Sobota 12.06.2021

Brak galerii w albumie

GRUPY

GRUPA I CYTRYNKI

Małe "Cytrynki" miały swój debiut PRZEDSZKOLAKA. Pierwsze  tygodnie września upłynęły nam na poznawaniu swojej sali, pań i siebie nawzajem. Już wiemy kto siedzi obok, gdzie leżą klocki, układanki... wiemy jak się zachować, gdy idziemy na podwórko. Dużo tańczymy i uczymy się wierszyków. Fajne to przedszkole

GRUPA II POZIOMKI

Witamy w grupie II „Poziomki”

Jesteśmy weseli, radośni, ciekawi świata. Razem się bawimy, razem pracujemy. Interesujemy się wszystkim co nas otacza. Dużo czasu spędzamy wa sali i na naszym wspaniałym placu zabaw, na wspaniałych doskonalących naszą sprawność i zwinność fizyczną urządzeniach. A przy okazji korzystamy z pięknej pogody i świeżego powietrza.

Tworzymy również wspaniałe prace plastyczne. Uczymy się bezpiecznych zachowań w przedszkolu, na ulicy przy okazji poznając podstawowe zasady ruchu drogowego. Bardzo miło wspominamy super zabawy z chustą animacyjną na Dzień Przedszkolaka.

Lubimy przychodzić do naszego przedszkola, bo każdy dzień przynosi nam wiele niespodzianek i radości.

GRUPA III JAGÓDKI

W grupie „Jagódki” w tym roku realizowany jest program „Mali artyści”. Głównym założeniem programu jest wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka rozwijanie

i wspomaganie jego zdolności zgodnie z jego potencjałem i możliwościami. Program zakłada realizację haseł zawartych w podstawie programowej poszerzonych o treści różnorodnych działań praktycznych i rozwijania indywidualnych zainteresowań dziecka. Każdy przedszkolak może wyrazić siebie w formie ekspresji plastycznej, rozwijać swoje uzdolnienia i pobudzać wyobraźnię.

Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzają wiedzę o nowe wiadomości, związane ze światem sztuki - jak techniki plastyczne, sławni artyści.

W ramach programu dzieci będą miały także okazję spotkań (on-line) ze współczesną artystką Barbarą Porczyńską, którą mieliśmy okazję poznać, jako jurora w konkursie plastycznym – patriotycznym – dwa lata temu. Malarka pokazała „Jagódkom” swoją pracownię, rzeczy, które potrzebne jej są do pracy oraz odpowiadała na pytania dzieci.

GRUPA IV MALINKI

Grupa Malinki w tym roku zaczęła przygodę z kodowaniem przystępując do Ogólnopolskiego Programu " Uczymy Dzieci Programować". Poznaliśmy zakodowane powitanki "witam-nie dotykam" czyli bezpieczne sposoby w dobie pandemii na powitanie. Wyznaczyliśmy bezpieczna drogę do przedszkola przy pomocy symboli graficznych dzieci 5-6 letnie wyznaczyły trasę, która omijała niebezpieczeństwa czyhające na drodze. W pierwszy dzień jesieni dzieci z grupy IV segregowały grafiki, które kojarzyły im się z jesienią oraz przepisały je do odpowiednich pór roku. Zakodowały wspólnie drogę do jesiennego drzewa oraz układały jesienne sudoku.

GRUPA V JABŁUSZKA

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny. Wasze dzieci są już w grupie 6 latków. W pierwszym tygodniu dzieci powoli dostosowały się do nowych wyzwań i zasad. Wspólnie staraliśmy się, by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń. Aby atmosfera była tak dobra i miła jak w poprzednim roku. Wiele czasu poświęciliśmy na zabawy integrujące naszą grupę. Ważnym elementem było przypomnienie sobie wzajemnie własnych imion, a także zachęcenie do aktywnego udziału w zajęciach, przypomnieliśmy sobie plan dnia według którego działamy oraz grupowy regulamin „Nasze zasady”. W drugim tygodniu „Wakacyjnych wspomnień czar” – rozmawialiśmy o podróżach i przygodach. Dzięki pracy z mapą dzieci, wiedzą już gdzie leżą i jak oznaczone są góry, morza, jeziora. W tym tygodniu poruszaliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych, ale na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu. Ustaliliśmy jak niezwykle ważna jest znajomość przez dzieci dokładnego adresu zamieszkania oraz imienia i nazwiska, w przypadku zgubienia się. Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi (nie zaszkodzi również nauczenie dzieci numeru telefonu do rodziców).