• 13.05.2020 r. Środa

3 –LATKI

KOCHANI

Majowa wiosna nabiera coraz piękniejszych barw: łąki, ogródki mienią się kolorami.

Dzisiaj zapraszamy do ZABAWY PLASTYCZNEJ MALOWANIE POD FOLIĄ

To świetna zabawa plastyczna, badawcza, sensoryczna i terapeutyczna!

Do zabawy wystarczą farby i kawałek transparentnej folii. Papier artystyczny malowany pod folią sam w sobie jest "dziełem" , ale możecie go także użyć jako kolorowego tła rysunkowego lub papieru wycinankowego. A zabawa przednia!

• 07.05.2020 r. Czwartek

3 -LATKI

WITAJCIE KOCHANI RODZICE I NAJMŁODSI

Jak wygląda łąka wie każdy z nas, ale czy na łące rozbrzmiewa muzyka,

wie już tylko ten, kto się dobrze wsłucha ... - szum traw, brzęczenie owadów,

cykanie świerszczy, rechotanie żab, klekotanie bocianów, śpiew ptaków -to wszystko jest muzyką.

Posłuchajcie piosenki „Bal na łące”,

• 5.05.2020 r. Wtorek

3-LATKI

WITAMY KOCHANE DZIECI !

LATAWCE, DMUCHAWCE, MLECZ

Do dzisiejszych zajęć potrzeba Wam będzie:

• Rolka po papierze toaletowym
            • Nożyczki
            • Karta w dowolnym kolorze (byle nie biała !)
            • Biała i żółta farba

Dzisiaj wykonamy dmuchawce lub mlecze (Mniszka pospolitego). W pierwszej kolejności bierzemy nożyczki, którymi nacinamy u góry dookoła rolkę po papierze, powstałe frędzelki rozkładamy trochę paluszkami, następnie wlewamy białą farbę na osobą kartkę/naczynie (jak Wam wygodniej) i moczymy naszą pociętą rolkę (stroną z frędzelkami) w białej farbie i odbijamy na naszej kolorowej kartce – to będą białe dmuchawce. Podobnie robimy gdy chcemy mieć mlecze – rolkę moczymy w żółtej farbie. I GOTOWE!!!

• 4.05.2020 r. Poniedziałek

Kochane Przedszkolaczki

„W zieleni łąka majowa...czyli... Co w trawie piszczy!”

Zapraszamy dzisiaj na wiosenną łąkę – zobaczymy kto tutaj mieszka, jakie rośliny rosną?

Wysłuchajcie uważnie wierszyka i przypomnijcie sobie, kto mieszka na wiosennej łące?

WIOSENNA ŁĄKA (Barbara Stępień)

• 29.04.2020 r. Środa

DZIEŃ DOBRY KOCHANI !!!

Kochane dzieci dzisiaj zabieramy Was na przejażdżkę pociągiem po naszym kraju- Polsce. Zwiedzimy wiele ciekawych i pięknych miejsc, a Wy postarajcie się zaobserwować jaki jest różnorodny krajobraz w naszym kraju. Usiądźcie wygodnie, ponieważ za chwilę wyruszamy, a pomoże nam w tej wirtualnej podróży

• 28.04.2020 r. Wtorek

Szczęść Boże! Drodzy Rodzice i Drogie Dzieci – wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Radymnie.

Słowo do rodziców

Szczęść Boże! Przed nami jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku – Maj. W tym miesiącu obserwujemy niesłychaną eksplozję życia w przyrodzie, wiosna nabiera rozmachu… Pomimo tego, że obecna sytuacja nie sprzyja może cieszeniu się z walorów przyrody możemy doświadczać innej radości – radości bycia z Maryją. Albowiem Kościół na bazie wielowiekowej tradycji poświęca miesiąc maj Maryi, czcząc Ją słowami litanii w świątyniach i przydrożnych kapliczkach. Warto w tym trudnym czasie postawić na Maryję i prosić Ją aby okryła płaszczem swojej opieki wasze domy, rodziny i pociechy.

• Ważne!

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że zgodnie z decyzją i rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, do 24 maja br. przedszkole będzie zamknięte.Przedłużone zostaje kształcenie zdalne w placówkach oświatowych.

• 27.04.2020 r. Poniedziałek

DZIEŃ DOBRY KOCHANI !!!

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o mieście Radymnie w którym znajduje się nasze kochane przedszkole. Zaczniemy od zapoznania Was z krótką historia jego powstania.

Radymno powstało bardzo dawno temu, a pierwsze ślady osadnictwa szacuje się na II- III w. naszej ery, zamieszkiwało tu plemię Radymiczan, od którego prawdopodobnie pochodzi nazwa –RADYMNO. Według historyków dopiero Kazimierz Wielki zezwolił na założenie osady na polach zamieszkałych już przez ludzi na dzisiejszych terenach naszego miasta. Przypomnijcie sobie jak nazywa się ulica na której znajduje się nasze przedszkole? Brawo!!! Kazimierza Wielkiego!!!!
            Radymno nie było od początku miasteczkiem - było wioską. Dopiero w 1431 roku król Władysław Jagiełło nadał mu prawa miejskie i przywilej cotygodniowych jarmarków. Ze względu na położenie przy rzece San nasze miasteczko było uczęszczanym szla

• 24.04.2020 r Piątek

KOCHANI !

Dzisiaj zapraszamy Was do ulepianek z masy solnej.

A co można zrobić z masy solnej? Można niemalże wszystko – masa zastyga w zależności od grubości od kilku godzin do kilku dni.

Przepis jest banalnie prosty… i to jest cudowne w przygotowaniu masy solnej. Składa się tylko z 3 składników: mąki pszennej, soli i wody. Mąkę i sól przygotowujemy w takiej samej ilości np. 1 szklanka mąki; 1 szklanka soli, ok. 0,5 szklanki woda.

• 23.04.2020 r Czwartek

KOCHANE DZIECI

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie… Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. A Was do czytania w sposób szczególny zaprasza codziennie Miś Poziomka – nasz mały Mis w świecie wielkiej literatury.

• Mapa