Sobota 21.09.2019

liczba odwiedzin: 421230

Galeria zdjęć

Rok szkolny:
 • Spotkanie z lekarzem weterynarzem

  Spotkanie z lekarzem weterynarzem

  26 marca 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Przedszkolaków odwiedził lekarz weterynarii - Pan Tomasz, który jest też tatusiem Hani z grupy niebieskiej. Nasz gość opowiedział dzieciom o codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta, o konieczności szczepień zwierząt. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość zbadania zwierzaka - co prawda maskotki - ponieważ prawdziwy kotek czy piesek mógłby się wystraszyć nowego miejsca, dlatego badania były przeprowadzane na maskotkach. Przedszkolaki dowiedziały się również, co zawiera torba lekarska, mogły obejrzeć i dotknąć niektóre z narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się lekarz weterynarii. Pan doktor pokazał także dzieciom, jak należy zachować się kiedy zaatakuje nas pies. Było to dla nas bardzo miłe spotkanie, dzięki któremu wiele moglismy sie dowiedzieć.
  PANU DOKTOROWI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Spotkanie z lekarzem weterynarzem - Obrazek 1

 • W krainie koloru zielonego w grupie najmłodszej

  W krainie koloru zielonego w grupie najmłodszej

  Jak cudownie, że już wiosna W krainie koloru zielonego w grupie najmłodszej - Obrazek 1 Przyroda budzi się do życia. Niedługo wszystko będzie zielone. A u nas w przedszkolu już dominuje kolor zielony. Grupa ZIELONA - jak nazwa wskazuje, zmieniła swoją salę w zieloną krainę. Było mnóstwo zabaw, szukaliśmy co takiego jest w kolorze zielonym oraz każdy z nas mógł poczuć się jak mała zielona żabka W krainie koloru zielonego w grupie najmłodszej - Obrazek 2

 • Rekrutacja zakończona:)

  Rekrutacja zakończona:)

  Dnia 31 marca 2019 r. zakończyła się rekrutacja dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2019/20. Lista przyjętych dzieci dostępna w przedszkolu.

 • Wielki bal w przedszkolu

  Wielki bal w przedszkolu

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, natomiast bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

  W czwartek 7 lutego br. dzieci, rodzice i nauczyciele z panią Małgorzatą Trojnar, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radymnie, bawili się na Balu Karnawałowym zorganizowanym w sali gimnastycznej ZSOZiR w Radymnie, dzięki uprzejmości pani Dyrektor Małgorzaty Czyż. Sala przystrojona dzień wcześniej przez Radę Rodziców i Nauczycieli wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci, a także inne postaci z kreskówek zagościły na balu. Głównie jednak dominowały cyganki i cyganie, zgodnie z tematem balu „Na cygańską nutę”. Profesjonalni wodzireje z Teatru Bazyl zabrali nas w muzyczną wyprawę z cygańskim taborem, w zapomniany baśniowy świat leśnych ognisk, cygańskich wróżb, a także orientalnej i bałkańskiej muzyki. Były korowody, kółeczka i pląsy oraz konkursy i zabawy. Na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rodziną.

  Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 • Musical "Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła"

  Musical "Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła"

  1 lutego 2019 r. dzieci z 3 najstarszych grup miały możliwość obejrzenia ciekawego musicalu w wykonaniu aktorów z Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Dzieci mogły się przekonać, że choć wszyscy tak się od siebie różnią, mogą sobie nawzajem pomagać i wspólnymi siłami pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Przepiękne kolorowe kostiumy, dowcipne dialogi, poruszająca muzyka – to wszystko sprawiło, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda

 • Z miłą wizytą w ŚDS w Radymnie

  Z miłą wizytą w ŚDS w Radymnie

  W dniu 31 stycznia br. przedszkolaki z grupy IV „Podróżnicy” odwiedziły Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Przyjazny Dom  w Radymnie. Celem wizyty był program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści pięknym, odważnym recytowaniem, śpiewem oraz tańcem sprawili wielką radość  gospodarzom . Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieci za swój trud i zaangażowanie oprócz oklasków zostały poczęstowane cukierkami, natomiast babcie i dziadkowie a także wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe laurki. Takie spotkania to korzyść dla obu stron. Starsi otrzymują dużą dawkę radości i ciepła, a dzieci uczą się szacunku dla nich  i o to właśnie chodziło, by poprzez integrację międzypokoleniową sprawić wszystkim radość.

 • Eksperymenty badawcze przedszkolaków

  Eksperymenty badawcze przedszkolaków

  Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i rozumem”. 
  Korzystając z zimowej aury postanowiłyśmy wspólnie z dziećmi z grupy IV przeprowadzić eksperymenty z wodą, lodem i śniegiem. Nasze przedszkolaki były zachwycone eksperymentami, zadawały mnóstwo pytań, dzięki doświadczeniom miały okazję do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Przy okazji uczyły się planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań. To dopiero pierwszy tydzień naszych działań. Ale już wiemy , że woda może sama wędrować bez użycia pompy, że balon można nadmuchać nie używając pompki i ust, wiemy że śnieg wcale nie jest czysty, pomimo , że jest koloru białego. Codziennie obserwujemy i notujemy w swoich kartach obserwacji jak tworzą się kryształki soli. Przed nami jeszcze dwa tygodnie badań i eksperymentów. Ale o tym już w następnym tygodniu.

 • Teatr nauczycieli "Zimowa przygoda"

  Teatr nauczycieli "Zimowa przygoda"

  11 stycznia odbył się w naszym przedszkolu kolejny teatrzyk w wykonaniu nauczycieli pt."Zimowa przygoda". celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom, że zawitała do nas kolejna pora roku -zima Teatr nauczycieli "Zimowa przygoda" - Obrazek 1 oraz czerpanie radości z zabaw jakie nam zima oferuje, a przy tym zachowanie zasad bezpieczeństwa i dostosowanie ubioru do temperatury.
  Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ swoich nauczycieli, aktywnie uczestniczyły śpiewając piosenki i wspólnie się bawiąc.

 • Spotkania świąteczne z rodzicami

  Spotkania świąteczne z rodzicami

  Spotkania świąteczne z rodzicami są jedną z najważniejszych uroczystości w przedszkolu. Spędzanie świąt z całą rodziną jest niezwykle potrzebne w rozwoju społecznym małych dzieci. Odkrywają, że są kochane przez mamę, tatę, dziadków i rodzeństwo, uświadamiają sobie, że mają dużą, kochającą rodzinę, co przyczynia się do osiągnięcia równowagi emocjonalnej. Mogą zaprezentować swoje umiejętności, rozwijać indywidualne uzdolnienia aktorskie oraz nabywać odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością.
  We wszystkich grupach przygotowywane były takie spotkania, które przyjmowały różne formy, np. były to warsztaty podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały aniołki oraz tradycyjne jasełka, w starszych grupach.

  Święta to wspaniała okazja do przekazania dzieciom bożonarodzeniowej tradycji i chyba najbardziej rodzinny okres w roku.

 • Spotkanie świąteczne

  Spotkanie świąteczne

  20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola a także zaproszeni goście - Siostra Dyrektor z Przedszkola Parafialnego, Burmistrz Miasta Radymno oraz Ks. Proboszcz . Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, życząc wszelkiej pomyślności i wesołych świąt. Poprzedzając uroczysty posiłek grupa Pomarańczowa zaprezentowała swoje jasełkowe przedstawienie.

 •  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

        dla wszystkich przedszkolaków, pracowników przedszkola               

                          i zaproszonych gości w dniu 20 grudnia (czwartek)                             

  (uroczystość wewnątrz-przedszkolna)   

                                                       PROSMY O ODŚWIĘTNE UBRANIE DZIECI

   

 • Zapraszamy na spotkania świąteczne

  Zapraszamy na spotkania świąteczne

  17 grudnia (poniedziałek)

  grupa V „ Pomarańczowa ” godz.15.00

                                      18 grudnia (wtorek):                                                        

                                                   grupa III „Niebieska” – godz. 14.00                                            

         grupa IV „Żółta” – godz. 15.00

  19 grudnia (środa)

  grupa II „Czerwona” -  godz.14.15

  grupa I „Zielona” – godz. 15.00

   

 • =

  INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU

   

  DZIĘKUJEMY za zainteresowanie konkursem i złożone prace.

  Powołani eksperci :

               Pani  Iwona Mazur – konsultant PCEN w Rzeszowie   

               Pani Barbara Porczyńska – mgr sztuki

              Pan Dominik Porczyński – mgr sztuki, dr nauk społecznych     

  ocenią  i przyznają miejsca zgodnie z zaangażowaniem i wykonaniem pracy. Ogłoszenie wyników 15 listopada a wręczenie dyplomów i nagród 28 listopada podczas uroczystości z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości .

                                  

 • STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA

  STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - AKADEMIA

  W dniu 9 listopada tj. w piątek w naszym przedszkolu odbędzie się Akademia z okazji 11 listopada - 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu prosimy o odświętne ubranie dzieci. O godz. 11.11 odśpiewamy hymn Polski w ramach akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  - wspólnie śpiewamy hymn narodowy.

 • Nasze Przedszkole  również bierze udział we wspólnym śpiewaniu hymnu:)

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W naszym przedszkolu 12 października odbyła się uroczystość z tej okazji. Tego dnia święto mają wszyscy związani z oświatą. Pamiętamy także o tych, którzy zapisali się na kartkach historii naszej placówki, dlatego też tego dnia zaprosiliśmy do nas wspaniałe osoby, które jeszcze nie tak dawno pracowały tutaj z nami. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor przedszkola Małgorzata Trojnar, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej dzieci z grupy III, IV i V tańcem, śpiewem i wierszem wyraziły swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie dzieci rozdały nauczycielom i pracownikom przedszkola upominki.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
  Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
 • (16)6281359

Galeria zdjęć