Piątek 26.05.2017

  liczba odwiedzin: 291616
  • Zaproszenie na Dni Radymna

    

    

   W dniu 28 maja (niedziela) o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy  na DNI RADYMNA wszystkie zgłoszone dzieci do wspólnego śpiewu z grupą reprezentującą nasze Przedszkole podczas prezentacji placówek oświatowych.

    

   Plaża miejska nad zalewem ZEK

  • Wizyta w Szkole Podstawowej

   W dniu 9 maja we wtorek przedszkolaki z najstarszej grupy „Wiewiórki” odwiedziły Szkołę Podstawową przy ul. Mickiewicza  w Radymnie w której już od września będą uczniami klasy pierwszej. Dzieci serdecznie powitała Pani Dyrektor Maria Jędrejko oraz przyszłe wychowawczynie p.Ala i p. Danusia oraz p. Pedagog . Dzieci miały także okazje zapoznać się kolegami i koleżankami z Przedszkola Parafialnego. Spotkanie rozpoczęło się  na sali gimnastycznej miłym powitaniem przez P. Dyrektor i nauczycieli, przedszkolaki obejrzały program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III -  absolwentów naszego przedszkola, mogły rozruszać się na „ścieżce zdrowia”, zostały zaproszone przez starszych kolegów do  wspólnej zabawy i pląsów. Po wspólnych zabawach rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami szkolnymi: szatnią, świetlicą, klasami dydaktycznymi, pracownię komputerową,  holem szkolnym, oraz biblioteką szkolną. Miały możliwość zasiąść w ławce szkolnej i uczestniczyć w króciutkiej lekcji, oglądały książki  i przybory szkolne, zostały także zaproszone na szkolną stołówkę, gdzie czekały na nich pyszności.  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Jednak już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów. Spotkanie miało na celu ułatwić dzieciom przedszkolnym przekroczenie progu szkolnego i dostarczyć miłych wspomnień z pobytu w szkole, których nie zabrakło:)

  • Pogoda na weekend:)

   Znalezione obrazy dla zapytania weekend majowy

  • Majówka:)

    

   Przed nami jeden z przyjemniejszych weekendów w roku - długi weekend majowy. Niektórzy z nas od dawna planowali wyjazdy, inni postawią na spontaniczne wypady, a jeszcze innych odwiedzą znajomi lub rodzina! Najważniejsze jest doborowe towarzystwo i atmosfera spokoju, relaksu, którego tak bardzo brakuje nam na co dzień.

    Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu!

  • Dzień Flagi w przedszkolu

   2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy  Akademię z okazji tego święta w przedszkolu dnia 28 kwietnia. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowana  została okolicznościowa  prezentacja multimedialna. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście. Zwieńczeniem dnia był pochód ulicami osiedla Jagiełły, dzieci wręczały flagi wszystkim napotkanym osobom.

  • Niebieski wieloryb. Niebezpieczna gra już w Polsce!!

   Do polskich szkół trafiła bardzo niebezpieczna gra, czyli Niebieski Wieloryb. Gra polega na wykonywaniu coraz trudniejszych wyzwań, które są wyznaczane przez mentora. Ostatnim z nich jest odebranie sobie życia. Drastyczna zabawa zaniepokoiła rodziców. Jak uchronić przed nią swoje dzieci?

   Niebieski Wieloryb to gra, która swoją popularność zyskała w rosyjskiej sieci społecznowściowej VKontakte. Zadania polegają głównie na spełnianiu bardzo wyszukanych i drastycznych poleceń mentora - np. zerwania znajomości ze swoimi przyjaciółmi, obrażenie innych, a w skrajnych przypadkach - pocięcie sobie skóry. Ostatnim, pięćdziesiątym zadaniem jest odebranie sobie życia. W Rosji odnotowano ponad 100 takich przypadków. Do tej pory w Polsce nie odnotowano takich sytuacji, ale uczniowie doskonale wiedzą, co to jest Niebieski Wieloryb.

   Szkolni psycholodzy przestrzegają jednak rodziców. - Dorośli powinni wyjaśnić jakie zagrożenia wiążą się z nią. Bo dziś już wszyscy wiedzą o istnieniu niebieskiego wieloryba. Ukrywanie tego tematu, czy zbagatelizowanie nie ma sensu. Dzieci i młodzież trzeba przestrzec przed konsekwencjami tej gry. Trzeba je uczulić na to, żeby nie traktowały takich rzeczy poważnie. Młodzi ludzie powinni mieć też świadomość, że zawsze, kiedy coś je trapi mogą zgłosić się do swoich opiekunów - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

   Na szczęście internauci idą z pomocą zagubionym nastolatkom, którzy wpadli w siła śmiertelnej gry. Powstało już przeciwieństwo Niebieskiego Wieloryba, czyli Różowa Panda. Tu również trzeba wykonać 50 zadań, ale są one jak najbardziej pozytywne np. powiedz obcemu miłe słowo.

   W naszym przedszkolu odbyła się pogadanka na temat zagrożeń jakie niesie z sobą korzystanie z komputera . Prosimy rodziców o wsparcie naszych działań.

  • Zapraszamy do PLANETARIUM

   W dniu 8 maja(poniedziałek) w naszym przedszkolu zagości MOBILNE PLANETARIUM JUPITER w ramach projektu - programu edukacyjnego "eduscience". Cena 6 zł. Prosimy wpłacić u nauczycieli grup. W TYM DNIU ŚNIADANIE 8 .30!!!!

  • Ochodzimy Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu

   21 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu  „ŚWIATOWY DZEŃ ZIEMI” oraz przystąpiliśmy do programy „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta i zielona. Świętowanie rozpoczęło się piosenką  „Dbaj o Ziemię i  inscenizacją „Przyjaciel przyrody” A. Widzawskiej. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Czysto, ładnie i bez śmieci  - rady Pana Śmietnika dla dzieci”. Wszystkie przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie: „O przyrodę dbamy:  -gałązek drzew  nie łamiemy, trawników nie  deptamy, kwiatków chronionych nie zrywamy, , wodę i prąd oszczędzamy, śmieci nigdy nie rozrzucamy”  ukoronowaniem, którego było naklejenie „swojej zielonej rączki” na drzewku.  Dzieci otrzymały również super niespodzianki – książeczki, która we wspaniały sposób będą wprowadzać je w świat przyrody nauczą jak chronić  środowisko i dary natury.

   Głównym celem naszego święta było promowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za ZIEMIĘJ

    

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

   Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości, pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzą Dyrektor, Grono Pedagogiczne Przedszkola Samorządowego w Radymnie

    
  • Zapraszamy nowe przedszkolaki:)

   Zapraszamy na DNI OTWARTE rodziców i dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Radymnie na rok szkolny 2017/2018 w dniu 6 czerwca 2017 r. o godz. 16.00.

  • Zbiórka darów na Święta Wielkanocne

   Poraz kolejny nasze przedszkole włączyło się w akcję pomocy. Tym razem była to zbiórka produktów spożywczych i słodyczy na święta dla Polskich rodzin w Samborze, Łanowicach i Biskowicach. Serdecznie dziękujemy:)

  • Jak wspierać dziecko?

   Okres przedświąteczny spędzamy na przygotowaniach do świąt. Zaangażujmy w nie także dzieci, niech ono też ma w nich swój udział. Przedszkolak nie umyje okien, ale może posprzątać jakąś zapomnianą szufladę z zabawkami. Warto poświęcić też czas na wspólne przygotowanie pisanek. Ozdabianie jajek przyczyni się do rozwoju sprawności manualnej malucha oraz kreatywności. Pomysłów na ozdabianie jajek jest wiele np: malowanie, farbowanie, stemplowanie, oklejanie. Ciekawe, który z nich przypadnie do gustu waszej rodzinie?

  • Wielkanocne spotkanie świąteczne

   W dniu 11 kwietnia (wtorek) odbędzie się Wielkanocne Spotkanie Świąteczne z udziałem wszystkich przedszkolaków, personelu przedszkola i zaproszonych gości. Program artystyczny zaprezentuje grupa IV "Zajączki"

   Prosimy o odświętne ubranie dzieci.

  • Wyniki rekrutacji

   W dniu 12 kwietnia tj.środa br. będzie udostepniona lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

  • Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2017 r.

   Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

   Również i my obchodziliśmy 7 kwietnia w przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia. Nasze działanie miało na celu  pokazać przedszkolakom , że zdrowie, to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustająco się starać. Gościem specjalnym był Pan Kazimierz Nerka – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat gry w szachy oraz promotor aktywnego i zdrowego stylu życia. W ciekawy sposób zaprezentował dzieciom co ważne jest aby zdrowym być. Dzieci miały możliwość pochwalić się swoimi wyczynami sportowymi. Była gimnastyka oraz filmy edukacyjne o tematyce prozdrowotniej.

   Niech podsumowaniem tego dnia będzie utwór Jana Kochanowskiego ;

   Na Zdrowie

   Szlachetne zdrowie,
   Nikt się nie dowie,
   Jako smakujesz,
   Aż się zepsujesz.


   Tam człowiek prawie
   Widzi na jawie
   I sam to powie,
   Że nic nad zdrowie
   Ani lepszego,
   Ani droższego;
   Bo dobre mienie,
   Perły, kamienie,
   Także wiek młody
   I dar urody,
   Miejsca wysokie,
   Władze szerokie
   Dobre są, ale -
   Gdy zdrowie wcale


   Gdzie nie masz siły,
   I świat nie miły.
   Klejnocie drogi,
   Mój dom ubogi
   Oddany tobie
   Ulubuj sobie !

    

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci - 2 kwietnia 2017 r.

   Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest od 1967 roku. Jako datę wybrano 2 kwietnia, gdyż właśnie w tym dniu urodził się największy bajkopisarz H. Ch. Andersen.

   Dla naszych przedszkolaków była  to  świetna okazja,  aby oderwać dzieci od telewizorów      i komputerów i aby pokazać, na czym polega magia ukryta  w książce.

   To też świetna okazja aby utworzyć w tym dniu Bibliotekę Przedszkolną co właśnie uczyniliśmy. Dzięki pomocy rodziców w jeden dzień  zgromadziliśmy ponad 100 egzemplarzy bajeczek i książek dla dzieci.

   Od dnia dzisiejszego każdą wolną chwilę będziemy spędzać na czytaniu, oglądaniu i omawianiu książek w naszej bibliotece bo pamiętamy, iż czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością niezwykłą, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych a przy tym przynosi dziecku ogromną radość     i pozostawia wspaniałe wspomnienia.

   Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom za tak licznie zgromadzony księgozbiór i zachęcamy do wzbogacania sukcesywnie naszej bibliotekiJ

    

  • SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

   W piątek 31 marca gośćmi w naszym przedszkolu byli Ratownicy Medyczni. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z grup III, IV i V. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci utrwaliły numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz masaż serca a także mogły same poćwiczyć te czynności na manekinie. Dużą atrakcją było obejrzenie wnętrza i wyposażenia specjalistycznego pojazdu uprzywilejowanego – karetki pogotowia. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

  • ZAPRASZAMY DZIECI DO PRZYNIESIENIA BAJECZKI DO PRZEDSZKOLA:)

                 W dniu 2 kwietnia

   obchodzony jest na całym świecie

   DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

   jest to również dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

   W naszym  przedszkolu

   w poniedziałek 3 kwietnia 2017 r.

   w szczególny sposób będziemy świętować ten dzień. Mając na uwadze rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych, pragniemy utworzyć biblioteczkę przedszkolną .

   Zwracamy się z ogromną prośbą                         o przyniesienie jednej książeczki, która na stałe zostanie w księgozbiorze przedszkolnym.

    Książkę prosimy podpisać: imię i nazwisko dziecka oraz data. Książki prosimy składać u nauczycieli grup.

   Dziękujemy rodzicom za wsparcie   i zrozumienie.

    

  • Poezja pani Moniki Lach - HISTORIA RADYMNA:)

   Bardzo miło zaskoczyła nas Pani Monika Lach - która gościła w naszym przedszkolu z okazji Dnia Pisarza. Jak pisze bardzo podobały Jej się książeczki jakie wykonały dzieci po spotkaniu autorskim i w nagrodę napisała specjalnie dla przedszkolaków wiersz.

   Pani Moniko bardzo dziękujemy !

    

   Monika Lach

   Historia Radymna (dla dzieci)

   Na lewym brzegu rzeki Rady

   Wznosi się miasto godne pochwały

   Na szlaku międzynarodowym je zbudowano

   Radymnem nazwano

    

   Historia tego grodu długa i ciekawa

   Od X wieku na piśmie utrwalana

   Pod władzą Wiślan, Rusinów, Austriaków i Polaków bywało

   Jednak w Polsce pozostało

    

   Od króla Władysława Jagiełły prawa miejskie otrzymało

   Najazdy Tatarów i Szwedów dzielnie odpierało

   Palone i grabione przez wrogów

   Odbudowywane było przez mieszkańców na chwałę Bogu

    

   Dzięki przodkom miasto przetrwało

   W historii kraju z chlubą się zapisało

   Naszym zadaniem jest wciąż o nie dbać

   Pamięć pielęgnować a miasto rozwijać

  • Światowy Dzień Wody - 22 marzec 2017

   „Czysta woda, zdrowia doda

   Jest do picia i do mycia.

   Do żeglowania i do pływania

   Do podlewania i pluskania…”

   Piosenką o wodzie  w dniu 22 marca rozpoczęliśmy w naszym Przedszkolu obchody Światowego Dnia Wody. Dzieci w niebieskich strojach odbyły multimedialną wędrówkę wspólnie z „Kropelką Wody”, wsłuchały się i rozpoznawały odgłosy wody: padającego deszczu, szumu morza, kapiącej wody, strumienia górskiego. Przy wykorzystaniu obrazków dały odpowiedź na pytanie „Komu potrzebna jest woda?”. Z ogromnym zaciekawieniem, radością,  obserwowały doświadczenia z wodą i innymi „zaczarowanymi składnikami”: „Wulkan”, „Tańczące rodzynki”…Nie zabrakło również zabaw i ruchu twórczego zainspirowanego wodą. Na pamiątkę dzisiejszej wspaniałych przygód każdy przedszkolak otrzymał buteleczkę” pysznej, „zdrowej wody” i kolorowankę                                                              z wierszykami. Dzieci przeniosły swoje dzisiejsze wrażenia z obcowania z wodą na kartki papieru tworząc wspaniałe prace plastyczne. Święto Wody obchodzone w przedszkolu było nie tylko świetną zabawą , ale przede wszystkim uświadomiło dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w życiu  każdego człowieka, jak ważna i potrzebna jest w  przyrodzie. Był też okazją do zwrócenia  uwagi na konieczność oszczędzania wody, kształcenia poczucia odpowiedzialności za stan czystości wód i obowiązku zachowania ich dla przyszłych pokoleń.


    

    

  strona:

  Wiadomości

  Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe w Radymnie
   Przedszkole Samorządowe w Radymnie, ul. Kazimierza Wielkiego 4
  • (16)6281359

  Galeria zdjęć