Niedziela 12.07.2020

  liczba odwiedzin: 481780

  Galeria zdjęć

  Rok szkolny:

  Lista galerii

  liczba galerii: 463

  GRUPY

  GRUPA I POZIOMKI

  Poznajemy zawody

  W tygodniu prowadzonym pod hasłem „Poznajemy zawody”, najmłodsze przedszkolaki poznawały pracę kucharki. Dzięki uprzejmości pań pracujących w kuchni, maluchy miały możliwość zwiedzenia naszej szkolnej kuchni oraz podglądnięcia jak panie kucharki przygotowują obiad:gotują zupę. Oczywiście wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, a dzieci ubrane były w prawdziwe fartuchy i czapki kucharzy. Z wielką radością Pani Agnieszka i Pani Ewa opowiadały dzieciom o zadaniach, jakie codziennie wykonują. Przedszkolaki również oglądały dużo przyborów, które są niezbędne do pracy w kuchni. Panie utrwalały zasady zdrowego odżywiania i zachęcały wszystkie dzieci do spożywania zdrowych posiłków. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie obiecały, że nie będą Tadkami -Niejadkami i będą pamiętały o kulturalnym zachowywaniu się podczas posiłków. Taki bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych zawodów, możliwość poznania ich pracy dostarcza dzieciom dużo bodźców i stymuluje je do coraz większej potrzeby poznawania otoczenia i intensywniejszego rozwoju.

   

  Październik

  W grupie "Poziomek " w październiku dużo się działo... 10 października odbyło się pasowanie na przedszkolaka i od tej pory każda POZIOMECZKA została małym dzielnym przedszkolakiem. Razem z naszym Przyjacielem Małym Misiem Poziomką codziennie wkraczamy w Wielki Świat Literatury, Nasz Miś towarzyszył nam: podczas obchodów Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt, podczas, którego rozpoczęliśmy akcję "Pełna miska dla schroniska", Światowego Dnia Mycia Rąk (jesteśmy coraz bardziej samodzielni w ŁAZIENCE!!!), i podczas przedszkolnej Ewakuacji. Razem z Poziomką poznajemy zasady kodeksu grupowego i uczymy się zasad korzystania z książeczek - mamy nową biblioteczkę:), a podczas zajęć artystycznych poznajemy nowe techniki, materiały i świetnie się przy tym bawimy

  Wrzesień

  Pierwszy miesiąc za nami. Nasze POZIOMKI dzielnie znosiły rozłąkę z rodzicami - jesteśmy z nich dumne!!! W naszej grupie dużo się działo; rozpoczęliśmy projekt "Mały Miś w świecie WIELKIEJ LITERATURY", którego głównym założeniem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Bardzo aktywnie realizujemy pierwszy moduł "Czytające przedszkolaki, a nasz Miś Poziomka wraz ze swoim dziennikiem podróży już odwiedza domy naszych wychowanków i ich rodziców. Świętowaliśmy Dzień Przedszkolak, który był okazją do poznania i wspólnych zabaw ze starszymi kolegami i koleżankami.Ponadto dużo u nas śpiewu, ruchu i muzyki. A ostatnio powitaliśmy Panią Jesień, od której otrzymaliśmy dary przyrody, które zainspirowały nasze Poziomeczki do "jesiennych zabaw".

   

   

  GRUPA II JAGÓDKI

  Październik

  Miesiąc październik w naszej grupie był miesiącem pełnym wrażeń. Uczyliśmy się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, oraz przechodzić przez ulicę. Oglądaliśmy spektakl pt. "Bezpieczna droga" w wykonaniu grupy teatralnej „Zielony melonik” Poznawaliśmy owoce i warzywa. Była to znakomita okazja do zrobienia szaszłyków owocowych. Dzieci określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

  4 października obchodziliśmy „Dzień dobroci dla zwierząt” gdzie włączyliśmy się do akcji charytatywnej zbiórki karmy "PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA" w Orzechowcach. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w pierwszym spotkaniu z filharmonią, gdzie dzieci poznały min. postacie i twórczość Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki.

  W tym roku jesień zachęcała nas do spacerów, szczególnie w te piękne dni jakie mieśmy
  w ostatnim okresie, podziwialiśmy przyrodę i jej dary. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty jesienne, gdzie wraz z rodzicami mogły wykonać piękne  jesienne prace i ozdoby.
  Powstałe rękodzieła zostały wystawione w następnym dniu w kiermaszu. Cały dochód został przeznaczony na cel charytatywny. W październiku obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej oraz odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne, których celem było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

   

   

  Wrzesień

  W naszym przedszkolu minął już pierwszy miesiąc. Bardzo cieszyliśmy się z powrotu z wakacji. Cała nasza grupa pełna zapału rozpoczęła kolejny rok niesamowitych przygód. 

  W przedszkolu uczymy się wierszyków i piosenek oraz poznajemy nowe zabawy. Obserwujemy jak przyroda zmienia się za oknem, wykonujemy piękne prace plastyczne, gimnastykujemy się i tańczymy, pięknie pracujemy. Wzorowo współpracujemy i budujemy przepiękne budowle z klocków. Ale to nie wszystko!

  We wrześniu skupiliśmy się na pojęciu bezpieczeństwa. Wspólnie opracowaliśmy Kodeks Przedszkolaka, uczymy się coraz lepiej współpracować i okazywać sobie szacunek. Wiemy, czym zajmują się policjant.  zapoznaliśmy się z  zasadami ruchu drogowego, zasadami poruszania się pieszych po ulicy oraz zasadami prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

  Wraz z nadejściem jesieni wspólnie obserwujemy co się zmienia w przyrodzie i gromadzimy dary jesieni.

  GRUPA III MALINKI

  Miesiącu lutym wielokrotnie stwarzałyśmy okazję w grupie III „Malinki” do wielozmysłowego poznawania i wykorzystywania wiedzy w praktycznym działaniu. Dzieci na podstawie zdobytych doświadczeń, nabywanych w trakcie zajęć, zabaw dydaktycznych, badawczych, ruchowych, czynności samoobsługowych, porządkowych, twórczości plastycznej, kontaktów z otoczeniem społecznym i przyrodniczym, budowały wyobrażenia        o rzeczach i zjawiskach. Prowadzone działania sprzyjały zdobywaniu nowej wied  i umiejętności, tworzeniu wyobrażeń o świecie.   Przedszkolaki dowiedziały się jak dokarmiać ptaki zimą. Poznały nazwy ptaków, które zostają na zimę w naszym kraju oraz dowiedziały się co jedzą nasi skrzydlaci przyjaciele – naturalne, nie przetworzone przez człowieka produkty. Gromadziliśmy ,,smakołyki dla skrzydlatych gości” w naszym kąciku przyrody, uczyliśmy się rozpoznawać  głosy ptaków oraz czytać globalnie ich nazwy.        
              Innym bardzo interesującym tematem był  Kosmos. Poznaliśmy Układ Słoneczny oraz wchodzące  w jego skład planety i gwiazdy. Wspólnie zastanawialiśmy się czy na pozostałych planetach istnieje życie i jak może wyglądać mieszkaniec innej planety. Chętnie braliśmy udział  w zajęciach plastycznych tworząc min. rakiety oraz pojazdy kosmiczne.               
             
  Rozmawialiśmy także na temat „Jak wyglądał świat przed milionami lat…” oraz  o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, o dinozaurach. Dzieci przynosiły do przedszkola swoje dinozaury, albumy i książki o nich, dzięki którym wzbogaciliśmy kącik tematyczny dotyczący w/w tematu, wykorzystując je podczas zajęć dydaktycznych oraz plastycznych. Wykonywaliśmy odciski dinozaurów , tworząc własne skamieniałości oraz jak archeolodzy odkopywaliśmy szczątki prehistorycznych zwierząt. Największą jednak atrakcją dla Malinek była możliwość pooglądania prawdziwej kości dinozaura, która zapewne zmotywowała wszystkich do poszukiwania kolejnych informacji  o tych tajemniczych gadach.

  PAŹDZIERNIK

  Jesień to piękna i kolorowa pora roku! Dzieci z grupy „Malinki” w  miesiącu październiku poznawały bogactwo darów natury, jakie niesie ze sobą jesień oraz zachwycały się jej kolorami.  Wspólnie gromadziliśmy ciekawe eksponaty przyrodnicze zbierane podczas spacerów, a także przynoszone przez przedszkolaków z wycieczek rodzinnych. Wszystkie jesienne skarby natury umożliwiły nam zaaranżowanie w sali  ciekawego i pięknego kącika przyrody. Zgromadzone tam dary jesieni pozwoliły nam również na przeprowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych, wzbudzających ciekawość, kreatywność i duże zainteresowanie przedszkolaków. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych z użyciem naturalnych eksponatów przyrody, poznawały nowe gry, zabawy i piosenki o tematyce jesiennej oraz tworzyły ciekawe prace plastyczne.  „Malinki”  poznawały otaczający je świat różnymi zmysłami, uświadamiając sobie, że przyroda jest źródłem działania i radości. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą uczyły się właściwego i opiekuńczego stosunku do świata, poznawały dlaczego należy chronić przyrodę, której jesteśmy częścią.

  Wrzesień

  Dzieci z grupy „Malinki” są ciekawe świata, aktywne zarówno podczas zabaw dowolnych jak również zajęć zorganizowanych. Starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie,  otwarte na nowych kolegów, którzy niedawno dołączyli do naszej grupy. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą i zajęciami edukacyjnymi, spacerami i zabawami na świeżym powietrzu. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. „Malinki” bardzo lubią śpiewać, tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych.   Z chęcią uczą się nowych wierszyków i rymowanek. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki i czytanych bajek, gramy w gry planszowe z kolegami.

  GRUPA IV JABŁUSZKA

  W lutym mogliśmy doświadczyć pozytywnej rywalizacji sportowej i poznawaliśmy różne dyscypliny sportowe związane z zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Poznaliśmy najsłynniejszych polskich sportowców oraz mogliśmy pozn  smak zdobywania złotego medalu oraz miejsca na podium. Wszystko to dzięki naszej niekończącej się wyobraźni oraz różnym pomocom multimedialnym i dydaktycznym. W następnym tygodniu rozmawialiśmy o urokach zimy chodź za oknami ciężko było ją dostrzec to my znowu nie próżnowaliśmy. Utrwalaliśmy charakterystykę tej pory roku, mogliśmy pobawić się w rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, aniołki na śniegu itp. Wyczarowaliśmy piękny zimowy krajobraz i srebrne śnieżynki, które towarzyszyły nam w kolejnych zabawach ruchowych. A za to że byliśmy grzeczni przyroda zrobiła nam niespodziankę w postaci spadającego śniegu, który podziwialiśmy z naszych okien. W kolejnym tygodniu dzieci mogły poznać jak wyglądał świat w dawnych czasach czyli epoka dinozaurów. Chyba najbardziej ulubiona tematyka dla dzieci o czym może świadczyć przyniesiona kolekcja dinozaurów oraz wielki dinozaur zrobiony własnoręcznie przez jedną z naszych podopiecznych oczywiście przy współpracy z rodzicami. Dziękujemy dinozaur dostarczył wiele radości i wspólnych zabaw. W małych grupkach tworzyły plakaty, swoje własne dinozaury oraz przetwarzały wiele ciekawych informacji na podstawie własnej literatury przyniesionej z domu jaki i w przedszkolu. Poznały specyfikę zawodu archeologa i paleontologa. Nie zabrakło również miejsca dla święta z okazji Dnia Świętego Walentego, dzieci pozowały ze zrobionymi przez siebie laurkami – serduszka dla rodziców oraz dzieliły się słodyczami i naklejkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o wszystkim, co dzieje się na wiejskim podwórku. Utrwalałyśmy nazwy zwierząt z wiejskiej zagrody oraz rozpoznawałyśmy dźwięki wydawane przez zwierzęta. Uczestniczyły w zabawach językowych, ruchowych i muzycznych. Samodzielnie wyszukiwały w książkach i weryfikowały informacje dotyczące wyglądu i zwyczajów zwierząt w wiejskiej zagrodzie.

  PAŹDZIERNIK

  W miesiącu październiku rozmawialiśmy na temat darów jesieni – podawaliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy te nazwy na sylaby i głoski, określaliśmy cechy wybranych owoców i warzyw. Poznaliśmy kilka gatunków grzybów, wskazując jednocześnie na grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Bawiliśmy się kasztanami, żołędziami i liścikami. Liczyliśmy i poznawaliśmy liczbę 2 oraz literę M,m. W następnym tygodniu rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się . Dzieci zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywieni  i Aktywności Fizycznej. Wspólnie zastanowiliśmy się, w jaki sposób warto spędzać wolny czas, by zachować zdrowie i sprawność. Rozmawialiśmy o sposobach ubierania się w poszczególnych porach roku, dzieci rozwijały umiejętność klasyfikowania ubrań zgonie z podanymi cechami, przeliczały elementy w zbiorach, poznały liczbę 3 oraz literę D,d.W kolejnym tygodniu przyglądaliśmy się zmianom w przyrodzie. Dzieci poszukiwały oznak jesieni w przyrodzie w parku i w lesie. Przyglądały się drzewom, próbowały rozpoznać ich gatunki po liściach i owocach. Wspólnie zastanawiały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy i jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach i parkach. Poznały liczbę 4 oraz literę K,k. W minionym tygodniu dzieci kształtowały poczucie przynależności do wspólnoty, jaką jest rodzina. Rozwijały myślenie przyczynowo- skutkowe na podstawie przyniesionych zdjęć oraz informacji o relacjach rodzinnych. Utrwalały umiejętność stosowania określeń: najmłodszy, najstarszy, starszy od, młodszy od. Poznały pojęcie i znaczenia słowa drzewo genealogiczne, oraz poznały dawne zabawy swoich rodziców. Utrwaliły również znaczenie i kultywowanie tradycji związanej ze świętem Wszystkich Świętych, wiedzą że pamięć o naszych jest równie ważna co modlitwa za nich. Poznały liczbę 4 oraz literę L,l. Przyszły tydzień to czas patriotyzmu i utrwalania wiadomości małego Polaka na temat swojej ojczyzny i jej symboli.

  WRZESIEŃ

  Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny. Na początku września jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Dla wielu z nich powrót do przedszkola po wakacjach był od dawna oczekiwany,dla niektórych nie był jednak łatwy. Wspólnie staraliśmy się by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń, przyjaznej atmosfery i wspólnych zabaw ingerujących całą naszą grupę. Rozmawialiśmy o emocjach, przypomnieliśmy sobie plan dnia, kąciki zabaw i oczywiście ustaliliśmy kontrakt grupowy, którego będziemy przestrzegać przez cały rok. Wspominaliśmy wakacje, przypomnieliśmy jaką porą roku jest lato i czym się charakteryzuje. Opowiadaliśmy o podróżach i w jaki sposób można podróżować. W trzecim tygodniu września poruszyliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Utrwalaliśmy znaki drogowe oraz umiejętność przechodzenia przez ulicę, jak również uczyliśmy się numerów alarmowych, jak być bezpiecznym w domu, jak zachować się w kontakcie z nieznajomym oraz jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar. Ustaliliśmy również że bardzo ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania , imienia i nazwiska w razie zagubienia się. Każdy już będzie wiedział jak należy bezpiecznie się zachowywać w danej sytuacji.  W ostatnim tygodniu zajmowaliśmy się tematem dbania    o zdrowie i środowisko. Dzieci utrwalały nazwy części ciała człowieka. Dogłębniej zajęliśmy się tematem zmysłów człowieka, wykorzystaliśmy do tego wiele różnorodnych doświadczeń. Poznaliśmy w ten sposób działania i funkcję wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Ważne było również uwrażliwianie dzieci na osoby niepełnosprawne. Poznaliśmy litery A,a, O,o, oraz cyfry 0 i 1. W kolejnym tygodniu będziemy omawiać dary jesieni, a w związku z tym prosimy o przynoszenie warzyw    i owoców. Za zaangażowanie bardzo dziękujemy.

   

  GRUPA V CYTRYNKI

  Dawno nie chwaliliśmy się co u nas słychać, a już się tego trochę uzbierało. Czas szybko leci, a za nami masa ciekawych rzeczy. Ważnym wydarzeniem w naszej grupie, a także całej społeczności przedszkola było świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, bowiem w tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia konwencji o prawach dziecka. Mieliśmy okazję pokazać nasz program artystyczny z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Środowiskowym Domu Samopomocy działającym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam też przedstawiliśmy program z okazji Seniora, wystawiliśmy jasełka w formie musicalu. Był to również  okres obcowania z kulturą. Odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Jarosławiu oraz  zwiedziliśmy podziemia Jarosławia. Wiele też się działo każdego dnia, znamy coraz więcej liter i świetnie radzimy sobie w grach i zabawach matematycznych. Zgłębiliśmy wiedzę o zdrowym odżywianiu i coraz lepiej radzimy sobie z coraz bliższym nam językiem angielskim.

  Październik

  Miesiąc październik był jak każdy inny bardzo urozmaicony                            i pracowity. Ponieważ pogoda była dla nas łaskawa, bardzo często korzystaliśmy z możliwości przebywania na świeżym powietrzu – chodziliśmy na spacery, bawiliśmy się na placu przedszkolnym pamiętając zawsze o zasadach bezpieczeństwa. Każdego dnia przynosiliśmy do naszej sali dary, jakie daje nam jesień a następnie wraz z rodzicami niektórzy z naszej grupy uczestniczyli w warsztatach na których można było wykonać piękne dekoracje jesienne. W naszej grupie mamy przedszkolaki , które po raz pierwszy  przyszły do naszego przedszkola. Dlatego też Alan, Maciek i Staś byli uroczyście pasowani na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Przynajmniej raz     w miesiącu mamy spotkanie z teatrem. W tym miesiącu był to Zielony Melonik „Bezpieczeństwo” a także mieliśmy możliwość spotkania       z muzyką poważną dzięki muzykom z Filharmonii. Oprócz wielu aktywności każdego dnia tj. matematyczna, muzyczna, plastyczna bardzo ważna jest aktywność przyrodnicza. To właśnie w ramach spotkania z przyrodą na jeden dzień zamieniliśmy się w małych detektywów przyrody. Odnalezione przez nas skarby obserwowaliśmy przez lupy i odnotowywaliśmy swoje spostrzeżenia na kartach obserwacyjnych. Robiliśmy gry planszowe do których wykorzystaliśmy kasztany i żołędzie – czyli to co daje nam przyroda. W tym miesiącu pożegnaliśmy też z naszego grona koleżankę Klarę, która wraz z rodzicami wyjechała do Anglii. Na każdym kroku wspominamy naszą koleżankę i życzymy jej równie wspaniałych przyjaciół w nowej szkole. W naszej grupie realizowany jest autorski program „Z teatrem i sztuką za pan brat”. W związku z tym wzieliśmy udział w przedstawieniu pt: „Warzywa i owoce”. Uczymy się ładnej recytacji, swobodnego zachowania na scenie. Może z pośród nas wyrosną sławni aktorzy? W tym miesiącu urodziny obchodzili : Dawid i Adaś. Koniec października przypominał nam o zbliżającym się Święcie Zmarłych. Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej „ Szkoła Pamięta”. Odwiedziliśmy nasz cmentarz, zaświeciliśmy znicze na grobach żołnierzy, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Wieliśmy również udział w wystawie pt; ”Tatusiu , kiedy wrócisz?” Miesiąc październik to też sukcesy naszych Pań Edyty i Anety. Obydwie zostały nagrodzone podczas Dnia Edukacji Narodowej. Pani Aneta nagrodą Burmistrza a Pani Edyta nagrodą Dyrektora. Obydwie też nauczycielki są nominowane na nauczyciela roku w plebiscycie zorganizowanym przez Gazetę Nowiny. 

  Wrzesień

  Grupa „Cytrunki” to najstarsza grupa w naszym przedszkolu. Kolejny rok pracujemy w oparciu o Plan Daltoński realizując innowację pedagogiczną. Pierwsze dwa tygodnie był to czas organizacji, wizualizacji oraz zaznajamiania nowe 5-latki ze specyfiką naszej pracy. Dzieci bardzo szybko wdrożyły się i zintegrowały z innymi dziećmi. Wzajemna pomoc, współpraca, partnerstwo bardzo nam w tym pomogły. Korzystając z ładnej pogody bawiliśmy się na placu przedszkolnym , spacerowaliśmy w okolicy oraz ćwiczyliśmy na świeżym powietrzu w ramach zajęć gimnastycznych. W tygodniu bezpieczeństwa spotkaliśmy się z Panem Policjantem, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania min. na placu przedszkolnym. Nie zapomnieliśmy o Dniu Przedszkolaka – świętowaliśmy z całym przedszkolem. Tańce, wspólny śpiew i zabawy min. pomogły nam się zapoznać z wszystkim przedszkolakami szczególnie tymi najmniejszymi. Gościliśmy w naszej grupie Pana Mateusza Bereźnickiego – pasjonata chemii, studenta Uniwersytetu Warszawskiego a także pracownika Centrum Nauki Kopernik. Mateusz już po raz kolejny przeniósł dzieci w świat eksperymentów, zabaw z chemią i pokazał nam , że chemia wcale nie jest trudna ani nudna. W trzecim tygodniu w naszej grupie również rozpoczęliśmy realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Miś Cytrynek wędrując z dziećmi do domu pomoże zainteresować i zaszczepić w dzieciach pasję do książki. Świętowaliśmy urodziny Ani i Szymka - był tort, cukierki, prezenty i dyplom. W miesiącu wrześniu przyszła też do nas jesień. Utrwalamy najważniejsze wiadomości o aktualnej porze roku w piosenkach, wierszach, zabawach tematycznych i pracach plastycznych. Miesiąc mija już tak dużo za nami a ile jeszcze przed namiwink

   

   

   

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
   Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
  • (16)6281359

  Galeria zdjęć