Sobota 12.06.2021

Brak galerii w albumie

PLAN DNIA W PRZEDSZKOLU

6.30-8.30
    Schodzenie się dzieci do grup. Dzieci bawią się swobodnie przy niewielkim udziale nauczyciela      z przestrzeganiem zasad równego prawa do korzystania ze wspólnych zabawek.   Gry i zabawy stolikowe usprawniające percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zajęcia indywidualne lub w małych zespołach kompensacyjna i stymulacyjna. Dzieci uczą się przez zabawę w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji.

8.30-8.45
    Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowo – rytmiczne

8.45-9.00
    Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych ze spożywaniem posiłków

9.00-9.30
    Śniadanie – przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłków.

9.30-10.30
    Zajęcia rozwijające twórczą postawę dzieci, przez realizację treści programowych. Tworzenie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy, myślenia i doskonalenia sprawności umysłowych. Dziecko uczy się w zabawie i poprzez zabawę; aktywność zdrowotną, badawczą; ruchową, plastyczno – konstrukcyjną, muzyczną ,matematyczną,  kulturalno – estetyczną, rozwija aktywność umysłową.

10.30-11.45
    Utrwalanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w budynku, ogrodzie i poza terenem przedszkola. Inspirowanie aktywnej postawy dzieci wobec środowiska w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Wykorzystywanie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie          i odkrywanie. Dzieci  uczestniczą w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, na spacerach i wycieczkach.

11.45-12.00
    Przygotowanie do obiadu.  Wyrabianie nawyków higienicznych – kulturalnych związanych ze spożywaniem posiłków  Przygotowanie do obiadu. Wyrabianie nawyków higienicznych

12.00-12.30
    Obiad – przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłków. Usprawnianie techniki samodzielnego spożywania posiłków, posługiwania się sztućcami, przyzwyczajanie do zdrowego żywienia. Wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie, wprowadzanie w kulturę bycia.

12.30-14.00
    Kształtowanie zachowań pro zdrowotnych. Zapewnienie dzieciom różnych form relaksu, odpoczynek – oddział I (słuchanie muzyki relaksacyjnej, poważnej oraz bajek)..Organizowanie zajęć dodatkowych  zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami dzieci

Przygotowanie do podwieczorku.

14.15-14.30
    Podwieczorek -dzieci doskonalą umiejętności samoobsługowe, wyrabiają nawyki higieniczno– kulturalne związane ze spożywaniem posiłków.

14.30-16.30

Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej aktywności dzieci  i wymianie informacji.  Rozwijanie indywidualnych zainteresowań      i zdolności. Aktywności rozwijające i udoskonalające wiadomości      i umiejętności dzieci, gry matematyczne, prace porządkowe, praca indywidualna z dzieckiem. Dzieci bawią się swobodnie przy niewielkim udziale nauczyciela.  Popołudniowe gry   i zabawy            w ogrodzie przedszkolnym. Omówienie z dziećmi ważniejszych wydarzeń dnia, planowanie gier i zabaw na następny dzień.