• Pomocnicy Świętego Mikołaja

      W progach naszego przedszkola gościliśmy w ostatnim czasie wyjątkowych pomocników Świętego Mikołaja.

      Pan  Mieczysław Piziurny – Burmistrz Miasta Radymno obdarował wszystkie dzieci prezentami w postaci pomocy i zabawek edukacyjnych.

      Natomiast Pani Anna Huk - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego przekazała świąteczne życzenia i upominki dla przedszkola.

      Wszystkich bardzo serdecznie dziękujemy.

       

     • Wizyta Św. Mikołaja

      "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

      wszystkie dzieci na niego czekają..."

      W piątek 3 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj, na którego czekały odświętnie ubrane dzieci. Nastrój podekscytowania towarzyszył nam już od samego ranka, ale warto było czekać... św. Mikołaj potwierdził swoje całoroczne obserwacje, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radymnie są BARDZO GRZECZNE Za wszystkie upominki dziękujemy i do zobaczenia za rok .

     • "Czwartkowe obiady w przedszkolu"

       Powróciliśmy w miesiącu grudniu do naszych uwielbianych przez przedszkolaki  „Czwartkowych obiadów”. To uroczysty obiad, podczas którego dzieci mają możliwość utrwalać poznane zasady dobrego wychowania – savoir vivre. Przy pięknie nakrytym stole dzieci korzystają z wazy, sztućców, talerzy i serwetek. Wdrażają zasady dobrego zachowania przy stole. W tym tygodniu uroczysty obiad odbył się w najstarszej grupie.

     • Konkurs "Polska w wierszu i piosence"

      16  listopada (wtorek) 2021 r. odbył się finał konkursu patriotycznego „POLSKA W WIERSZU I PIOSENCE”. Wzięły w nim udział dzieci 3, 4, 5 i 6 letnie.

      Konkurs miał na celu wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzację piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej oraz umocnienie świadomości narodowej.

      W konkursie wzięło udział 19 przedszkolaków. Każdy na miarę swoich możliwości zaprezentował przygotowany przez siebie repertuar.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.

      Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy !

     • Święto Niepodległości w przedszkolu

      11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

      Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje odświętne  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

      Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor,nauczycielami i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

      Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków .

       

     • Przedszkolaki pamiętają w ramach akcji "SZKOŁA PAMIĘTA"

      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta” nasze Przedszkole  po raz kolejny włączyło się w zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. W ostatnim tygodniu października wszystkie przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami odwiedziły na cmentarzu groby powstańców oraz żołnierzy którzy zginęli w walce za naszą Ojczyznę.  Zapalono znicze. W każdej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne oraz dzieci wykonały prace plastyczne. Staramy  się od najmłodszych lat pielęgnować pamięć i uczyć historii naszego kraju.

      Akcja #SzkołaPamięta

     • Radymno w finale konkursu „Dworzec Roku” – głosowanie

      Dworzec PKP w Radymnie znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Dworzec Roku”. Do 7 listopada można oddawać głosy poprzez stronę internetową.

      Konkurs jest organizowany przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce. Na podstawie przesłanych zgłoszeń i dwuetapowej oceny organizator wyłonił 10 dworców nominowanych do tytułu „Dworzec Roku”.

      Jak zagłosować na radymniański dworzec w konkursie „Dworzec Roku”?

      • Wejdź na stronę konkursu – www.dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/
      • Zaznacz „Dworzec w Radymnie”
      • Podaj swój adres mail oraz kliknij „zagłosuj”
      • Potwierdź swój głos w mailowej skrzynce odbiorczej
      • Gotowe

      Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu i głosowania online znajdą Państwo na stronie www.dworzec-roku.pl

     • Świętujemy w przedszkolu

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

         To szczególne święto dla każdego nauczyciela i pracownika naszego przedszkola.

      Dziś Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar  uhonorowana została nagrodą Burmistrza Miasta Radymno za wzorowe pełnienie swoich obowiązków oraz zaangażowanie i trud w ciągły rozwój naszej placówki. Natomiast Pani Dyrektor nagrodziła Nagrodą Dyrektora wybranych nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczne oraz odpowiedzialne budowanie procesu wychowawczego dla rozwoju osobowości dzieci oraz pracowników za zaangażowanie w pracy i odpowiedzialne wykonywanie powierzonych zadań. Rada Rodziców ugościła nauczycieli słodkim poczęstunkiem. Przekazany został również piękny bukiet kwiatów   z najlepszymi życzeniami  od Pana Burmistrza Mieczysława Piziurnego. Wszyscy razem jak i każdy z osobna na miarę swoich potrzeb w różny sposób starał się podziękować i docenić trud wkładany w pracę nauczyciela.

      Usłyszeć od dziecka słowo "dziękuję, że jesteś ..." to najwspanialsze ze słów jakie tylko może wymarzyć sobie nie tylko nauczyciel, ale każdy człowiek. To piękne, że poza bliskimi, rodziną możemy stać się częścią życia tak wielu małych istotek.

      Dziękujemy Wam kochane dzieci za wspaniałe życzenia, moc buziaczków i uścisków.

      Wam drodzy rodzice dziękujemy za to, że pielęgnujecie w dzieciach tradycję obchodzenia tego święta oraz kształtujecie tym samym w dzieciach wiele ważnych cech jego osobowości.

      Dziękujemy Wszystkim , którzy doceniają trud naszej pracy.

       

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       

            Dzisiejszy dzień był podwójnie wyjątkowy .Swoje święto miały również dzieci , które po raz pierwszy w tym roku przekroczyły próg naszego przedszkola. Pasowanie na przedszkolaka to jedno z najważniejszych świąt na etapie kształcenia w przedszkolu. Dlatego też całe przedszkole przygotowuje się do tego wydarzenia z należytą godnością i zaangażowaniem. Każdy w tym dniu przychodzi odświętnie ubrany, zawsze jest również przygotowany program artystyczny (piosenka, wiersze). Bardzo cieszymy się gdy grono naszej przedszkolnej rodziny się powiększa. Sam moment pasowania odbył się w poszczególnych grupach oddzielnie. Pani Dyrektor nakładając specjalny „kwiatek” wypowiadała słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka” a wypowiedziane przez dzieci ,słowa przysięgi dopełniły całą uroczystość. Były pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

       

     • Mamy nowy sprzęt

      Dzięki staraniom Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar kolejna już sala została wyposażona w sprzęt multimedialny (projektor, ekran, komputer). Nowe technologie są bardzo pomocne w nauce jak i zabawie. Grupa II „Cytrynki” miała możliwość już dziś przekonać się , że komputer to nie tylko bajki i gry. Podczas zajęć korekcyjnych ćwiczenia mogły zobaczyć na ekranie i razem z instruktorem ćwiczyć. Podczas malowania miały możliwość skupić się na pracy, słuchając dźwięków przyrody. Bardzo ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dziękujemy.

       

   • Nagłówek