• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w naszym przedszkolu

      Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określone ustawą ,,Karta praw i obowiązków nauczyciela” jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy ,,Karta Nauczyciela” obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej, w swym założeniu ma upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Do dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej jest potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

       

      14 października  ( środa) 2020 r.  jest to wyjątkowy  dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników  naszego przedszkola.  Pragniemy w tym dniu świętować wraz z dziećmi.

      Prosimy o odświętne  ubranie  dzieci.

       

       

     • Informacja na temat konkursów w przedszkolu

      Drodzy rodzice!!!

      Dzieci uczęszczające do  Przedszkola Samorządowego w Radymnie będą miały możliwość brania udziału w konkursach plastycznych o zasięgu lokalnym  oraz ogólnopolskim.

       Celem tych konkursów jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej .

      Rodzice dzieci biorących udział w konkursie będą zobowiązani wyrazić zgodę na ich publikację.

      Zwracamy się z prośbą o sprawdzanie na bieżąco swoich prywatnych e-mail ,    w których może pojawić się informacja odnośnie państwa zgody na udział swojego dziecka w konkursie.

      Jeśli wyrażacie państwo aprobatę co do  udziału dziecka w konkursie , prosimy o wydrukowanie , podpisanie i dostarczenie do placówki załączników do regulaminu konkursu.

       

      Dziękujemy!!!

     • Ogłoszenie - logopedia

      Szanowni Rodzice!

      W dniu 29 i 30 września w holu przedszkola będą dostępne zgody na przeprowadzenie badania mowy dziecka przez logopedę. Prosimy zainteresowanych rodziców o wypełnienie i wrzucenie kartki do ustawionej skrzynki do końca tygodnia.

      Dziękujemy :)

     • Religia w przedszkolu

      Religia odbywa się w następujące dni:

       

      Poniedziałek: 8.00 - 8.30 gr. V "Jabłuszka" 5-6 latki 

      Wtorek:          8.00 - 8.30 gr. III "Jagódki" 4-5 latki
                             8.30 - 8.45 gr. II "Poziomki" 3-4latki

      Środa:            8.00 - 8.30 gr. V "Jabłuszka" 5-6 latki 
                             8.30 - 9.00 gr. IV "Malinki"    5-6 latki

      Czwartek:      8.00 - 8.30 gr. III "Jagódki"  4-5 latki
                             8.30 - 8.45 gr. II "Poziomki" 3-4 latki
                            12.30 - 13.00 gr. IV " Malinki"  5-6 latki

      Zmiany zaznaczono na czerwono.


       

     • Informacja dla 5 i 6 latków

      Przypominamy, że na podstawie § 3 ust. 7 i 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. dyrektor odpowiednio publicznego i niepublicznego przedszkola, szkoły podstawowej, w której zorganizowano oddział przedszkolny, albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, wydaje rodzicom dziecka spełniającego obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Powyższą informację sporządza się (na wzorze MEN-I/74) i wydaje w terminie do końca kwietnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko ma obowiązek lub może rozpocząć naukę w szkole podstawowej.

      W przypadku dziecka mogącego podjąć naukę w szkole podstawowej w wieku 6 lat, informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej wydaje się na wniosek rodziców złożony nie później niż do dnia 30 września roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko może rozpocząć naukę w szkole podstawowej.

       

     • OGŁOSZENIE

      Bardzo prosimy o ograniczenie się do jednego rodzica przyprowadzającego i odbierającego dziecko w przedszkolu zgodnie z wytycznymi GIS i procedurą zapewnienia bezpieczeństwa.

     • Ogłoszenie- opłata za przedszkole

      Kwoty opłat zostaną Państwu przesłane na adres e-mail ( jeżeli ktoś nie podał adresu to prosimy o uzupełnienie). W opłatach zostaną uwzględnione odpisy z miesiąca marca lub kolejnych miesięcy jeżeli dzieci uczęszczały później do przedszkola.

      E-maile zostaną rozesłane we wtorek (08.IX).

      Prosimy o dokonywanie wpłat do 15 dnia każdego miesiąca.

      W przelewach prosimy wpisywać kwoty wg przesłanego wzoru.

     • Ogłoszenie

      Prosimy o przyniesienie przez każde dziecko „wagonika” (100 szt.) kubeczków plastikowych, które posłużą dzieciom do jednorazowego picia wody w przedszkolu.

     • Ogłoszenie - j.angielski, religia

      Religia odbywa się w następujące dni:

      Wtorek:  8.00 - 8.30 gr. III "Jagódki" 4-5 latki
                     8.30 - 8.45 gr. II "Poziomki" 3-4latki

      Środa:   8.00 - 8.30 gr. V "Jabłuszka" 5-6 latki 
                   12.30 - 13.00 gr. IV "Malinki"    5-6 latki

      Czwartek: 8.00 - 8.30 gr. III "Jagódki"  4-5 latki
                      8.30 - 8.45 gr. II "Poziomki" 3-4 latki
                      13.00 - 13.30 gr. IV " Malinki"  5-6 latki
                      13.30 - 14.00 gr. V  "Jabłuszka'  5-6 latki

      Język angielski prowadzony jest w ramach Podstawy Programowej w następujące dni:

      Grupa I „Cytrynki”- środa

      Grupa II „Poziomki”- środa

      Grupa III „Jagódki”- czwartek

      Grupa IV „Malinki”- wtorek lub piątek (w tym tygodniu wtorek na drugi tydzień piątek- na zmianę)

      Grupa V „Jabłuszka”- wtorek

     • Szanowni Rodzice!

      Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2020/21. Przypominamy, że przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli w tzw. reżimie sanitarnym. Będzie się to wiązało między innymi ze specjalną procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci. Zdajemy sobie sprawę , że  na początku będzie to trudne dla nas wszystkich. Tylko wspólne działania pozwolą nam rozpocząć i zakończyć rok szkolny w zdrowiu. Prosimy o podporządkowanie się procedurom oraz informacjom, które zostały przekazane wcześniej. Wspólnie dbajmy o respektowanie zasad, a dzieci będą zdrowe, uspołecznione i wyedukowane.

       

      WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM ŻYCZYMY UDANEGO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/21!

       

     • Ważne ogłoszenie!

      Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola ( 3-letnie i starsze) na spotkanie informacyjno-organizacyjne w dniu 28.08.2020 (tj. piątek) o godz.17.00.

      Równocześnie informujemy, że spotkania dla Rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola nie będą organizowane. Wszelkie informacje i ważne komunikaty będą przekazywane za pośrednictwem strony internetowej naszego przedszkola przedszkoleradymno.edupage.org jak również poprzez kontakt: telefoniczny i mailowy z nauczycielem grupy. Bardzo prosimy o zapoznanie się z dokumentami regulującymi działalność Przedszkola Samorządowego w Radymnie: Procedury przeciwepidemiczne GIS i MEN dla przedszkoli, Statut, regulamin, koncepcja pracy umieszczonymi na stronie internetowej placówki. Prosimy również o pobranie dokumentów, wypełnienie i dostarczenie do przedszkola do dnia 28.08.2020 (tj. do piątku).

       

      PS.

      Procedury oraz dokumentacja do pobrania już w środę.

     • Ogłoszenie

      Wakacje już dobiegają końca. Mamy nadzieję że udało Wam się wypocząć, naładować baterie na nadchodzący nowy rok szkolny. Pragniemy poinformować , iż wszystkie informacje dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku szkolnego 2020/2021 będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej przedszkola. Zapraszamy do śledzenia aktualnych informacji.

     • .

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Kochane Przedszkolaki!!

       

      Rok przedszkolny dobiegł do końca. Ciężko pracowaliście i zasłużyliście na wakacje.

      A jak je spędzić ? Gdzie pojechać?  Dowiecie się z wakacyjnych porad!

       

      1. W wakacje można spędzić ze sobą dużo czasu. Nieco zwolnić, robić ulubione rzeczy - często te, które przekładaliśmy. Dziś zachęcamy  Was do wspólnego zaplanowania wakacji

      1. Wypiszcie wspólne pomysły na wakacje. Nie tylko wyjazdy, ale drobne czynności, które sprawiają Wam przyjemność np. wyjście na lody, wieczory filmowe, spacery w inne miejsce niż zawsze.

      2. Jeśli planujcie wyjazd - zastanówcie się jakie rzeczy będzie trzeba ze sobą zabrać. Narysuj je w formie listy. Przyda się przy pakowaniu!

      3. Wymyślcie wspólny wakacyjny challenge! 5000 kroków dziennie? Stworzenie "Rodzinnej książki kucharskiej" z ulubionymi przepisami? Wyjazd do lasu? To tylko podpowiedzi - to Wy wiecie najlepiej, czego Wam potrzeba 😉

      I jeszcze kilka wakacyjnych rad na bezpieczne wakacje:

      Bezpieczne wakacje

      https://www.youtube.com/watch?v=0iidgRGFl60

      Wakacje nad morzem - zasady bezpieczeństwa

      https://www.youtube.com/watch?v=Ui-ndYWcThA&fbclid=IwAR0an5XxBlhtEw2yeofk0mMDzcLIrkPOq0UBIErcO2IExET7mYJ11TtFxqs

      Bezpieczeństwo dzieci nad wodą | Bezpieczne wakacje

      https://www.youtube.com/watch?v=N4X0RhlMf7Y

      Bezpieczeństwo w górach | Bezpieczne wakacje

      https://www.youtube.com/watch?v=wS4SRvkvLio

      2. W wakacje nauczymy się ...odpoczywać 🙂

      1. Jeśli już korzystasz z komputera/telefonu lub często oglądasz telewizję - przypomnijcie sobie wspólnie zasady użytkowania sprzętu. Jeśli ich nie opracowaliście - teraz jest na to dobry czas!

      2. Podczas domowego przedszkola tworzyliśmy kąciki relaksu. Porozmawiajcie o tym, co relaksuje każdego członka rodziny: chwila samotności, kąpiel, spacer, rozmowa, czytanie.... Wykonaj zawieszkę na klamkę: odpoczywam. To będzie znak, że mamusia/tatuś/lub ty sam potrzebujesz minutki dla siebie. Szablon znajdziesz tutaj: http://palcamipozytywnegoczlowieka.blogspot.com/2013/09/zawieszka-na-klamke.html

      3. Wybierzcie się do biblioteki lub księgarni i wypożyczcie/zakupcie książki, które będziecie czytać podczas wakacji. Możecie również wybrać je z domowej biblioteczki

      3. Wakacje! Już niedługo wakacje!

      1. Na wakacje możemy się wybrać rożnymi środkami transportu. Obejrzyj krótką bajeczkę na ten temat. https://www.youtube.com/watch?v=Mss394U8tJg

      2. Spróbuj samodzielnie lub przy pomocy mamusi/tatusia wykonać samolot z papieru https://www.youtube.com/watch?v=mvHPce3viWs

      3. Rozwiąż wakacyjne karty pracy https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/06/WAKACYJNE-KARTY-PRACY-zestaw-2.pdf

       

      WESOŁYCH I KOLOROWYCH WAKACJI !!!

   • Nagłówek