Sobota 21.09.2019

liczba odwiedzin: 421162

Galeria zdjęć

Rok szkolny:
 • Warunki ubezpieczenia

 • Udanych wakacji:)

 • Pożegnania nadszedł czas!

  Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej. 18 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Dzieci pożegnały się z przedszkolem a ich żegnały młodsi koledzy i koleżanki życząc im sukcesów w szkole. Na koniec przyszedł czas na dyplomy i podziękowania. Pani Dyrektor życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Rozstania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE!

 • Podziękowania dla Rady Rodziców

  Rok szkolny 2018/2019 dobiega końca. Jest to okazja do podsumowań i refleksji dotyczących również obszarów życia i funkcjonowania przedszkola. Wiele naszych działań: dydaktycznych i wychowawczych nie byłoby możliwych bez wsparcia, którego udzieliła nam Rada Rodziców.Podziękowania dla wszystkich Rodziców za cały rok wspaniałej współpracy, za uśmiech, serce, dobre słowo-DZIĘKUJEMY

 • "Jasne jak słońce"

  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w ramach działań informacyjno – edukacyjnych dotyczących uświadamiania ryzyka związanego z nadmiernym narażeniem na promieniowanie ultrafioletowe, prowadzi kampanię „Jasne jak Słońce”. Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.Dlatego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące tego ważnego dla zdrowia tematu.

 • Żywa lekcja religii i błogosławieństwo dzieci

  Rok szkolny dobiegł końca. Przedszkolaki spotkały się na ostatniej lekcji religii w Kościele. Nauczyciele wraz z dziećmi dziękowali Panu Bogu za cały rok intensywnej pracy, za wszystkie otrzymane łaski a także otrzymaliśmy z rąk Księdza błogosławieństwo na wakacje.

 • Z wizytą w szkole

  Koniec roku szkolnego, a wraz nimi duże zmiany w życiu naszych najstarszych przedszkolaków. Już we wrześniu rozpoczną nowy etap w swojej edukacji - pójdą do szkoły. Dlatego już teraz chcieliśmy zapoznać dzieci ze szkołą i nauczycielkami, które przejmą pieczę nad naszymi wychowankami.Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów, którzy przygotowali dla nich piękny występ artystyczny. Dzieci miały także okazję usiąść w ławkach, zwiedzić szkołę .Dużą atrakcją okazało się spotkanie przedszkolaków z koleżankami i kolegami, którzy opuścili już mury naszego przedszkola .Wizyta w szkole była bardzo przyjemna i miła. Przedszkolaki czuły się tam bardzo dobrze i po powrocie do przedszkola chętnie opowiadały wrażenia z wycieczki. Mamy nadzieję, że po wakacjach bez stresu i z uśmiechem na twarzach przekroczą próg szkoły.Dyrekcji, nauczycielom i dzieciom, którzy przyjęli nas tak serdecznie bardzo dziękujemy!

 • Przedszkolaki w bibliotece

  Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków, przybliżają literaturę dziecięcą. Ogromnie dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia zorganizowane dla przedszkolaków przez Bibliotekę w Radymnie.

 • Wycieczka do teatru MASKA w Rzeszowie

  W tym roku nasze przedszkolaki z trzech najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa, do Teatru „Maska”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne wrażeń.

 • Dzień otwarty

  Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu był miłym przeżyciem, co roku organizujemy „Dzień Otwarty”. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz wspólnie się pobawić.

 • Przedstawienie w języku angielskim

  Zajęcia językowe prowadzone w naszym przedszkolu odbywają się przede wszystkim w formie zabawy. Stosowane metody i techniki nauczania służą jak najlepszemu opanowaniu przez dzieci słownictwa i struktur gramatycznych. Każdy temat zilustrowany jest piosenką, wierszem, rymowanką, krótkim opowiadaniem. Nieodłącznym elementem naszych zajęć są bajki i historyjki wspierane materiałem wizualnym. Nauka poprzez zabawę daje dzieciom wiele radości. Używanie prostych poleceń i słownictwa w trakcie stosowanych zabaw ruchowych, muzycznych czy teatralnych sprawia, że nauka angielskiego odbywa się zupełnie naturalnie i bez większego wysiłku dla dziecka. W wieku przedszkolnym nauczanie języka obcego skoncentrowane jest głównie na umiejętności rozumienia ze słuchu i na podstawach mówienia. Na początku nauki dzieci potrzebują tzw. ”cichego okresu” (Silent Period), w którym skupiają się głównie na słuchaniu, wiele zapamiętują ale nie tworzą jeszcze swoich wypowiedzi. Nie należy ich też do tego zmuszać. Pamiętajmy, że zajęcia językowe w przedszkolu mają na celu przede wszystkim osłuchanie się z językiem obcym oraz przygotowanie i zachęcenie do dalszej nauki w kolejnych etapach edukacyjnych.

  Dzieci z najstarszych grup zaprezentowały się swoim młodszym kolegom w przedstawieniu „Cztery pory roku”. Mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami językowymi oraz przełamać nieśmiałość i nabrać wiary we własne możliwości.

 • Dzień dziecka

  Dzień Dziecka to święto, na które czeka każde dziecko przez cały rok. To dzień pełen zabaw, atrakcji, niespodzianek. Nasze przedszkolaki przeszły Kolorowym Korowodem ulicami miasta, gdzie na stadionie czekały na nich gry i zabawy. Młodsze przedszkolaki natomiast oglądały ciekawą bajkę w kinie. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy – pyszne owocowe szaszłyki i kolorowe galaretki, tańce, pokazy sztuk walki i gimnastyki, zabawy ruchowe, zręcznościowe i logiczne, roboty, malowanie twarzy, rozpoznawanie drzew, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, ekscytujące spotkania z żołnierzami, strażakami i policjantami. Następne atrakcje czekały na dzieci w kolejnym dniu. Przedszkolaki na placu przedszkolny mogły rozwijać swą kreatywność poprzez lepienie z masy solnej, malowanie farbami, tworzenia ciekawych obrazków z różnego rodzaju tworzywa itp. Każdy znalazł coś dla siebie, nie zabrakło dziecięcej muzyki i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

 • Prawa dziecka

  Niech się wreszcie każdy dowie I rozpowie w świecie całym,Że dziecko to także człowiek,Tyle, że jeszcze mały.Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa,Chcąc wielu dzieci los odmienić,Stworzyli dla Was mądre prawa.Więc je na co dzień i od święta – spróbujcie dobrze zapamiętać!

 • Dzień Matki w przedszkolu

  „Choć serduszko moje małe,Tobie dziś oddaje całe.byś na zawsze pamiętałaI podziękę moją znała.Za to wszystko coś zrobiła,Za to żeś mnie urodziła,I że byłaś mą ostoją,Za to żeś jest matką moją.Ślę życzenia a nie kwiatkiOraz miłość na Dzień Matki.”

  23 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci z wszystkich grup zaprosiły swoje ukochane mamy na występ z tej okazji, który odbył się w sali widowiskowej budynku parafialnego. Wszystkie dzieci duże i małe, z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na instrumentach. Przedszkolaki bardzo się starały, chciały podziękować swoim kochanym mamusiom za miłość, cierpliwość i troskę. Po pięknych występie artystycznym przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom upominki – serduszko. Po tak pięknej uroczystości dzieci wraz ze swoimi mamami zostały zaproszone na mszę św. do Kościoła. Wspólnie modliliśmy się za swoje mamy

 • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA SCHRONISKA W ORZECHOWCACH

  Dziękujemy dzieciom i rodzicom z grupy IV za pomoc w zbiórce żywności dla schroniska w ORZECHOWCACH

 • Ogłoszenia

 • Zabawa w teatr

  Niedawno grupa pomarańczowa zaprosiła całe przedszkole na spektakl pt.”W krainie baśni – Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedszkolaki od dawna przygotowywały się do swojej wielkiej premiery teatralnej. Tworzyły dekoracje, wybierały stroje z naszej przedszkolnej garderoby oraz ćwiczyły swoje role podczas prób teatralnych w przedszkolu.Przedstawienie było wspaniałe, dzieci zostały nagrodzone brawami i każdy mógł poczuć się wyjątkowo.

  Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Teatr wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr.

  Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

 • I Regionalny Przegląd Taneczny Dzieci Przedszkolnych "ROZTAŃCZONE KRASNALE"

  I Regionalny Przegląd Taneczny Dzieci Przedszkolnych "ROZTAŃCZONE KRASNALE"

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbył się poraz pierwszy Regionalny Przegląd Taneczny Dzieci Przedszkolnych "ROZTAŃCZONE KRASNALE". Nasze przedszkole reprezentowały 2 zespoły taneczne  - 5 latki "Mali podróżnicy" oraz 6-latki "Rusałki". Oprócz miejscowych przedszkolaków przyjechały dzieci min. z Ostrowa, Wietlina i Świętego.Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom i  urozmaicony repertuar co bardzo uatrakcyjniło festiwal. Wszystkie zespoły po zaprezentowaniu, zostały nagrodzone dyplomem, słodkim cukierkiem oraz prezentem dla całej grupy. Ogrom wrażeń, emocji towarzyszył dzieciom do końca dnia. Już dziś czekamy na kolejny przegląd.

 • Przedszkolaki już wiedzą jak zachowywać się bezpiecznie na podwórku przedszkolnym

  Przedszkolaki już wiedzą jak zachowywać się bezpiecznie na podwórku przedszkolnym

  Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu zapoznały się z regulaminem - kodeksem podwórkowym. Zanim na dobre rozpoczęły się zabawy na placu przedszkolnym , dzieci już wiedzą jak właściwie zachowywać się podczas korzystania z urządzeń , zabaw z kolegą oraz , że należy dbać o kwiaty, krzewy i roślinność na naszym podwórku. Zachęcamy wszystkich korzystających z naszego podwórka o przestrzeganie obowiązyjącego regulaminu.

 • Mój przyjaciel pies

  Mój przyjaciel pies

  Ostatnio w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć funkcjonariusza Straży Granicznej wraz z jego służbowym partnerem - psem. Nasz gość opowiadał dzieciom, na czym polega jego praca, po co psy pracują w Straży Granicznej oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom czworonożnego przyjaciela. Naszym gościom serdecznie dziękujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
  Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
 • (16)6281359

Galeria zdjęć