Czwartek 23.11.2017

  liczba odwiedzin: 321174
  • Akademia z okazji Święta Niepodległości

   Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm. Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia. W przedszkolu dzieci poznają Symbole Narodowe, uczymy ich hymnu, przybliżamy bliższe i dalsze środowisko.

   W dniu 10 listopada (w piątek)  w naszym Przedszkolu grupa „Jeże” przygotowała uroczystą akademię  z okazji Święta Naszej Ojczyzny – 11 listopada Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się artystycznym programem w wykonaniu przedszkolaków. Były wiersze i piosenki patriotyczne, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski . Zwieńczeniem całego programu był pięknie odtańczony Polonez przez dzieci. Każdy otrzymał do domu kotylion w barwach biało – czerwonych. Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok, przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.

  • Biblioteka dla Rodziców

    

   Drodzy rodzice!
   W naszym przedszkolu funkcjonuje Biblioteka dla Rodziców
   .
   W księgozbiorze biblioteki znajdziecie Państwo literaturę psychologiczno-pedagogiczną, książki z pomysłami na zabawę z dziećmi oraz plastyczne inspiracje , bajki z naszego dzieciństwa oraz wiele ciekawych pozycji które mogą być bardzo pomocne w wychowaniu i zrozumieniu dziecka.

   Książki będzie można wypożyczać każdego dnia poprzez wpisanie wybranych pozycji w księgę wypożyczeń .

   Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców i zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki.

  • KOLOROWY TYDZIEŃ OWOCÓW:)

   Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy „MISIE” i „JEŻYKI” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową ,  szaszłyki oraz soczki i musy. Już po śniadaniu  przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Wszystko  smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Najmłodsza grupa „Wiewiórki” wzięła również udział w prezentacji owoców i robienia pysznych soczków. Całe przedszkole w tym dniu pachniało owocami:)

  • Dzień Seniora

   28.09.2017 r. najstarsza grupa "Zajączki" wraz z dziećmi z przedszkola parafialnego wystąpiły na uroczystości z okazji Dnia Seniora połączonej z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.
   Dostojni Jubilaci i Seniorzy otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które wręczył Burmistrz Miasta Radymno.
   Były gratulacje, kwiaty oraz życzenia. Uroczystość uświetniły występy między innymi naszych przedszkolaków. Całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze pełnej radości i dobrej zabawy.

  • Powitanie Jesieni

   JESIEŃ

   Przyszła jesień piękna jesień,
   wiatr przepiękne liście niesie.
   Pospadały już żołędzie i kasztany,
   świat jest cały malowany.
   Słonko jeszcze pięknie świeci,
   radują się z tego dzieci.

   Radośnie i wesoło przywitaliśmy Jesień i udowodniliśmy, że nie boimy się jej wcale. Prezentacja multimedialna, wiersze, zagadki, wspólne zabawy
   związane z jesienią oraz spacer wprawiły nas w wspaniały nastrój.

  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W DNIU ICH ŚWIĘTA

   „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. W tym dniu świętowało całe przedszkole ,ponieważ był to Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od starszych przedszkolaków  gromkie brawa. Następnie złożyły uroczystą przysięgę po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego kwiatka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i całej społeczności przedszkolnej.

  • Wrzesień - miesiącem bezpieczeństwa:)

   W miesiącu wrześniu nasze przedszkole realizowało kolejny cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Podczas zajęć wspólnie opracowywano regulaminy i umowy dotyczące zachowania w przedszkolu, w domu i na spacerach. Dzieci przypomniały sobie  numery alarmowe i zasad odpowiedzialnego korzystania z nich,  odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci też zapoznały się z bezpiecznym poruszaniem się po chodnikach i drodze do przedszkola, poznały niektóre znaki drogowe oraz pracę Strażaka.
    

  • SPOTKANIA Z RODZICAMI:)

   Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania informacyjno-organizacyjne: 

   5 września (wtorek) godz. 16.30 – gr. I „Wiewiórki”   gr. II „Misie”

   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

   6 września (środa) godz. 16.30 – gr. III „Jeżyki, gr. IV „Sowy”, gr. V „Zajączki”

    

   OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

  • Wesołych Wakacji:)

   Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim przedszkolakom  i ich rodzicom  życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

  • Żegnaj przedszkole witajcie WAKACJE:)


        Koniec roku szkolnego w przedszkolu to zawsze czas pożegnań. Grupa najstarsza „Wiewiórki” już na zawsze pożegnała przedszkolne progi aby od września zasiąść w szkolnych ławach. Uroczystość w/w odbyła się 20 czerwca. Dzieci młodsze  poprzez wiersz i piosenkę pożegnały swoich starszych kolegów, natomiast same starszaki z tej okazji przygotowały okolicznościowy program dla swoich rodziców. Następnie otrzymały  z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Trojnar pamiątkowe dyplomy a od Pań upominki oraz zdjęcia. Mamy nadzieję, że wszyscy: zarówno dzieci, jak i panie z grupy oraz rodzice, będą wracać myślami do tych wspólnych miesięcy z uśmiechem na twarzy, że będą one dla wszystkich miłym wspomnieniem beztroskiego i bezpiecznego dzieciństwa.

   23 czerwca w Noc Świętojańską w Dinozekolandii wszystkie dzieci  w wyjątkowy sposób pożegnały się z przedszkolem. Poprzez  występ pt: „Bajkowy świat paproci” nasze przedszkolaki przywitały tak długo wyczekiwane wakacje. Sam spektakl muzyczno – taneczny  był barwną opowieścią o bajkowym świecie do którego tęsknimy w każdym wieku. A odnaleziony kwiat paproci uświadomił nam , że warto realizować i  spełniać swoje marzenia. Cały rok szkolny był dla naszego przedszkola wspaniałą przygodą i kolejną podróż w nieznane , czego podsumowaniem był nasz występ.

    

    

  • Spotkanie z Podróżnikiem

          W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie z absolwentem naszego przedszkola  - Panem Marcinem  A. , którego pasją jest  zwiedzanie świata i zdobywanie  coraz to nowych doświadczeń podróżniczych. Nasz gość przybył ze swoją córeczką Gają .Podczas spotkania w ciekawy  i barwny sposób opowiadał dzieciom o Ameryce Południowej, w której spędził wiele lat życia. Swą opowieść  pan Marcin ilustrował zdjęciami wyświetlanymi na ekranie. Były to min. zdjęcia dzieci pochodzących z dawnego Imperiów Inków, dzisiaj zamieszkujących górzyste tereny Peru i Boliwii. Zdjęcia dzieci MAPUCHE, czyli Ludzie Ziemi , dzisiaj zamieszkujące Patagonię Argentyńską. Z zaciekawieniem podziwialiśmy zdjęcie kaktusa WACHUMA i jego wysuszone części korony. Jak dowiedzieliśmy się kaktus rośnie na płaskowyżu andyjskim i jest świętą rośliną używana w ceremoniach przez tubylców. Wielkie poruszenie wywołały zdjęcia zwierząt min. Lamy, Pumy i Dzięcioła Patagońskiego. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy oraz dotknąć min. ogromną muszlę ślimaka, zęby rekina z epoki dinozaurów , nasiona kokosa oraz kamienie z których wyrabiana jest biżuteria. Zdobyta wiedza i ciekawostki przekazane „z pierwszej ręki”  były dla dzieci ciekawym i nowym doświadczeniem . A być może Pan Marcin w niejednym przedszkolaku zaszczepi pasję do podróży i  poznawania ciekawych zakątków świata.

  • OGŁOSZENIE

    

   23 czerwca (piątek)

   uroczyste zakończenie roku szkolnego

     na Dinozekolandii podczas

   III Jurajskiej Nocy Świętojańskiej

   UWAGA

   Zbiórka dzieci  w przedszkolu w piątek 23.06.o godz. 18.00

   Przebieramy dzieci w stroje i wspólnie wyruszamy na występ.                      

  • Wycieczka do Zaleskiej Woli:)

   Najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki. Stanowią także jedną z ciekawych form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i pozwalają obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”. Przedszkolaki posiadają w sobie ogromną potrzebę poznawania otaczającego świata, chętnie podpatrują rzeczywistość i zadają wiele pytań.

   Nie tylko w dziedzinie poznawczej uwidacznia się pozytywny wpływ wycieczki na rozwój dzieci. Uczestnicząc w wycieczce, przedszkolaki podporządkowują się ogólnie przyjętym zasadom, a tym samym przystosowują się do przyjętych norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Wycieczki są również doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą do preferowanego w dzisiejszym świecie biernego wypoczynku przed telewizorem.

   W naszym przedszkolu, wędrówki i wyjazdy z dziećmi są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. Planujemy wycieczki krótkie - takie w pobliże przedszkola, a także dłuższe - autokarowe. Do każdej z wycieczek przygotowujemy się starannie, tak, aby przyniosły jak najwięcej zadowolenia naszym wychowankom i spełniały wszystkie warunki bezpieczeństwa.

   Dnia 1 czerwca wybraliśmy się do Zaleskiej Woli. Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu, podczas swobodnych zabaw, jak i zorganizowanych przez nauczycieli. Układały "puzzle" z pni drzew, starszaki odczytywały ich nazwy, tańczyły przy dziecięcych przebojach i łapały bańki mydlane. Podczas spaceru po lesie dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze( liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady) Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

    

  • Ogłoszenie

   Kiedy temperatura wzrasta powyżej 25 stopni Celsjusza, nasze samopoczucie wyraźnie się pogarsza. Również dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, źle znoszą upał. W trosce o naszych najmłodszych prosimy rodziców o stosowny ubiór dziecka do przedszkola i obowiązkowo wyposarzyć dziecko w nakrycie na głowę.

  • Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

   Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu

   30 maja (wtorek) - zabawa z KLAUNAMI

   31 maja ( środa) - wyjście dzieci do DINOZEKOLANDII

   1 czerwca(czwartek) - wycieczka do Zaleskiej Woli

   DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW

   za finansowe wsparcie uroczystości:)

  • Wycieczka do Zaleskiej Woli

   W dniu 1 czerwca (czwartek) zaplanowana jest wycieczka do Zaleskiej Woli.

   Harmonogram wycieczki:

   8.00 - śniadanie w przedszkolu

   8.30 - wyjazd do Zaleskiej Woli autokarami

   W programie:

   Gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego; mini dyskoteka przy dziecięcych przebojach; plenerowy obiad "kiełbaska z grilla".

   Powrót do przedszkola ok. godziny 14.00 - 14.30.

   Szczegółowe informacje w przedszkolu:)

  • Zaproszenie na Dni Radymna

    

    

   W dniu 28 maja (niedziela) o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy  na DNI RADYMNA wszystkie zgłoszone dzieci do wspólnego śpiewu z grupą reprezentującą nasze Przedszkole podczas prezentacji placówek oświatowych.

    

   Plaża miejska nad zalewem ZEK

  • Wizyta w Szkole Podstawowej

   W dniu 9 maja we wtorek przedszkolaki z najstarszej grupy „Wiewiórki” odwiedziły Szkołę Podstawową przy ul. Mickiewicza  w Radymnie w której już od września będą uczniami klasy pierwszej. Dzieci serdecznie powitała Pani Dyrektor Maria Jędrejko oraz przyszłe wychowawczynie p.Ala i p. Danusia oraz p. Pedagog . Dzieci miały także okazje zapoznać się kolegami i koleżankami z Przedszkola Parafialnego. Spotkanie rozpoczęło się  na sali gimnastycznej miłym powitaniem przez P. Dyrektor i nauczycieli, przedszkolaki obejrzały program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III -  absolwentów naszego przedszkola, mogły rozruszać się na „ścieżce zdrowia”, zostały zaproszone przez starszych kolegów do  wspólnej zabawy i pląsów. Po wspólnych zabawach rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, świetlicą, klasami dydaktycznymi, pracownię komputerową,  holem szkolnym, oraz biblioteką szkolną. Miały możliwość zasiąść w ławce szkolnej i uczestniczyć w króciutkiej lekcji, oglądały książki  i przybory szkolne, zostały także zaproszone na szkolną stołówkę, gdzie czekały na nich pyszności.  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Jednak już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów. Spotkanie miało na celu ułatwić dzieciom przedszkolnym przekroczenie progu szkolnego i dostarczyć miłych wspomnień z pobytu w szkole, których nie zabrakło:)

  • Pogoda na weekend:)

   Znalezione obrazy dla zapytania weekend majowy

  • Majówka:)

    

   Przed nami jeden z przyjemniejszych weekendów w roku - długi weekend majowy. Niektórzy z nas od dawna planowali wyjazdy, inni postawią na spontaniczne wypady, a jeszcze innych odwiedzą znajomi lub rodzina! Najważniejsze jest doborowe towarzystwo i atmosfera spokoju, relaksu, którego tak bardzo brakuje nam na co dzień.

    Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu!

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
   Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
  • (16)6281359

  Galeria zdjęć