• Grupa I "Jabłuszka"

•      Pierwszy tydzień w nowym miejscu dla nikogo nie jest łatwy: ani dla dużego, ani dla małego człowieka. Strach, niepewność, obcość, nieśmiałość towarzyszą każdemu w takich sytuacjach. Nowe otoczenie, nowe twarze, nowe zasady – to wiele nowości naraz. Dlatego w pierwszym tygodniu najważniejsze było stworzenie jak najlepszej atmosfery, poczucia bezpieczeństwa i zaufania, aby nasze maluszki mogły się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Zapoznawaliśmy się ze swoją salą, z otoczeniem, zasadami oraz regulaminem. Zabawa w przedszkolu jest podstawową formą zapoznawania dzieci z nowymi informacjami, dlatego dużo bawiliśmy się w kole, na dywanie czy przy stoliku, poznawaliśmy nowe zabawki, układanki itp. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, poznawaliśmy nowe piosenki, wierszyki, rymowanki. Była to również świetna okazja , by jabłuszka utrwalały i systematyzowały zdobytą wiedzę o świecie oraz o otoczeniu. Poznaliśmy:  zasady bezpieczeństwa na drodze, znaczenie sygnalizatora świetlnego, kilka znaków drogowych, wiemy kim jest pan policjant i uczestniczyliśmy w ewakuacji  z udziałem Straży Pożarnej z Jarosławia.     W ostatnim tygodniu przyszła do nas pani Jesień wraz ze swoimi darami, które na dobre zagościły w naszym kąciku przyrody, mieliśmy również okazję do świętowania z okazji Dnia Przedszkolaka oraz Dnia Chłopaka, było dużo wrażeń i emocji, kolejne przed nami już  w październiku.

• Grupa II "Cytrynki"

• W nowym roku szkolnym do grupy Cytrynek dołączyły nowe dzieci. Od pierwszych dni otoczyliśmy nowych przedszkolaków opieką i staraliśmy się aby poczuły się dobrze jak w domu. W pierwszym tygodniu poznawaliśmy zasady i regulamin przedszkolaka, rozpoznawaliśmy nasze znaczki, miejsca w szatni i przy stoliku. Cieszyliśmy się ze wspólnej zabawy zarówno w naszej sali jak i na podwórku. Kolejne tygodnie września poświęcone były na poznanie i przywitanie jesieni, poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, jezdni, poznaliśmy sygnalizator świetlny i kilka znaków drogowych. Braliśmy udział w próbnej ewakuacji przedszkola. Nauczyliśmy takich piosenek jak: przedszkole drugi dom, kolorowe listki, policjant. Recytujemy wiersze: pora do przedszkola, idzie jesień, światła. Znamy wiele rymowanek i przerywników. Już za nami pierwsze urodzinki. Jedne nie odbyły się z powodu nieobecności naszego kolegi ale na pewno wszystko nadrobimy. Każdego dnia staramy się być samodzielni, odpowiedzialni ponieważ już kolejny rok bierzemy udział w innowacji Planu Daltońskiego. Przygotowujemy się też do nauki czytania dzięki innowacji pt: Zabawa w  czytanie wg. Jagody Cieszyńskiej”. Miłym akcentem był Dzień Chłopaka w ostatni dzień września. Wszystkie dziewczynki odśpiewały sto lat swoim kolegom i złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Taki właśnie był wrzesień.

• Grupa III "Poziomki"

• „My jesteśmy Poziomkami i super przedszkolakami. W każdy ranek się witamy, w sali miło czas spędzamy. Śpiewać, tańczyć i rysować wszyscy razem uwielbiamy. Razem bawić się lubimy, bo się wszyscy dobrze znamy. Każdy z nas jest nam potrzebny, każdy znaczy wiele, Wszyscy siebie tu wspieramy, bo jesteśmy przyjaciele” Chętnie uczestniczymy w zajęciach i zabawach zdobywając wiedzę o otaczającym nas świecie. Uczymy dzielić się zabawkami i pomagać sobie nawzajem. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni. W przedszkolu czujemy się bezpieczne, a każdy kolejny dzień przynosi nam wiele nowych pozytywnych wrażeń i doświadczeń. Bardzo uroczyście obchodziliśmy w naszej Święto Przedszkolaka oraz pięknie powitaliśmy Panią Jesień. – była super zabawa, niespodzianki i wiele radości a także okazja do odkrywania świata i jego tajemnic. … i codziennie śpiewamy, że : „To nie żadna tajemnica, ze przedszkole nas zachwyca, Każde dziecko o tym wie , że w przedszkolu super jest!!!”

• Grupa IV "Jagódki"

• Wypoczęci i pełni energii wróciliśmy we wrześniu do przedszkola po wakacjach, aby wspólnie podejmować nowe wyzwania.Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach
            i zabawach, które we wrześniu skoncentrowane były wokół tematyki: „W przedszkolu”, „Wspomnienia z wakacji” „Jesteśmy bezpieczni”, „Nasze zmysły”,   „Nadeszła jesień”. Dnia 20 września w przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania dla każdej z grup. W czwartek 23 września powitaliśmy Panią Jesień, a 24 – odbyła się próbna ewakuacja. W czwartek 30 września w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki obdarowały chłopców dekoracyjnymi krawatami. Tak minął nam wrzesień – szybko i pracowicie, w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Każdy dzień dostarczał nam nowych atrakcji i stawiał przed nami nowe wyzwania.

• GRUPA V "Malinki"

• Pierwsze dni września u Malinek upłynęły na wzajemnym poznawaniu się dzieci, uczeniu się przestrzegania ustalonych zasad kontraktu grupy. Wspólne świętowanie pierwszego dnia nowej i kolorowej pory roku- która stwarza przedszkolakom wiele okazji do poznawania otaczającego świata upłynęło na aktywnych zabawach o tematyce jesiennej. Najstarsze przedszkolaki bawiły się i eksperymentowały różnorodnym materiałem przyrodniczym, który: segregowały, przeliczały, manipulowały i przeliczały. W naszej grupie obchodziliśmy również: Międzynarodowy Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka, Dzień Jabłka oraz Dzień Chłopaka. Wszystkie te uroczystości rozbudzały u dzieci kreatywność i  pomysłowość, zachęcały do twórczego działania i dobrej zabawy. Powstało wiele ciekawych prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami. Malinki również w tym roku będą kontynuowały przygodę z kodowaniem. We wrześniu dzieci zakodowały: sygnalizator świetlny, jesienne drzewo oraz stworzyły kod dla kasztanka, zbierającego jesienne liście.