

PRZEDSZKOLE ZOSTAJE ZAMKNIĘTE.

OPIEKA ZOSTANIE ZORGANIZOWANA WYŁĄCZNIE DLA DZIECI

TYCH RODZICÓW, KTÓRZY WYKONUJĄ ZAWODY :

- medyczne ( lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny)

- służby porządkowe ( straż pożarna, straż miejska, policja, wojsko)

• Informacja dla rodziców

Drodzy rodzice od dnia 22(poniedziałek).03.2021r. Przedszkole Samorządowe w Radymnie będzie otwarte dla dzieci. Przypominamy, że przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli w tzw. reżimie sanitarnym.

• 19.03.2021 r. - PIĄTEK

Witajcie CYTRYNKI:)

Zaświeciło słońce. Krasnal znalazł już wiosnę spojrzał na swój ogródek i postanowił w nim posprzątać. Zobaczcie sami:

Dziś Was zaprosimy do wiosennych porządków zaczniemy od zabawy kształtującej duże grupy mięśniowe „Przekopujemy ziemię”.
            Dzieci naśladują ruchem ciała kopanie ziemi łopatą (skłony tułowia z ruchem ramion, naśladującym kopania i odkładanie ziemi, akcentowanie przytupnięciem).

• 18.03.2021 r.- czwartek

GRUPA 1 – CYTRYNKI

Witajcie kochani rodzice i nasze przedszkolaki:)

Dzisiaj chcemy zaprosić Was do wspólnego spędzania czasu bawiąc się i ucząc matematyki. Żeby tak się stało, należy „uciec” od tablicy szkolnej i wybrać doświadczanie matematyki w praktyce

Zabawa „Gdzie to leży”

Wykonaj rysunek używaj pojęć: „obok”, „nad”, „pod”, „w środku”- określanie położenia rzeczy względem siebie to ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. Narysuj dziecku koło i poproś, by dziecko narysowało w jego środku mniejsze. Potem np. drzewo – niech umieści nad nim słońce i obok psa. Uwaga! Nie liczy się jakość rysunków (piesek na pewno nie będzie podobny do prawdziwego!), ale to, czy dziecko umie odpowiednio umieścić obiekt.

• Logopedia

Zdalne zajęcia logopedyczne w przedszkolu.

1. ,,Skojarzenia’’- stosowanie określeń – starsze dzieci mogą powiedzieć kiedy te powiedzenia się stosuje i co one znaczą, młodszym dzieciom warto wytłumaczyć.
            Odważny jak /lew/
            Chytry jak /lis/
            Powolny jak /żółw/
            Dumny jak /paw/

Zdrów jak …./ryba/

Mądry jak … /sowa/

• Religia

Szczęść Boże

Ostatnio mówiliśmy o uczniach Jezusa i że każdy z nas może nim być. Również próbowaliśmy zauważyć dobro, które czynimy i to, które chcemy uczynić.

Proszę oglądnąć

następnie ułożyć puzzle oceniając postępowanie ( na obrazkach są przykłady dobrego i złego postępowania)

• 12.03.2021 r. - piątek

Grupa 1 – CYTRYNKI

Witajcie Kochani, gotowi na dzisiejsze zajęcia? No to zaczynamy :)

Dziś zabawa z liczeniem „Wiosenne kwiaty”potrzebne będą łyżki /te małe i te duże z kuchennej szuflady :) /

Rodzic układa przed dzieckiem 5 łyżeczek. Mówi dziecku, że to są wiosenne kwiaty.

• „Ile jest wiose
          • 10.03.2021 r. - środa

Drogie przedszkolaki,

Dzisiaj trochę pokolorujemy. Pamiętacie jak psotny marzec zsyłał na pannę Lilianę raz słoneczko, a raz deszczyk? Wy już doskonale wiecie, że w miesiącu marcu pogoda może być bardzo różna – raz świeci ciepłe słoneczko, a za chwilę niebo jest pełne ciemnych chmur, a z nieba pada deszcz, a czasami nawet śnieg. Nie bez powodu mówimy, że w MARCU JAK W GARNCU. Zachęcamy Was dzisiaj kochane przedszkolaki do pokolorowania najpiękniej jak potraficie, garnka pełnego różnej marcowej pogody. Powodzenia.

• 9.03.2021r. - wtorek

Grupa 1 – CYTRYNKI

Witajcie CYTRYNKI

Dziś spotykamy się z Wami za pośrednictwem Internetu. Wasi rodzice pomogą Wam w tym. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o marcowej pogodzie, którą widzicie za oknem. Dużo już na ten temat rozmawialiśmy w minionym tygodniu . Już dobrze wiecie co znaczy przysłowie „W marcu jak w garncu”