• Pierwszy Dzień WIOSNY

      „Pierwszy dzień wiosny
      Na promyku słońca,
      tuż po pierwszej burzy,
      przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
      Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
      witały ją także wszystkie przedszkolaki… „

      We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji nauczycielki przygotowały teatrzyk o zajączku co wiosny szukał. W ciekawy i zabawny sposób przybliżone zostały wiadomości rozwijające zainteresowania przyrodnicze.

     • Dzień Kobiet w przedszkolu

      „Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

      Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek i kobiet

      Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec

      Piosenka z radia popłynie”

      Z okazji dnia Kobiet w Naszym Przedszkolu dzieci uroczyście obchodziły ten dzień. Wszyscy „mali” panowie przygotowali dla swoich koleżanek laurki i kwiaty. Każda mama obdarowana została też upominkiem wykonanym przez swoje dziecko. Panie dostały tulipana od Rady Rodziców. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Grupa „Jabłuszek” przygotowała część artystyczną – pokaz mody i prezentację multimedialną, piękną laurkę i coś słodkiego na dobry humor. Przez dwa dni w przedszkolu panowała wesoła atmosfera.

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 2.02.2023 r. w naszym przedszkolu , gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

      Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój Sali o który zadbała Rada Rodziców, wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

     • Dzień Babci i Dziadka

      Babciu, dziadku coś Wam dam.

      Jedno serce, które mam.

      W tym sercu róży kwiat.

      Babciu, dziadku żyj sto lat!?”

      Od 9 do 12 stycznia 2023 r. odbyły się w naszym przedszkolu spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.To szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Przedszkolaki uczciły to ważne święto składając swoim kochanym dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonały upominki pod czujnym okiem swoich Pań.

     • Spotkanie świąteczne

      ”Boże Narodzenie przychodzi cichutko. Posłuchaj jak stuka kolęda w serduszko…”

      20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło sie Świąteczne Spotkanie Opłatkowe. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który kryje w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. W tym roku zaszczyciło nas wielu znakomitych gości:

     • Spotkania świąteczne dla rodziców

      Grudzień to w naszym przedszkolu czas świątecznych spotkań z rodzicami. Dzieci zaprosiły swoich kochanych rodziców na wyjątkowe spotkanie, podczas którego wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci chętnie śpiewały, recytowały i tańczyły . Świąteczna dekoracja była dopełnieniem całości i wzbogaciła walory artystyczne przedstawienia. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła rodzicom dużo zdrowia, szczęścia i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w Nowym 2022 Roku. Miłym akcentem spotkania były upominki od dzieci dla Rodziców.

     • Miejskie Mikołajki z przedszkolakami

      W dniu 10 grudnia całe nasze przedszkole brało aktywny udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Urząd Miasta w Radymnie. Odbyła się ona na Hali Sportowej. O godzinie 13.30 nasze dzieci uświetniły uroczystość występem.Na małej sali każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny w zamian otrzymując słodkości od organizatorów. Następnie już na płycie głównej można było skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanych, zabaw organizowanych przez animatorów i osłodzić sobie dzień watą cukrową.

     • Wizyta górnika w przedszkolu

      9 grudnia przedszkole odwiedził niezwykły gość –górnik (wujek naszego przedszkolaka), który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy. Przedstawił dzieciom przepiękną historię o Świętej Barbarze – patronce górników. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z gościem ile guzików posiada jego mundur galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana – czako. Górnik wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej.To przesympatyczne spotkanie uświadomiło naszym dzieciom , że praca gór

     • Święty Mikołaj rozdaje prezenty

      Dnia 7 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu po obiedzie przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

     • Wizyta Pana Burmistrza

      W dniu 7 grudnia odwiedzili przedszkole Pan Burmistrz Miasta Radymno Mieczysław Piziruny oraz Skarbnik Janina Kaczmarz. Przybyli goście obdarowali przedszkolaki mikołajkami z czekolady z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Świętego Mikołaja. Dzieci w zamian zaśpiewały piosenki o Mikołaju. Ta miła tradycja obdarowywania się upominkami i sprawiania sobie radości jest zarówno dla małych jak i tych dużych wielkim przeżyciem i miłą niespodzianką. Dziękujemy!

     • „Spotkanie bajkowych postaci z misiem” – Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. W tym roku to misiowe święto obchodziliśmy razem z KROPKĄ.PL która od jakiegoś czasu gości w naszym przedszkolu i rozbudza w nas zamiłowanie do książek . Dzieci miały możliwość przenieść się do świata bajki dzięki pięknym strojom w które były przebrane jak i nauczycielom , którzy wcielili się w bohaterów bajki pt: „Złotowłosa i trzy misie”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych i nie tylko piosenkach . Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

     • Przedszkole zielenieje i pięknieje:)

      Przedszkole Samorządowe w Radymnie mając świadomość potrzeby dbania o środowisko i jego roślinność zadeklarowało za pośrednictwem jednostki samorządu terytorialnego swój udział w realizowanym zadaniu przez Samorząd Województwa Podkarpackiego pn: "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”.

     • Pasowanie na przedszkolaka - 2022

      17 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu przedszkola i przedstawienia krótkiej części artystycznej w wykonaniu najmłodszej grupy w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią oraz wszystkich pozostałych grup. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

      Kto ty jesteś?– Polak mały…

      W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość flagi oraz prace na gazetkach tematyczny. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Małgorzata Trojnar, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat tego święta. Przedszkolaki z grupy ,,Poziomki" wystąpił

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 719268