• Święto wszystkich chłopców

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

      Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września.

      W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

      wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

      W każdej grupie odbyła się też wyjątkowa sesja zdjęciowa:)

     • Akcja "Jestem bezpieczny na drodze"

      Poznajemy  zasady ruchu drogowego

      Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych jest jednym z obszarów wychowania przedszkolnego. Dlatego też nasze przedszkolaki po zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze i utrwaleniu zasad ruchu drogowego wybrały się na plac przedszkolny w tym dniu odmieniony w ruch uliczny  aby odnaleźć znaki drogowe utrwalone na zajęciach,  a  w szczególności „przejście dla pieszych”. Sprawnie  i bezbłędnie pokonywały wyznaczone trasy. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci.

     • Próbna ewakuacja w przedszkolu

      W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu pod koniec września, zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

      Zakres i przebieg działań został uzgodniony z  Państwową Strażą Pożarną w Jarosławiu.Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

      Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w bardzo szybkim czasie. W nagrodę dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz poznać pracę strażaka.

     • Pierwszy dzień JESIENI

      „Idzie lasem Pani Jesień

      I maluje liście w lesie.

      Te są żółte, te czerwone,

      A te jeszcze są zielone.

      Liście piękne, kolorowe

      Lecą dzieciom wprost na głowę.”

      24 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia w swoich grupach rozmawialiśmy o Pani Jesieni, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Nie zabrakło pięknych zdjęć w barwach jesiennych.

      Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

       

     • Zabawy na placu przedszkolnym

      Piękna pogoda to okazja do gier i zabaw na świeżym powietrzu.  Dzieci  wyruszyły do ogrodu przedszkolnego aby bawić się w berka, ganianego, wspinać się po  drabinkach i zjeżdżać ze ślizgawek. Nasze dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną i rozwijają swoje talenty.  

     • Pierwszy miesiąc w przedszkolu za nami:)

      Pierwszy miesiąc  w naszym przedszkolu był pełen wrażeń! Co prawda nie należał do najłatwiejszych, szczególnie dla naszych najmłodszych wychowanków, ale … czego nie wymyślą Panie, aby ułatwić najmłodszym adaptację. Było radośnie, zabawnie, odkrywczo, ciekawie, a to dopiero początek naszej przedszkolnej przygody… Obok zajęć, licznych gier i zabaw znalazł się także czas na pobyt na przedszkolnym placu zabaw Rodzicom życzymy wytrwałości, a dzieciom wspaniałej zabawy, wielu nowych doświadczeń, niespożytej energii i ciekawości w odkrywaniu świata zabawy i nauki w nowym roku szkolnym!!!

     • OGŁOSZENIE

      W dniach 5, 6 i 12 października Przedstawiciele Rady Rodziców naszego przedszkola będą pobierali składkę na fundusz RR w kwocie 80 zł. w godzinach od 6.45 do8.45

     • Zebranie organizacyjne

      Serdecznie zapraszamy jednego z rodziców dzieci uczęszczających i nowo przyjętych do  naszego przedszkola na zebranie organizacyjne, które odbędzie się  w następujących terminach:

      Grupa I i II w PONIEDZIAŁEK 30.08.2021 r. o godz. 16.00

      Grupa III,IV,V  we WTOREK 31.08.2021 r. o godz. 16.00

      Przypominamy, że zebrania odbędą się w reżimie sanitarnym.

      Prosimy również o zabranie maseczki i długopisu.

       

      Listy grup dostępne będą w przedszkolu od poniedziałku:)

     • Podziękowania

      W dniu 24 czerwca br. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar z nauczycielami, pracownikami przedszkola oraz  Radą  Rodziców. Po podsumowaniu minionego roku Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za cały rok pracy, trud i poświęcenie włożone w wychowanie naszych przedszkolaków oraz za współpracę z przedstawicielami rodziców. Słowa podziękowania przekazali również rodzice załączając słodki poczęstunek.

     • Pożegnanie 6 - latków

      Chociaż jasno słońce świeci trochę smutne są dziś dzieci.
      Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.

      Dziś żegnajcie „sześciolatki”. Przyszedł teraz inny czas.
      Do nas przyjdą nowe dzieci, a my jdziś żegnamy was.

      Miło było razem z wami bawić się tu zabawkami.
      Teraz czeka na was szkoła, szkolny dzwonek głośno woła.

      Dla was w szkole książki nowe, klasy, ławki już gotowe.
      Nowe Panie będą uczyć: pisać, czytać, śpiewać, liczyć.

      Wśród kolegów w nowej szkole wspominajcie też przedszkole.
      Kiedy będzie wolny czas, prosimy, odwiedzajcie nas.

       

      Śpiewu, tańca i humoru życzą dzieci wam w przedszkolu.

      Żegnajcie drodzy przyjaciele byliśmy razem parę latek.
      Dziś powodzenia w szkolnej pracy życzy wam mały przedszkolaczek.

      Na dalszą drogę życia weźcie czarodziejskie te słowa:
      „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”; nich każdy w sercu zachowa.


      „Dzień Dobry” i „Do widzenia” niech obce wam nie będzie.
      Dzieciństwa dni w przedszkolu pamiętajcie zawsze i wszędzie.

       

      Szumią zboża, pachną łąki, czerwiec tańczy wokół Was

      Odchodzicie dziś z zerówki, bo wakacji nadszedł czas.

       

      Lipiec, sierpień szybko miną wnet przywita szkoła was,

      uczyć pilnie się będziecie, wiedza to najlepszy skarb.

       

       

       

       

       

     • Majowe Święta.....

      Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

      Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie,o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

      W naszym przedszkolu  przez cały tydzień rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik min: flagę , godło, orła  itp.

       

       

     • Piątek - 16.04.2021 r.

      GRUPA 1 – CYTRYNKI

      Witajcie Cytrynki:)

      Dziś piątek a więc pora się poruszać.

      Na dobry początek rozpoczniemy rozgrzewkę:

      https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w

      Jeśli już troszkę się poruszaliście to zapraszamy dziś do zabawy w wykonywanie zadań na kole fortuny. Zapraszamy rodziców  i rodzeństwo do wspólnego kręcenia kołem. Ciekawe czy wszystkim uda się wykonać poprawnie wylosowane zadanie?

      No to zaczynamy:

      https://wordwall.net/resource/930822/edukacja-wczesnoszkolna/zabawy-na%c5%9bladowcze-wf

       A już na koniec po dobrej zabawie czas na medytację pt: „Bądź jak żabka”. Dziecko powinno zamknąć oczy, uważnie słuchać i poddać się medytacji i koncentracji. Wykonywać polecenia i delikatnie poruszać ciałem na komendy.

      https://www.youtube.com/watch?v=18SpO_lyH2Q

      Do zobaczenia w przedszkolu:)

      GRUPA 2 – POZIOMKI

      WITAJCIE POZIOMKI:)

      „W zdrowym ciele , zdrowy duch, kto dziś ćwiczy ten jest zuch”

      Serdecznie zapraszamy Was na „Wiosenne zabawy ruchowe” usprawniające motorykę dużą   i małą, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową,  kreatywność oraz ekspresje  i improwizację ruchową.

      Propozycje zabaw:

      "Rosnący kwiat" - Można podczas zabawy wykorzystać muzykę, polecam A. Vivaldi. https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o

      Dziecko zamienia się w rosnący kwiat – (w pozycji kucznej, głowa schowane, powoli podnosi się, rozprostowując swoje ręce i tułów, wyciąga ramiona w górę, przechodzi kilka kroków i znów wraca do pozycji kuczne). Można zabawę wzbogacić chustką, zawsze przynosi to wiele radości i uśmiechu, a jak działa na kreatywność!

      "Pracowite mrówki" –Pomoce: kartki papieru. Dziecko ugniata z kartek papieru kule, a następnie rozkłada je na podłodze Dziecko (mrówka) chodzi na czworakach w różnych kierunkach, na hasło (np. klaśnięcie) zbiera kule je i zanoszą w wyznaczone miejsce

      "Żaby" – Dziecko biega przy dźwiękach domowego instrumentu (np. potrząsanie pojemnikiem z kaszą lub stukanie w pudełko itp.) na przerwę w graniu –zamienia się w żabkę i skacze w różnych kierunkach.

      "Bociany" – Dziecko chodzi po pokoju unosząc wysoko kolana, na hasło: bocian staje na jednaj nodze i rozkłada w bok ręce.

      "Wiosenna pogoda"- rytmizacja i gestykulacyjna do wierszyka

      Pada deszczyk, x2 (naśladowanie gestem opadu deszczu)

      wieje, wieje wiatr x2 (naśladowanie gestem wiejącego wiatru)

      Błyskawica grzmot, x2(Klaśnięcie - tupnięcie nogą, uderzenie w udo)

      A na niebie piękna tęcza jest x2(zatoczenie kręgu rękami)

      "Omiń kałużę" - Na podłodze rozkładamy są kolorowe kartki - kałuże. Dziecko maszerują pomiędzy nimi w rytm wystukiwany przez rodzica Na hasło "Kałuża!" przeskakuje przez

      A kto jeszcze ma dużo siły to zapraszamy.

      Razem z Mery z Kamery wybieramy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Będziemy uważnie obserwować przyrodę, naśladować ruchy i nasłuchiwać odgłosów zwierząt.

      https://www.youtube.com/watch?v=iH2zc5tkHPo

      PAMIĘTAJCIE RUCH TO ZDROWIE!!!

                                                            GRUPA 3 –JAGÓDKI

      Witajcie ,,Jagódki’’

      Dzisiaj proponujemy wam trochę ruchu !!! Mamy nadzieję, że proponowane przez nas zabawy  bardzo wam się spodobają !!!

      Zapraszamy!!!

      1.Muzyczna gimnastyka w podskokach – żuraw, góra dół, łódeczka, jabłuszko.

      http://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU

      2. Pogodne ćwiczenia- rytmika dla dzieci- zabawy poprzez naśladownictwo- słońce, burza, deszcz, marsz, bieg….

      https://www.youtube.com/watch?v=cGOK6AcTLZE

      3.Skaczemy, biegniemy, ćwiczymy, tańczymy.

      https://www.youtube.com/watch?v=OZTYeTEZ2wA

      Zachęcamy również do  wyjścia na świeże powietrze i  wspólny spacer

      GRUPA 4 – MALINKI

      Witam w kolejnym dniu. Jak Wam poszły wczorajsze zadania matematyczne? Jestem pewna, że wspaniale! Dziś będzie troszkę inaczej, bo chciałabym zaprosić Was na gimnastykę gazetową,  w tym celu przygotujcie gazety lub ulotki. Gotowi? To zaczynamy!!! 
      1). Zacznijmy od ćwiczenia oddechowego. Weźcie gazetę w dłonie i trzymają ją przed sobą. Teraz wciągnijcie powietrze nosem i wypuście ustami, tak, aby kartki się poruszyły. Udało się wam?
      2). Wyobraźcie sobie, że gazeta to „czapeczka. Połóżcie ją na głowie i przejdźcie się po dywanie tak, aby gazeta nie upadła.
      3). Połóżcie gazetę na podłodze, to nasza kałuża. Waszym zadaniem jest przeskoczyć przez nią.
      4). Teraz nasza gazeta zamieni się w rolki. Potrzebujecie dwóch kartek. Stańcie na nich
       i naśladujcie jazdę na rolkach.
      5). Próbowaliście kiedyś jeździć na gazecie? Nie, to teraz macie okazję. Siądźcie na gazecie i odpychając się rękami i nogami spróbujcie się przemieścić.
      6). Trochę odpocznijcie. Zwińcie gazetę w rolkę, to będzie luneta. Poobserwujcie przez nią świat! Jestem ciekawa co widzicie?
      7). Na zakończenie zwińcie swoją gazetę w kulkę. Najpierw przekładajcie ją z ręki do ręki. Podrzućcie ją wysoko do góry i spróbujcie złapać. A teraz połóżcie gazetę na podłodze i przesuńcie ją czołem maszerując na czworakach. Spróbujcie wrzućcie ją do kosza. A może urządzicie sobie z mamą albo tatą bitwę na papierowe kule?

      A na koniec zapraszam Was do „Gimnastycznej ruletki”
      https://wordwall.net/pl/resource/1031315/%C4%87wiczenia

      DOBREJ ZABAWY!!!

      GRUPA 5 – JABŁUSZKA

      Witajcie starszaki !!!


          Zapraszam Was dzisiaj do  zabaw ruchowych. Bardzo Was proszę, abyście do tych zabaw przygotowały sobie gazetę ( jedną stronę ) oraz chustkę, apaszkę lub zwykłą chusteczkę.

      • na początek mała rozgrzewka: 6 razy podskoki na dwóch nogach, 4 pajacyki i 3 przysiady,
      • teraz położymy gazetkę na podłodze, wyobrażając sobie że jest to wiosenna kałuża  i przeskakujemy przez nią 4 razy, raz na nodze prawej,  raz na lewej, a raz na obydwóch,
      • w czasie muzyki, tańczymy po pokoju, na przerwę w muzyce podbiegamy do kałuży ( gazetki ) i wskakujemy do niej,  podskakując hop, hop, hop…- ćwiczenie powtarzamy  3 razy,
      • wyobrażamy sobie że, spacerujemy po ogrodzie i nagle złapał nas deszczyk, chowamy się pod drzewkiem ( chustki, apaszki ) i chronimy się przed deszczem, kiedy deszczyk przestanie padać, możemy dalej spokojnie spacerować,
      • nagle zerwał się silny wiatr machamy chustkami, wydając przy tym głośne szszsz…,                                                      
      • na zakończenie zabawa, która podsumuje nasz ogrodowy tydzień „ Ogrodowe                 szaleństwo ” – biegamy po pokoju i umawiamy się na sygnały, kiedy mama powie ogrodnik podlewa kwiaty – schylamy się i podlewamy kwiaty, na hasło – pracowita pszczółka – zatrzymujemy się i paluszkiem dotykamy podłogi „ zapylamy kwiatki”, na hasło słoneczko świeci – stajemy na palcach i wysoko podnosimy ręce, kręcąc paluszkami, na hasło – sadzimy kwiatki – stajemy wyprostowani w rozkroku i machamy rękoma w lewo i w prawo.

      Życzę wesołych zabaw ruchowych oraz miłego i słonecznego weekendu. Do zobaczenia.

     • Logopedia

      Zdalne zajęcia logopedyczne w przedszkolu.

      Języczkowe zabawy

      Wysuwanie i chowanie języka – zabawa ,, Myszka wygląda z norki’’
      Przesuwanie języka w stronę prawego – lewego kącika ust – zabawa ,,Wahadełko’’
      Dotykanie czubkiem języka dolnej – górnej wargi – zabawa ,, Skoki wiewióreczki’’
      Wypychanie językiem policzków i dotykanie policzka paluszkiem – zabawy logopedyczne ,, Kulka w buzi’’ , ,,Kto mocniejszy- paluszek czy kulka’’
      Szorowanie językiem przez lekko zwarte ząbki – zabawa logopedyczna ,,Języczek przeciska się przez bramę’’
      Lekkie nagryzanie czubka języka – zabawa logopedyczna,, Mały piesek gryzie’’
      Ssanie języka – zabawa ,, Smaczny cukierek’’

       

      Rozwiążcie zagadki usprawniającerealizację głoski „r”

      Chwila wyczekana, przez wszystkich lubiana
      gdy Mikołaj Święty przynosi…..(prezenty)

      Sypie go do pralki mama,
      by zniknęła każda plama…..(proszek)

      Kochana jest mama, kochany jest tata
      ale także fajnie mieć siostrę i …..(brata)

      Ma ją krasnal i Mikołaj, już rośnie u brata
      Miał ją dziadek lecz ogolił a zapuścił tata ….(broda)

      Mama go kładzie na stole, może być biały lub kolorowy
      Na nim rozkłada talerze, sztućce i do posiłku już stół gotowy …(obrus)


      Powtórzcie za dorosłym zdania. Spróbujcie narysować przedmioty które zawierają głoskę „sz”
      Agnieszki fartuszek wisi na wieszaku w szafie.
      Zbyszek ma koszyk pełen muszelek.
      Mieszko kupił kosztowny naszyjnik.
      Łukasz zgubił szablę i pióropusz.
      Miłosz bawi się pluszową, szarą myszką.

       

   • Nagłówek