Czwartek 30.03.2017

  liczba odwiedzin: 283345
  • Poezja pani Moniki Lach - HISTORIA RADYMNA:)

   Bardzo miło zaskoczyła nas Pani Monika Lach - która gościła w naszym przedszkolu z okazji Dnia Pisarza. Jak pisze bardzo podobały Jej się książeczki jakie wykonały dzieci po spotkaniu autorskim i w nagrodę napisała specjalnie dla przedszkolaków wiersz.

   Pani Moniko bardzo dziękujemy !

    

   Monika Lach

   Historia Radymna (dla dzieci)

   Na lewym brzegu rzeki Rady

   Wznosi się miasto godne pochwały

   Na szlaku międzynarodowym je zbudowano

   Radymnem nazwano

    

   Historia tego grodu długa i ciekawa

   Od X wieku na piśmie utrwalana

   Pod władzą Wiślan, Rusinów, Austriaków i Polaków bywało

   Jednak w Polsce pozostało

    

   Od króla Władysława Jagiełły prawa miejskie otrzymało

   Najazdy Tatarów i Szwedów dzielnie odpierało

   Palone i grabione przez wrogów

   Odbudowywane było przez mieszkańców na chwałę Bogu

    

   Dzięki przodkom miasto przetrwało

   W historii kraju z chlubą się zapisało

   Naszym zadaniem jest wciąż o nie dbać

   Pamięć pielęgnować a miasto rozwijać

  • Światowy Dzień Wody - 22 marzec 2017

   „Czysta woda, zdrowia doda

   Jest do picia i do mycia.

   Do żeglowania i do pływania

   Do podlewania i pluskania…”

   Piosenką o wodzie  w dniu 22 marca rozpoczęliśmy w naszym Przedszkolu obchody Światowego Dnia Wody. Dzieci w niebieskich strojach odbyły multimedialną wędrówkę wspólnie z „Kropelką Wody”, wsłuchały się i rozpoznawały odgłosy wody: padającego deszczu, szumu morza, kapiącej wody, strumienia górskiego. Przy wykorzystaniu obrazków dały odpowiedź na pytanie „Komu potrzebna jest woda?”. Z ogromnym zaciekawieniem, radością,  obserwowały doświadczenia z wodą i innymi „zaczarowanymi składnikami”: „Wulkan”, „Tańczące rodzynki”…Nie zabrakło również zabaw i ruchu twórczego zainspirowanego wodą. Na pamiątkę dzisiejszej wspaniałych przygód każdy przedszkolak otrzymał buteleczkę” pysznej, „zdrowej wody” i kolorowankę                                                              z wierszykami. Dzieci przeniosły swoje dzisiejsze wrażenia z obcowania z wodą na kartki papieru tworząc wspaniałe prace plastyczne. Święto Wody obchodzone w przedszkolu było nie tylko świetną zabawą , ale przede wszystkim uświadomiło dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w życiu  każdego człowieka, jak ważna i potrzebna jest w  przyrodzie. Był też okazją do zwrócenia  uwagi na konieczność oszczędzania wody, kształcenia poczucia odpowiedzialności za stan czystości wód i obowiązku zachowania ich dla przyszłych pokoleń.


    

    

  • Wiosna przyszła dziś o świcie......

   Spragnione ciepła i zieleni dzieci z naszego przedszkola dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.

   Gdy dopisywała  pogoda dzieci szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas tworzenia zielonych ogródków w salach.

   Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, już od samego rana wiosna pojawiła się w przedszkolu . Panie kucharki przygotowały wiosenne śniadanie. Rzodkiewki, pomidorki, ogórki  apetycznie uśmiechały się z talerza do dzieci.
   Wszystkie przedszkolaki po wiosennym śniadaniu zebrały się razem aby  wspólnie powitać wiosnę. Grupa Zajączków przygotowała program okolicznościowy z tej okazji. Oprócz pierwszego Dnia Wiosny -  21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. Była to wspaniała okazja aby zaprezentować poezję o wiośnie. Dzieci w ramach konkursu ogłoszonego wcześnie,  zaprezentowały plejadę wspaniałych wierszy. 36 przedszkolaków otrzymało pamiątkowe dyplomy i podziękowania za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

     
   Po uroczystościach starsze dzieci wyruszyły barwnym pochodem na spacer.  W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.


    

  • KONKURS!!!!!!

   Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie recytatorskim organizowanym w naszej placówce z okazji

   Światowego Dnia Poezji .

   Tematem przewodnim wierszy, będzie        

     WIOSNA

   w literaturze.

    

   Konkurs odbędzie się 21 marca 2017

   w dniu Święta Poezji.

    

   Zapraszamy rodziców do aktywnego włączenia dzieci do udziału w konkursie.

  • Międzędzynarodowy Dzień Pisarzy - 3 marca

    

    

   Nasze Przedszkolaki w dniu dzisiejszym obchodziły

    Międzynarodowy Dzień Pisarza.

   ”Książka bawi, uczy ludzi, książką nigdy się nie znudzisz. Książka śmieszy, smuci… książka wychowuje… Podziwiam pisarzy i szczerze szanuję”- takimi słowami rozpoczęliśmy Dzień Pisarza. Świętowaliśmy  ten dzień wraz z pisarką Panią Moniką Lach. W miłej atmosferze dzieci wysłuchały o zawodzie pisarza oraz  wesołych wierszy Pani Moniki. Dzieci dowiedziały się jak powstaje tekst i ilustracje i co jest potrzebne do napisania książki.

   Było to miłe spotkanie i z pewnością  na długo pozostanie w pamięci .

    

    

  • Teatrzyk "Bazyl" zaprasza w czwartek:)

   Już w czwartek w naszym przedszkolu zawita teatr "BAZYL" z nowym przedstawieniem.pt: " Rosyjska baśń".

  • Ważne informacje w związku ze zmianą w reformie edukacji

   http://www.reformaedukacji.men.gov.pl/

   http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php?idg=59

   http://reformaedukacji.men.gov.pl/

  • Z serca dziękujemy!!!

   Nasze Przedszkole spisało się na medal i wykazało się wielką wrażliwością w pomocy choremu Mateuszowi. Serduszka zostały sprzedane a zebrane pieniądze przekazane Mateuszowi. Dziękujemy!!!

  • Podziękowania

   Serdecznie dziękujemy Przewodniczącemu Rady Rodziców oraz  rodzicom , którzy zaangażowali się w pomoc przy skręcaniu szafek do szatni. Dzięki Państwa pomocy dzieci mogą cieszyć się nową szatnią. DZIĘKUJEMY!!!!

  • Wyniki konkursu "Kartka Świąteczna Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego"

   13 lutego 2017 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody dzieciom , które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego na kartkę świąteczną. Wszystkie dzieci , które włączyły się w akcję otrzymały pamiątkowy dyplom i książkę.

  • Serduszka dla Mateusza

   Całe nasze przedszkole włączyło się w akcję pomocy Mateuszowi Rojkowi , który zmaga się z chorobą nowotworową. Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali ogrom serduszek , które można zakupi za symboliczną złotówkę. Liczymy , że wszystkie serca  trafią do ludzi o wrażliwych  i pomocnych sercach. Oprócz tego wiele naszych prac będzie można kupić podczas kiermaszu w niedzielę w MOK -u.

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA 2017

   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na                              

       BAL KARNAWAŁOWY

   w dniu 31 stycznia 2017r. (wtorek)

   w programie:

   ~ Tańce i zabawy

   ~Teatrzyk „Zielony Melonik” w spektaklu pt.; „Jajko Koko”

         ~Słodki poczęstunek

            Mile widziane stroje do przebrania,  a obowiązkowo humor do zabrania

  • Spotkania świąteczne z rodzicami

   SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE

   Czwartek 15 grudnia:

   Grupa IV „Zajączki”” godz. - 14.00

   Grupa III  „Sowy”    godz. – 15.00

    

   Piątek 16 grudnia:

   Grupa II „Jeżyki””  godz. – 15.00

    

   Poniedziałek 19 grudnia:

   Grupa V „Wiewiórki” - godz. 14.00

   Grupa I „Misie”      - godz. 15.00      

    

  • Spotkanie z Mikołajem

   Spotkanie ze Świętym Mikołajem w dniu 5 grudnia br.

   13.00 - gr.V - WIEWIÓRKI

   13.25 - gr. IV - ZAJĄCZKI

   13.50 - gr. III - SOWY

   14.15 - gr. II - JEŻYKI

   14.40 - gr. I - MISIE

  • Święto Niepodległości

   W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci z grupy III wystąpiły z programem artystycznym, przedstawiając nam historię Polski. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, wszystkie przedszkolaki odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ dzieci, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

  • Spektakl pt: "ZABAWKI"

   Grupa starszaków zaprosiła wszystkie dzieci z przedszkola na spektakl pt."Zabawki".Przez cały tydzień WIEWIÓRKI rozmawiały ze swoją Panią o książkach, spektaklach teatralnych i dlatego na zakończenie tygodnia postanowiły same zamienić się w aktorów.
   Zabawy w teatr odgrywają wszechstronną rolę w rozwoju dzieci. Zbliżają je do piękna, są źródłem wielu wrażeń. Uczą sposobów radzenia sobie z własnymi emocjami. Wyzwalają u dzieci radość, umożliwiają pokazanie się na tle grupy, otworzenie się. Dzieci nieśmiałe, mało aktywne, nabierają odwagi i pewności siebie, aby stanąć przed publicznością i zagrać swoją rolę. W ten sposób uwalniają się od swoich wewnętrznych zahamowań. Uczą się kontroli nad swoim zachowaniem, a także wyrażania swoich życzeń i pragnień.

  • 25 listopad - Święto Pluszowego Misia

   Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
   W tym dniu wszystkie przedszkolaki z całego przedszkola zebrały się w holu aby wraz ze swoimi misiami świętowań DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Najmłodsza grupa "Misie" wystąpiła z programem artystycznym - śpiewała piosenki, recytowała wierszyki, tańczyła w rytm muzyki. Dzieci wysłuchały też bajki, wierszy o misiach, historii powstania pluszowego misia.
   Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

  • Przedszkolaki odwiedziły cmentarz przed Dniem Wszystkich Świętych

   Dnia 28 października  wszystkie starsze przedszkolaki  wybrały się na pobliski cmentarz. Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu jak cmentarz.
   Przedszkolaki  zapaliły znicze na GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA.

    

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   W dniu 14 października (piątek) odbędzie się uroczysta akademia z okazji

                                                                       Dnia Edukacji Narodowej                                                           

   z udziałem emerytowanych pracowników naszego Przedszkola oraz zaproszonych gości.

    

   Prosimy o odświętne ubranie dzieci

    

  • Kalendarze na 2017 r.

   Stowarzyszenie prowadzi zapisy na kalendarze na 2017 r. w podobnej formie jak w roku ubiegłym . Tematem przewodnim jest " Na ludową nutę". Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisywanie się u nauczycieli grup, ponieważ tylko dla zainteresowanych będzie "sesja zdjęciowa". Koszt jednego kalendarza to ok. 20 zł. Zapisy do 14 października!!!!!!

  strona:

  Wiadomości

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
   Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
  • (16)6281359

  Galeria zdjęć