• Spotkanie Wielkanocne

      W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki przez cały tydzień miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, wykonywały kurczaczki i zajączki, kartki świąteczne, siały także rzeżuchę oraz owies. Poznały też wiersze, piosenki i inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz ludowe zabawy związane z tymi świętami.

             We wtorek 12 kwietnia 2022r. odbyło się Spotkanie Wielkanocne z udziałem przedstawiciela Urzędu Miasta Panią Janiną Kaczmarz. Pani dyrektor Małgorzata Trojnar rozpoczęła spotkanie pięknym przywitaniem i zaprosiła wszystkich do obejrzenia występu. W pięknej scenografii, wiosennym klimacie przedszkolaki z grupy IV „JAGÓDKI” zaprezentowały umiejętności taneczne ,wokalne i recytatorskie. Dzieci wykazały swoją spontaniczność, radość wspólnego występu a, co najważniejsze małych artystów  bardziej opanował uśmiech na twarzy, niż trema.

      Po części artystycznej przedszkolaki z grupy V „MALINKI”  wręczyły Gościom przygotowane upominki z życzeniami kolorowej wiosny i radosnych Świąt Wielkanocnych.

     • Witamy wiosnę

      21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Pamiętały o tym i nasze przedszkolaki. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekiwaliśmy tego dnia. Dlatego też wybraliśmy się na spacer z zielonymi gaikami w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

     • Ogłoszenie

      Informujemy, że jest dostępna lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego w Radymnie. Lista dostępna w przedszkolu. Rodziców przyjętych dzieci prosimy o pobranie poświadczenia woli i złożenie w przedszkolu do dnia 31.03.2022 r.

      Potwierdzenie_woli.doc

     • Święto Kobiet w przedszkolu

      8. marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. Pani Dyrektor wraz z pracownikami została obdarowana kwiatkiem i czekoladkami od Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy za pamięć.

     • KOMUNIKAT !

      Informujemy, że z dniem 28 lutego 2022r. Premier Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego do 15.03.2022r.  Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy.

      Stopień BRAVO jest przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo                         i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności poprzez:

      • prowadzenie przez Policję, Straż Graniczną lub Żandarmerię Wojskową wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzkich;
      • prowadzenie wzmożonej kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów potencjalnie mogących stać się celem ataków terrorystycznych;
      • zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdania o charakterze terrorystycznym;
      • ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;
      • obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych przez umundurowanych funkcjonariuszy lub żołnierzy bezpośrednio realizujących zadania związane z zabezpieczeniem miejsc i obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
      • dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych;
      • wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej oraz ważnych obiektów publicznych;
      • wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.

      W związku z tym w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie będzie czynne tylko jedno wejście od głównej ulicy. Prosimy również o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

       

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

      Przedszkole Samorządowe w Radymnie ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023  dla dzieci 3-6 lat.

                 Dodatkowe informacje o przyjęciu dzieci do przedszkola   w zakładce Rekrutacja.

      Wnioski do pobrania od 28 lutego 2022r.

             Wypełnione wnioski należy składać w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie,  ul. Kazimierza Wielkiego 4,w sekretariacie przedszkola przy zachowaniu reżimu sanitarnego ( maseczka, dezynfekcja, dystans)

      Termin składania wniosków: 28.02.2022r. – 21.03.2022r.

     • Bal Karnawałowy

      Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 26.01.2022r w  naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

      Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider -Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

      Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się tańce do ulubionych przebojów dzieci. Z okazji balu dzieci zjadły uroczysty podwieczorek. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Za piękną zabawę każde dziecko otrzymało od Rady Rodziców upominek, który wywołał na twarzach dzieci wielką radość.

      Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

      Tańce, pląsy i super zabawa....

      A tak bawiły się najmłodsze przedszkolaki w domu

     • Przegląd Kolęd 2022 r.

      Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w naszych domach już od ponad 500 lat.

      11 stycznia 2022 roku prawdziwie świąteczna atmosfera zapanowała w naszym przedszkolu ,gdzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu  przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Spotkania odbyły się oddzielnie dla każdej grupy z zachowaniem obowiązujących zaleceń.

      Po zakończeniu „kolędowania” mali uczestnicy otrzymali nagrody-niespodzianki.

      Mamy nadzieję, że tegoroczny Przegląd Kolęd będzie początkiem wielkiego kolędowania przedszkolaków dla większej społeczności w kolejnych latach.

       

      Grupa I

      Grupa II

      Grupa III

      Grupa IV

      Grupa V

   • Nagłówek