• Akcja "Sprzątanie podwórka" - udana !!!

      Kolejna akcja pn: „Sprzątamy i upiększamy nasze przedszkolne podwórko” możemy uznać za udaną w 100%!!! Chodź pogoda od samego rana w piątek nie wskazywała na upalne popołudnie wręcz przeciwnie kłęby chmur zwiastowały deszcz to i tak najwytrwalsi, chętni do pomocy przybyli na godzinę 15.00 do przedszkola. Z całym wyposażeniem sprzętowym z dobrymi humorami i zapałem wszyscy ruszyli do pracy. Koszenie trawy, przycinanie krzewów, plewienie chwatów, czyszczenie kostki, podcinanie , podkaszanie to tylko część z wykonywanych prac w to piątkowe popołudnie.  Rodzice i pracownicy przedszkola z Panią Dyrektor Małgorzata Trojnar  na czele uwijali się jak pracowite pszczółki. Z minutę na minutę robiło się piękniej i czyściej. Po raz kolejny powtarzaliśmy , że w grupie siła. To co można zdziałać w zespole jest nie do opisania. Aby złapać oddech była też ciepła herbatka i kawka oraz coś słodkiego na ząb. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chcieli pomóc w porządkach .  Dziękujemy nauczycielom, pracownikom przedszkola , którzy również poświęcili swój wolny czas aby zrobić coś dobrego dla społeczności przedszkolnej. Niech bezinteresowne dobro rozsiewa się w naszym przedszkolu i zaraża innych do działania. DZIĘKUJEMY!!!

      A to nasi bohaterowie:

      1.Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar

      2. Nauczyciele

      3. Pracownicy przedszkola

      4. Paweł Olchowy

      5. Patryk Bacza

      6. Monika Gołdynia

      7. Małgorzata Lisowska

      8. Bożenia Magoń

      9. Paulina Motyka

      10. Beata Niemko

      11. Sebastian Jagiełło

      12. Andzelika Buczkowska

      13. Sylwia Sławińska

      14. Łukasz Łukaszów

      15. Artur Gołdynia

      16. Antoni Korzepa – absolwent

      17. Przedszkolaki

     • Witamy JESIEŃ w przedszkolu

      ,,Liście się złocą w całym lesie,
      to znak właśnie, że już jesień.
      Lasem, łąką, polem,
      chodzi ze złocistym parasolem”.
       

      23 września 2022 r. nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu  dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycieli pt: „Krasnal , jesień i poziomki”. Zorganizowane zostały zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Po wspólnym przywitaniu JESIENI dzieci już w swoich salach wykonały opaski i prace plastyczne .

       

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      W naszym przedszkolu również świętowaliśmy jak co roku. Przywitaliśmy się hymnem naszego przedszkola pt: „Przedszkole to nasz drugi dom”. Były zabawy, konkursy. Grupy prezentowały przygotowane piosenki i wiersze. Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar obdarowała każde dziecko słodkim cukiereczkiem a nauczyciele wręczyli swoim podopiecznym medale DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA

      Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

       

     • RADY NA PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

       

      1. Rano budź dziecko z uśmiechem na twarzy.
      2. NIE przychodź do przedszkola na „ostatnią chwilę", unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem, a nie wyścigiem z czasem!
      3. NIE obiecuj swojemu maluchowi nagród za pójście do przedszkola, dziecka nie można przekupywać!
      4. NIE przeciągaj nadmiernie pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, odprowadź do sali i przekaż pod opiekę nauczycielce!
      5. NIE zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało że łzami można wszystko wymusić.
      6. NIE obiecuj dziecku, że odbierzesz je po drugim śniadaniu, skoro wiesz na pewno, że nie będziesz mógł/mogła tego uczynić.
      7. POSTARAJ SIĘ stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. W pierwszych dniach odbieraj je zaraz po leżakowaniu!
      8. Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata, rozstania z tatą są mniej bolesne.
      9. Kontroluj co mówisz. Zamiast: JUŻ możemy wracać do domu, powiedz: TERAZ możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
      10. Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
      11. NIE wymuszaj na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres. Poczekaj, aż samo zacznie mówić.
      12. NIE pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło.
      13. CHWAL dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu!
      14. Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!
     • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

      Chociaż słońce jasno świeci,

      Trochę smutne są dziś dzieci.

      Czas uścisnąć sobie ręce

      I pożegnać najgoręcej

      Dziś żegnajcie sześciolatki

      Przyszedł dla was nowy czas

      Do nas przyjdą inne dzieci,

      A my dziś żegnamy was

      Miło było razem z wami

      Bawić się tu zabawkami

      Teraz na was czeka szkoła

      Dźwięcznym głosem dzwonek woła

      Dla was w szkole książki nowe,

      Klasy, ławki już gotowe.

      Nowe Panie będą uczyć:

      Pisać, czytać, wiersze mówić.

      Wśród kolegów w nowej szkole

      Wspominajcie dziś przedszkole

      Śpiewu, tańca i humoru

      Życzą dzieci wam w przedszkolu.

      Kiedy będzie wolny czas,

      Prosimy, odwiedźcie nas !

     • Dzień Matki w przedszkolu

      Dzień Mamy to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy. W naszym przedszkolu każda grupa przygotowała piękny program artystyczny w którym przez śpiew, taniec, grę na instrumentach dzieci wyraziły swoje uczucia. Własnoręcznie przygotowały piękne upominki, które wręczyły mamusiom po uroczystościach. KOCHAM CIĘ MAMO to zdanie , które najczęściej wybrzmiewało z ust dzieci .

     • Dzień Flagi w przedszkolu

      „Czerwień to miłość, biel serce czyste,

      piękne są nasze barwy ojczyste”.

       

      Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

      2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w piątek 29 kwietnia udaliśmy się w pochodzie z flagami w ręku na spotkanie z zaprzyjaźnionym Przedszkolem Parafialnym oraz Szkołą Podstawową w Radymnie. Miejscem docelowym był plac przed Urzędem Miasta gdzie wraz władzami miasta , dyrektorami szkół i przedszkoli, kadrą pedagogiczną, pracownikami i dziećmi wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę  - zatańczyły Poloneza. Było bardzo uroczyście.

       

   • Nagłówek