• Dzień Matki 2021

Wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia !

Moja Mama jest Kochana,

piękny uśmiech ma od rana.

Z bajki chyba jest naprawdę,

bo ma wszystko takie ładne:

usta, uszy, nos i brwi,

wszystko robi raz, dwa, trzy.

No i włosy ma czadowe,

dziś dlatego mówię: LOVE!

Każda grupa w naszym przedszkolu przygotowała niespodziankę w formie filmiku dla swoich mam , dzieci przygotowały również upominki i pięknie ozdobiły tablice z własnoręcznie wykonanymi pracami. Miłego świętowania:)

• Majowe Święta.....

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie,o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

W naszym przedszkolu przez cały tydzień rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różno

• Logopedia

Zdalne zajęcia logopedyczne w przedszkolu.

Języczkowe zabawy

Wysuwanie i chowanie języka – zabawa ,, Myszka wygląda z norki’’
            Przesuwanie języka w stronę prawego – lewego kącika ust – zabawa ,,Wahadełko’’
            Dotykanie czubkiem języka dolnej – górnej wargi – zabawa ,, Skoki wiewióreczki’’
            Wypychanie językiem policzków i dotykanie policzka paluszkiem – zabawy logopedyczne ,, Kulka w buzi’’ , ,,Kto mocniejszy- paluszek czy kulka’’
            Szorowanie językiem przez lekko zwarte ząbki – zabawa logopedyczna ,,Języczek przeciska się przez bramę’’
            Lekkie nagryzanie czubka języka – zabawa logopedyczna,, Mały piesek gryzie’’
            Ssanie języka – zabawa ,, Smaczny cukierek’’

• CZWARTEK-15.04.2021 r.

Witajcie przedszkolaki,

Dzisiaj zapraszamy was do zabawy, wyobraźcie sobie, że wasz pokój to wiosenny ogród w którym rośnie dużo kwiatów. Do tej zabawy potrzebne wam będą klocki w różnych kolorach. Waszym zadaniem będzie utworzyć grządki kwiatów w takich samych kolorach, czyli np. jeden rząd kwiatów będzie czerwony, drugi zielony itd. Gdy już „wysadzicie” wszystkie kwiaty (klocki), wtedy czas na przeliczanie. Sprawdźcie ile znajduje się kwiatów-klocków w każdym rzędzie, rodzice na pewno wam w tym pomogą.

• Wtorek - 13.04.2021 r.

GRUPA 1 – CYTRYNKI

Witajcie przedszkolaki, dzisiaj zapraszamy was do zrobienia wiosennego ogródka.

Potrzebne wam będą:

- biały karton

- farby

- nożyczki

- klej

- kolorowe kartki

Poproście rodziców o wykonanie z białego kartonu szablonu marchewki i sałaty. Z kolorowego kartonu: zielonego i pomarańczowego wykonujemy wydzierankę. To znaczy wydzieramy małe kawałki zielonego i pomarańczowego papieru i przyklejamy na przygotowane przez rodziców szablony marchewki i sałaty.

• Poniedziałek - 12.04.2021 r.

Drogie dzieci!

Jestem ogrodnikiem, pracuję w ogrodzie
            I bardzo się cieszę, że do Was przychodzę.
            W tym tygodniu zadania dla Was różne mam
            I do ich rozwiązywania serdecznie zapraszam.
            Postarajcie się je wykonać
            I proszę Was, nie sprawcie mi zawodu.

Zagadki o narzędziach ogrodniczych.

• Piątek - 9.04.2021 r.

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI

Wiosna to cudowna pora roku, która zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i aktywności na podwórku. Wybierzcie Wasze ulubione sporty, np.: rower, piłkę, rolki, bieganie, trampolinę, skakankę i ruszajcie do zabawy. Wykorzystajcie każdą słoneczną minutkę :)

Uwaga!

Drodzy rodzice, opłaty za przedszkole zostaną naliczone po powrocie dzieci do przedszkola. Dzieci, które uczęszczają w obecnej chwili do przedszkola, rodzice otrzymają naliczenie do końca tygodnia.

• Informacja w sprawie rekrutacji 2021

UPRZEJMIE INFORMUJEMY IŻ DOSTĘPNE SĄ WYNIKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Lista dzieci jest udostępniona w Przedszkolu.

PROSIMY O KONTAKT POD TEL. 16 6281359

Bardzo prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych do potwierdzenia woli zapisania dziecka do przedszkola do 9 kwietnia.

Druk OŚWIADCZENIE WOLI ZAPISANIA DZIECKA można pobrać poniżej lub w sekretariacie Przedszkola.

• Logopedia - czwartek 8.04.2021 r.

Powtarzamy zdania z głoskami: [s], [c], pamiętamy, że język jest przyklejony do dolnych zębów i nie wychodzi między zębami!
            Sławek ma ostry scyzoryk.
            Władysław podlewa sadzonki.
            Sylwia wpadła do sadzawki.
            Sandra poplamiła spódnicę.

Starsze przedszkolaki, które utrwalają głoski szumiące. Proszę o powtarzanie wierszyka:

• Wtorek - 6.04.2021 r.

Witajcie po świętach.

Tak długo przygotowywaliśmy się do świąt Wielkanocnych. Poznawaliśmy znaczenie wielu symboli wielkanocnych, uczyliśmy się piosenek i wierszy a także wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych.

Dziś chcielibyśmy zaprosić Was do zabawy plastycznej na temat:

„ Święta w moim domu”.

• Mapa