• "DZIEŃ JABŁKA"

Środa 28 września był w naszym przedszkolu obchodzony jako „Święto jabłka”. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcenie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami ze względu na ich walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłkach: poznawały różne gatunki jabłek, ich kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Śpiewały piosenki o jabłkach i tańczyły „jabłkowy” taniec. Rozwiązywały zagadki o jabłkach. Nie zabrakło pięknej bajki o Niedźwiedziu i jabłku, którą dzieci słuchały z zapartym tchem. Całe spotkanie było przeplatane nauką języka angielskiego. Nauka przez zabawę to główny cel wychowania przedszkolnego. Każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu jest bogaty w nowe doświadczenia, umiejętności i ogrom wiedzy.

• Akcja "Sprzątanie podwórka" - udana !!!

Kolejna akcja pn: „Sprzątamy i upiększamy nasze przedszkolne podwórko” możemy uznać za udaną w 100%!!! Chodź pogoda od samego rana w piątek nie wskazywała na upalne popołudnie wręcz przeciwnie kłęby chmur zwiastowały deszcz to i tak najwytrwalsi, chętni do pomocy przybyli na godzinę 15.00 do przedszkola. Z całym wyposażeniem sprzętowym z dobrymi humorami i zapałem wszyscy ruszyli do pracy. Koszenie trawy, przycinanie krzewów, plewienie chwatów, czyszczenie kostki, podcinanie , podkaszanie to tylko część z wykonywanych prac w to piątkowe popołudnie.  Rodzice i pracownicy przedszkola z Panią Dyrektor Małgorzata Trojnar  na czele uwijali się jak pracowite pszczółki. Z minutę na minutę robiło się piękniej i czyściej. Po raz kolejny powtarzaliśmy , że w grupie siła. To co można zdziałać w zespole jest nie do opisania. Aby złapać oddech była też ciepła herbatka i kawka oraz coś słodkiego na ząb. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chcieli pomóc w porządkach .  Dziękujemy nauczycielom, pracownikom przedszkola , którzy również poświęcili swój wolny czas aby zrobić coś dobrego dla społeczności przedszkolnej. Niech bezinteresowne dobro rozsiewa się w naszym przedszkolu i zaraża innych do działania. DZIĘKUJEMY!!!

A to nasi bohaterowie:

1.Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar

2. Nauczyciele

3. Pracownicy przedszkola

4. Paweł Olchowy

5. Patryk Bacza

6. Monika Gołdynia

7. Małgorzata Lisowska

8. Bożenia Magoń

9. Paulina Motyka

10. Beata Niemko

11. Sebastian Jagiełło

12. Andzelika Buczkowska

13. Sylwia Sławińska

14. Łukasz Łukaszów

15. Artur Gołdynia

16. Antoni Korzepa – absolwent

17. Przedszkolaki

• Witamy JESIEŃ w przedszkolu

,,Liście się złocą w całym lesie,
            to znak właśnie, że już jesień.
            Lasem, łąką, polem,
            chodzi ze złocistym parasolem”.

23 września 2022 r. nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu  dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycieli pt: „Krasnal , jesień i poziomki”. Zorganizowane zostały zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Po wspólnym przywitaniu JESIENI dzieci już w swoich salach wykonały opaski i prace plastyczne .

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu również świętowaliśmy jak co roku. Przywitaliśmy się hymnem naszego przedszkola pt: „Przedszkole to nasz drugi dom”. Były zabawy, konkursy. Grupy prezentowały przygotowane piosenki i wiersze. Pani Dyrektor Małgorzata Trojnar obdarowała każde dziecko słodkim cukiereczkiem a nauczyciele wręczyli swoim podopiecznym medale DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.