• Pożegnanie absolwentów

       

      „Żegnaj przedszkole, na szkołę nadszedł czas.

      Niech wspomnienia pozostaną, a do przodu biegnie czas.”

             We  wtorek 18 czerwca br. odbyła się uroczystość pożegnania dzieci kończących edukację przedszkolną w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie. Pożegnanie najstarszych przedszkolaków to zawsze niezwykły i niezapomniany czas. Kończą się bowiem wspólne zabawy, spotkania i wspólna praca. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi, ciekawymi świata starszakami. Ta podniosła uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Doroty Guni. Przybyli na nią zaproszeni rodzice oraz rodzeństwo naszych absolwentów. Całość rozpoczęła  się uroczystym , powitalnym tańcem. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar przywitała wszystkich przybyłych i oficjalnie rozpoczęła obchody pożegnania przedszkola. W części artystycznej poprzez wiersze i piosenki dzieci opowiedziały czego się nauczyły w przedszkolu oraz podziękowały swoim nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie. Nauczycielami odchodzących przedszkolaków byli : mgr Małogorzata Trojnar, mgr Barbara Motyka, mgr Edyta Iwan, mgr Aneta Dubiel-Korzepa. Następnie dyrektor i nauczycielki wręczyły starszakom pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia i tablo. Pani Dyrektor wręczyła również dyplomy rodzicom i podziękowała Im za współpracę i szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz przedszkola.  Natomiast w imieniu wszystkich rodziców Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Gołdynia  skierowała słowa wdzięczności i podziękowania do nauczycieli oraz pracowników placówki. Uroczysty dzień zakończył się zaśpiewaniem przez dzieci wspólnie piosenki pt: ”To były piękne dni”

      Kochani Absolwenci!

      Dziękujemy za Wasz uśmiech i radość, za spontaniczność i zaufanie, za to, że przez tych kilka lat mogliśmy być razem! Życzymy Wam samych sukcesów na kolejnym etapie edukacji. W naszych sercach i w naszej pamięci zostaniecie na zawsze! Powodzenia!

       Drodzy Rodzice!

      Gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci! Dziękujemy za miłą, owocną współpracę! Niech nadchodzący czas wakacji będzie dla Państwa  i najbliższych czasem dobrego wypoczynku!

       

     • Dzień Dziecka

      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu świętowaliśmy aż przez trzy dni. Były tańce z #DjMario, seans filmowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie oraz zabawy sportowe na ZEKiem. Wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy szczęśliwego dzieciństwa.

     • Warsztaty "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców"

            Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to warsztaty umiejętności wychowawczych opracowane na podstawie książek Adele Faber i Elaine Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” oraz pozycji autorstwa Joanny Sakowskiej.Warsztaty są cyklem spotkań, dzięki którym rodzice mogą poszerzyć umiejętności dobrego kontaktu z dziećmi i wpływu na ich zachowanie, uświadomić sobie mocniejsze i słabsze strony własnej postawy rodzicielskiej, aby mądrze kochać i wychowywać efektywnie, pomagać w rozwoju, budując więź stanowiącą najistotniejszy czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi. Mogą też pomóc rodzicom radzić sobie w wielu nowych czy trudnych dla nich sytuacjach związanych z procesem wychowania.

      To przecież rodzice pełnią niezwykle ważną rolę w życiu ich potomstwa. To dzięki nim dziecko może się rozwijać, przejmować wzory zachowań i wartości. Ich zadaniem jest zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz stabilności społecznej, emocjonalnej, psychicznej i materialnej. 22 maja br.  grupa 8 rodziców z naszego przedszkola ukończyła cykl 10 warsztatów umiejętności wychowawczych "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Pod okiem realizatorów programu Edyty Iwan i Anety Dubiel-Korzepy przez 10 tygodni kształtowali swoje umiejętności w zakresie m.in. komunikacji, rozumienia uczuć, stawiania granic, zachęcania do samodzielności i współpracy, radzenia sobie z zachowaniami problemowymi. Ze spotkania na spotkanie zwiększali kompetencje rodzicielskie chcąc być jeszcze lepszym Rodzicem!

      Wszystkim bardzo gratulujemy!

     • Piknik Profilaktyczny na Dzień Matki

      Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

      Melchior Wańkowicz

       

           Dnia 23 maja 2024 r. w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie odbył się rodzinny piknik z okazji zbliżającego się Święta Mamy pod hasłem „ZDROWA MAMA – RADOSNE I UŚMIECHNIĘTE DZIECKO” W tym roku to wspólne spotkanie było ukierunkowane na promowanie zdrowia a nade wszystko na profilaktykę. Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar przywitała wszystkich przybyłych i udzieliła głosu przedszkolakom. Poprzez śpiew , taniec i wiersz dzieci miały możliwość wyrazić swoją miłość i szacunek do Mam. Zaproszonych zostało wielu gości , którzy poprzez swoją pasję do zawodu, który wykonują ,potrafią zachęcić i zainteresować ważnymi sprawami. A byli nimi: Pani stomatolog Anna Kobylańska waz z asystentką Panią Anetą Pikułą. Pani stomatolog Magdalena Kuniec. Pani Jolanta Kopeć i Agata Sawa – pielęgniarki środowiskowo- rodzinne wraz ze swoimi studentami z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu – wydział pielęgniarstwo. Pan Zdzisław Wójcik – emerytowany strażak, wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu jednocześnie  prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu.  Rodzice promujący prawidłowe odżywianie. Całe spotkanie uatrakcyjniała również Rada Rodziców wykonując zdobienia na twarzy oraz na włosach a także nauczyciele oferując różnorodne stanowiska artystyczne.Z podekscytowaniem wielu przedszkolaków czekało na loterię fantową, która była nagrodą za  zjadanie zdrowych i wartościowych posiłków w przedszkolu. Upominki zostały ufundowane  przez Miasto Radymno. Zwieńczeniem różnorodnych atrakcji była sesja zdjęciowa w wiejskiej scenerii, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ścianka została przygotowana przez STOWARZYSZENIE SPOŁECZNIE AKTYWNI NA RZECZ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RADYMNIE. To czwartkowe popołudnie było bardzo wartościowym spotkaniem dla wielu rodzin. Jesteśmy przekonani, że edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat to pierwszy ważny krok do lepszego jutra.

      A wszystkim Mamom jeszcze raz życzymy by były zdrowe, radosne i uśmiechnięte. Aby spełniły się jako Mamy ale również myślały o sobie, miały zawsze dla siebie czas i swoją radością i zadowoleniem dzieliły się ze swoimi najbliższymi.     

     • Wycieczka do Baszni Dolnej

      W tym roku dzieci naszego przedszkla udały się na całodniowa wycieczkę do Baszni Dolnej.. Dzieci miały okazję zobaczyć w Kresowej Osadzie pracę kowala, spróbować swoich sił na kole garncarskim, samodzielnie ozdabiać kubeczki i robić zapachowe mydełka. Nie zabrakło również pysznego obiadku i zabaw na placu zabaw. To była niezapomniana przygoda.

     • Międzynarodowy Dzień Ziemi

      22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

      Wspólne świętowanie wszystkich grup- zdobywanie wiedzy przez zabawę w muzycznej oprawie.

      Dzieci dowiedziały się, jak mogą dbać o naszą planetę- na co powinny zwrócić uwagę .

      Zapoznały się z Kodeksem Małego Ekologa.

      Nauczyły się także, jak poprawnie segregować odpady.

   • Nagłówek