• Rekrutacja 2021 rozpoczęta:)

Przedszkole Samorządowe w Radymnie

ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022  dla dzieci 3-6 lat w dniach

od 15 luty do 19 marzec br.

Wnioski do przyjęcia do przedszkola do pobrania w zakładce Rekrutacja.

Wypełnione wnioski należy składać w Przedszkolu Samorządowym w Radymnie

ul. Kazimierza Wielkiego 4, w sekretariacie przedszkola

przy zachowaniu reżimu sanitarnego( maseczka, dezynfekcja, dystans)

• LUTY - SZCZĘŚCIE

„Ze szczęściem czasami bywa tak jak z okularami,

szuka się ich,  a one siedzą na nosie” – Phil Bosmans

Kochani Rodzice

Szczęście to kolejna wartość i bardzo pozytywna emocja:  ~to pewność tego, że jestem kochany, ~gdy spełniam dobre uczynki, jestem szczęśliwy, ~ mogę dawać szczęście innym słowami, niosąc pomoc innym.

Piękne i wartościowe opowiadanie o szczęściu ~ Autor nieznany

SZCZEŚCIE

Pewnego razu mądry nauczyciel przyniósł balony.

Polecił swoim dzieciom je nadmuchać i napisać na nich swoje imię.

Następnie dzieci wyrzuciły balony na korytarz.

Nauczyciel przeszedł i dokładnie wymieszał je wszystkie.

Dzieci miały pięć minut na znalezienie balonu z imieniem, ale mimo gorączkowych poszukiwań nikt nie znalazł własnego.

Następnie nauczyciel polecił im podnieść balon najbliżej siebie i przekazać go osobie, której imię widniało na balonie. W niecałe dwie minuty każdy trzymał własny balon.

Nauczyciel powiedział do dzieci: „Te balony są jak szczęście. Nie znajdziemy go, gdy szukamy tylko własnego. Ale jeśli zależy nam na szczęściu kogoś innego… to ostatecznie pomoże nam znaleźć własne ”.

Zabawa „Eksplozja uczuć – gimnastyka buzi i języka z Magdą”

Opowiadanie Anety Konefał "Radość", czyta Misiowy Wujek https://www.youtube.com/watch?v=VKwtV0SZuqw

Szczęście, optymizm, humor– Mój sukces

Poprośmy dzieci, by przypomniały sobie jakiś sukces, z którego były dumne. Może to być wspólne upieczenie ciasta lub nauczenie się jazdy na rowerze, zbudowanie wspaniałej budowli z klocków, sprawienie radości koleżance, najbliższym itp.. Poprośmy, by bardzo dokładnie odtworzyły w pamięci to wydarzenie. Co czuły, przystępując do zadania? Czy od razu były pewne, że się uda? Jakie miały wątpliwości? Czy otoczenie wspierało ich wysiłki, czy powątpiewało w sukces? Co czuły, gdy przedsięwzięcie się udało? Poprośmy dzieci, by za każdym razem, gdy wątpią, że coś im się uda, przywołały wspomnienie minionego sukcesu.