• Życzenia

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym przedszkolakom i Ich rodzicom, aby ten wyjątkowy czas był pełen radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła. Życzymy również, aby w nadchodzącym Nowym Roku 2024 dopisywało wszystkim zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.

     • Wigilia w przedszkolu

      Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze chwile w roku, a także okazja do wspólnego spotkania i kolędowania. Tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe. W dniu 20.12.2023r. gościliśmy Władze Miasta – Burmistrza Mieczysława Piziurnego oraz Księdza Proboszcza Kazimierza Piwowara. Zaproszeni byli rówinież wszyscy pracownicy naszego przedszkola oraz wszystkie dzieci z nauczycielami. Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar cytując słowa Jana Pawła II wprowadziła wszystkich w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

     • Dzień Pluszowego Misia

      Światowy Dzień Misia - 24 listopada świętowaliśmy w przedszkolu urodziny naszych misiów. Wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego ukochanego misia Poznaliśmy historię pluszowego misia oraz rożne gatunki i nazwy misiów, ich charakterystykę oraz pochodzenie, nauczyliśmy się misiowego wierszyka, zrozumieliśmy że najlepszym przyjacielem jest miś do którego możemy się zawsze przytulić. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, 100 lat oraz słodkiej miodowej niespodzianki. Wszystkie misie zaproszono do tańca i wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek.

     • Wizyta u seniorów

      W dniu 22 listopada br. dzięki życzliwości Ks.Proboszcza Kazimierza Piwowara grupa "Jabłuszka"miała możliwość wystąpienia dla uczestników Środowiskowego Domu Pomocy oraz Dziennego Domu Pomocy "Przyjazny Dom" przy parafii pw. Naświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie i zaprezentowania uroczystej akademii z okazji Dnia Święta Niepodległości. Przedstawiano rekonstrukcę widzianą oczami dziecka - historia najazdu zabarców na Polskę oraz Odzyskania przez Nią Niepodległości. Przedstawiono również układ taneczny w wykonaniu dziewczynek, a na zakończenie dzieci zaśpiewały posenkę pt. " Co to jest Niepodległość". Goście nagrodzili naszych wychowanków gromkimi brawami i słodką niespodzianką. Dziękujemy ks.Proboszczowi za zaproszenie a panu Tomaszowi Kurowskiemu - kierownikowi ŚDS za miłą i ciepłą atmosferę. Szacunek do patriotyzmu oraz do osób starszych został na dobre zaszczepiony w serduszkach

     • Pasowanie na przedszkolaka

      Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Dzisiaj grupa "Jagódki" po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom.

     • "Życie cukrem pisane..." Światowy Dzień Cukrzycy

      Z inicjatywy pedagogów specjalnych naszego przedszkola w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” 14 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Cukrzycy. To szczególnie ważny moment nie tylko dla osób z tą chorobą i ich bliskich, ale nas wszystkich – szacuje się, że w Polsce jest ok. 750 tysięcy osób, które nie wiedzą o tym, że mają cukrzycę. Co trzeba o niej wiedzieć, o czym pamiętać? Odpowiedzi szukaliśmy w dzisiejszych aktywnościach... Celem dzisiejszych zajęć było kształtowanie postawy tolerancji dla siebie i innych, rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych oraz szerzenie wiedzy o chorobie od najmłodszych lat. Przedszkolaki poznały dzielnego chłopca „Cukiereczka”, u którego rozpoznano cukrzycę. Dowiedziały się jakie są typy cukrzycy a co najważniejsze , że na cukrzycę typu 2 chorujemy wyłącznie z naszej przyczyny. Bardzo jasnym

     • Dzień Niepodległości w przedszkolu

      11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze…

      Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm, 10 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków.

     • Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

      Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Mieczysław Piziurny, byli pracownicy naszego przedszkola, Rada Rodziców.

      Nasze przedszkolaki chciały podziękować w tym dniu, swoim nauczycielom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki.

     • Angielski jest fun-tastyczny

      Nasza placówka bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego projektu "Angielski jest fun-tastyczny". Celem projektu jest pokazanie jak ważna jest w naszych czasach znajomość języka angielskiego, a jeżeli nauka odbywa się poprzez zabawę to wszystkie dzieci w fun-tastyczny sposób zdobywają wiedzę i nowe umiejętności.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Mapa

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 719247